YAZARLAR

 • BIST 100

  1.076%1,41
 • DOLAR

  7,2999% 0,13
 • EURO

  8,5891% 0,66
 • GRAM ALTIN

  478,21% 0,22
 • Ç. ALTIN

  789,0465% 0,22

Adana

10.08.2020

 • İMSAK 04:14
 • GÜNEŞ 05:44
 • ÖĞLE 12:49
 • İKİNDİ 16:35
 • AKŞAM 19:44
 • YATSI 21:08
 • Pazartesi 32 ° / 24 ° Fırtına
 • Salı 34 ° / 24 ° Güneşli
 • Çarşamba 36 ° / 24 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Uyumlu meclis

Yapıcı eleştirilerin yapıldığı ve önerilerin konuşulduğu 1.5 saat süren dördüncü birleşim sonunda Başkan Akif Kemal Akay, “Açıkça söyleyeyim ben ilk defa bir meclis toplantısı yaptığımı hissettim” dedi.

Seyhan Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantıları devam ediyor. Yapıcı eleştirilerin yapıldığı ve önerilerin konuşulduğu 1.5 saat süren dördüncü birleşim sonunda Başkan Akif Kemal Akay, “Açıkça söyleyeyim ben ilk defa bir meclis toplantısı yaptığımı hissettim” dedi.

Seyhan Belediye Meclisi Temmuz ayı dördüncü birleşimi Başkan Akif Kemal Akay, katipler Duygu Ayçe Atikaslan ve Gülcan Bingöl tarafından açıldı.

Gündem dışı söz alan MHP’li Şehmus Uçar, 2019 yılı faaliyet raporu üzerinde eleştirilerine devam etti. Uçar, faaliyet raporu girişinde belediyenin vizyonu ve misyonu ile ilgili güzel sözlerin yazıldığını belirterek, “Keşke o sözlerin hakkını verebilseydiniz” dedi.

Bu bölümde şeffaflıktan bahsedildiğine dikkat çenek uçar, “Şeffalığın Ş’si bile yansıtılmadı” diye konuştu.

Müdürlüklerin faaliyetlerini eleştiren Uçar, reklam harcamalarına değinerek,”Reklamlarla hizmet olmaz. Hizmeti siz sahada ortaya koymalısınız” diye konuştu.

Uçar daha sonra Belediye Başkanı Akay’a yapılması gereken hizmetler hakkında önerilerde bulundu.

AK Partili Mustafa Tunç ise, rehabilitasyon merkezinden neden vazgeçildiğini, kentsel dönüşümle ilgili gelişmeleri, yeşil alan sosyal donatı alanların akıbetini merak ettiğini belirtti.

İptal edilen halk kartlara da değinen Tunç, 2 bin adet kartın iptal edildiğini ve 17 aydır yerine konulmadığını şuan 500 civarında kart dağıtıldığını söyleyerek, “Seyhanlıyı dilenci haline döndürmeyin. Bir kart için kapılırınıza gelen insanlara form dahi veremem, git torpil getir dememelisiniz” dedi.

Eleştirilere cevap veren Başkan Akay da, Tunç’un söylediği son söz dışında her şey için teşekkür ederek, “Bugüne kadar git torpil getir diye kimseye söylenmiş değil” dedi.

Akay, “Açıkça söyleyeyim ben ilk defa bir meclis toplantısı yaptığımı hissettim” dedi.

AK Partili Yalçın Limoncu da aynı görüşte olduğunu dile getirdi. Bütün konuşmaların yapıcı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Limoncu, birlik ve beraberlik içerisinde Seyhan’a neler yapılması gerektiğini CHP’li meclis üyeleri ile meclis dışında da konuştuklarını söyledi. Seyhan Belediyesi’nin tek başına çözemeyeceği konuların da olabileceğine işaret eden Limoncu, kendilerinin de bazı konularda destek olabileceğini, bu nedenle henüz başlatılamayan projelerde aktif olarak yer almak istediklerini belirterek,”Bundan sonraki meclislerde de sadece dertleşmeyelim,   sonuca ulaşma noktasında da gayret gösterelim diyorum” dedi.

CHP’li Güngör Geçer, “Güzel bir meclis toplantısı oluyor. Ben de bundan çok memnunum. Tabi yanlış anlamalar olmasın, biz buraya gelip el kaldırıp indiriyoruz şeklinde bir algı var ama biz komisyonda bu meclis gerçekten uyumlu ve gerçekten düzenli bir çalışma içersinde, samimi ve doğru şeyler yapmaktadır. Bu meclisten önce başka bir komisyon toplantımız vardı, aynı şekilde orda da çalışmalarımız devam etti. Eleştiriler tabi olabilir, bu eleştiriler mantıklı, iyi niyetli eleştirilerdir bunlar. Hizmetin Seyhan’a daha fazla sı olması yönünde olduğunu ifade ettik. Hizmetin partisi yok. Hep birlikte ne yapabiliriz dedik. Bugünkü meclis görüşmesini, çalışmasını en azından buna bir başlangıç, vesile olur diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. 4 maddenin teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara havale edildi.Seyhan Belediyesi çalışmalarına bugün saat 17.00’de devam edecek.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ