TRUMP´TAN SON TEHDİT: “İRAN İLE İŞ YAPAN ABD İLE YAPAMAZ”
ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. Trump, “İran yaptırımları resmi olarak yayınlandı. Bunlar bugüne kadar uygulanan en sert yaptırımlar ve Kasım ayında artarak başka bir seviyeye ulaşacak” dedi. ABD Başkanı Trump, “İran ile iş yapan ABD ile yapamaz. Bunu dünya barışı için istiyorum. Başka bir şey için değil” ifadesini kullandı.
Tarih: 7.8.2018 14:32:55/ 260okunma / 0yorum

İRAN YAPTIRIMLARI DEVREDE

VOA Amerika´nın Sesi internet sitesinde yer alan habere göre Amerikan yönetimi, İran ile batı ülkeleri arasındaki nükleer anlaşmadan çekilmesi sonrasında Tahran´a yönelik yaptırımları resmen yeniden devreye sokuyor. İran´ın otomotiv, havacılık sektörü ile İran ile altın ve diğer değerli metallerin ticaretini hedef alan yaptırımlar bu gece yarısı yürürlüğe girecek. Telekonferans yöntemiyle basın mensuplarının sorularını yanıtlayan üst düzey Amerikan Yönetimi yetkilileri, yaptırımların amacının İran üzerindeki mali baskıyı artırmak olduğunu vurguladı. İran´da son dönemde halkın sokağa döküldüğü protestolara dikkat çekerek, “İran nükleer anlaşma sonrası yaptırımların kalkmasıyla elde ettiği geliri kendi halkı için değil, bölgede terör faaliyetlerini fonlamak için kullanıyor mesajı verildi.

Üst düzey Amerikalı yetkililer, İran´da Aralık ayında başlayan ve devam eden protesto gösterilerinde halkın verdiği mesaj ve atılan sloganları öne çıkardı. Yetkililer, protesto gösterilerinde İran´ın dış politika cephesinde attığı adımlara tepki gösterildiği, “Suriye´ye Hayır, Gazze´ye Hayır” gibi sloganların atıldığı vurgulandı. Amerikalı üst düzey yetkililer, İran´da Hizbullah savaşçılarının itfaiye görevlisinden iki kat daha fazla para kazandığı örneğini vererek, İran´ın ekonomide nükleer anlaşma sonrası elde ettiği kazancı kendi halkıyla paylaşmak yerine bölgeyi istikrarsızlaştırmak amacıyla kullandığını savundu.

İlk kısmı dün gece yarısından itibaren, ikinci kısmı da Kasım ayında devreye girecek olan yaptırımların amacının da İran´ı müzakere masasına çekmek olduğu dile getirildi. Başkan Trump´ın geçtiğimiz hafta, Tahran üzerinde kurulan ekonomik baskıya atıfta bulunarak “Bir noktada İran´ın görüşmek isteyeceğini düşünüyorum. Bu durumda önkoşulsuz görüşürüm” mesajı hatırlatıldı. Üst düzey Amerikalı yetkililer, “Böyle olmak durumunda değil. İran bölgedeki olumsuz davranışlarına son vererek, gerçek, anlamlı ve kapsamlı bir anlaşma ihtimalinin kapısını arayabilir” mesajını verdi. Üst düzey Amerikalı bir yetkili, “Başkan Trump İran´ın bölgedeki amaçlarını sınırlandıracak kapsamlı bir anlaşmayı görüşmek üzere İran yönetimiyle bir araya gelebilir” ifadesini kullandı.

İRAN´A YAPTIRIMLAR YABANCI ŞİRKETLERİ VE ÜLKELERİ NASIL ETKİLEYECEK?

Üst düzey Amerikalı yetkililer, doğrudan yabancı yatırımcı için İran ile iş yapmanın güvenli olmadığını, bu nedenle de son dönemde İran´a doğrudan yatırım yapan yabancı şirketlerinin sayısının azaldığını, şirketlerin yatırımlarını çekmeye başladığını savundu.

Üst düzey yetkililer, İran´ın finansal sistemi sistematik olarak teröre destek vermek ve bölgedeki terör faaliyetlerini fonlamak için kullandığını ve bu amaçla da aldatıcı yöntemler kullandığını savundu. Brifingde soruları cevaplayan üst düzey bir yetkili, yaptırımların işe yaradığını ve bugüne kadar yaklaşık 100 uluslararası şirketin İran piyasasından çekilme kararını açıkladığını belirtti.

Üçüncü ülkelere yaptırım olacak mı?

ABD Yönetiminin devreye soktuğu yaptırımların en önemli boyutlarından birisi, İranlı şirketlerle iş yapan üçüncü ülkelerin bu yaptırımlardan nasıl etkileneceği konusu. Yani ikincil yaptırımların nasıl uygulanacağı tartışması. Üst düzey Amerikalı yetkililer, “Yaptırımları uygulamakta son derece kararlıyız, diğer ülkelerle birlikte çalışacağız ancak elimizdeki yetkiyi kullanmak konusunda da tereddüt etmeyiz” mesajını verdi.

Amerikalı üst düzey yetkililer, İran ile iş yapan üçüncü ülkelere yönelik muafiyet getirme olasılığı ya da bu ülkelerle yapılacak olası muafiyet görüşmeleri konusunda ayrıntı vermedi. Brifinge katılan üst düzey Amerikalı yetkililere göre, Trump Yönetimi üçüncü ülkelerden gelen yaptırımdan muaf tutulma taleplerini ayrı ayrı değerlendireceğini vurguladı.

Trump´tan İran yaptırım açıklaması

Başkan Trump da İran´a yönelik yaptırımların devreye girmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, “ABD tüm yaptırımların uygulanmasında kararlıdır. Yaptırım kararına uyulması konusunda İran ile iş yapan ülkelerle yakın şekilde çalışacağız. İran ile faaliyetlerini sınırlandırmayan birey ya da kurumlar ciddi sonuçlarla karşılaşabilir” ifadesini kullandı. Trump, çok sayıda uluslararası şirketin İran pazarından ayrılma niyetini açıkladığını belirtti, tüm ülkelere de benzer adım atmaları çağrısında bulundu. Trump bir kez daha İran ve batı ülkeleri arasında 2 yıl önce varılan anlaşmayı korkunç bir anlaşma olarak niteledi. Anlaşmanın bölgede kaos ve şiddeti yayan bir diktatörlüğe can damarı olduğunu savundu. Trump, “Amerika´nın İran´ın zengin mirasının asıl sahibi olan ve rejimin asıl kurbanları olan İran halkının yanındayız” mesajı ile yazılı açıklamayı sonlandırdı.

Bolton: ´İran eğer ciddiyse masaya gelmeli´

ABD Başkanı Donald Trump´ın ulusal güvenlik danışmanı John Bolton da Amerikan haber kanalı Fox News´a konuştu.

Trump´ın “İran ile görüşürüm” mesajına atıfta bulunan Bolton, İran´ın yaptırımlardan kaçınmak için Trump´ın görüşme teklifini kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Ulusal güvenlik danışmanı, “İran balistik füze ve nükleer silah programını tümüyle ve de doğrulanabilir şekilde terk etmeli. İran eğer ciddiyse, masaya gelmeli. Ciddi olup olmadığını da göreceğiz” diye konuştu.

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: TRUMP TEHDİT İRAN YAPAN YAPAMAZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 KAYIP GAZETECİ KAŞIKÇI´NIN İZİ BELGRAD ORMANINDA ARANIYOR
KAYIP GAZETECİ KAŞIKÇI´NIN İZİ BELGRAD ORMANINDA ARANIYOR
Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´yla ilgili çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, incelemelerini Belgrad Ormanı´nda yoğunlaştırdı.
  “ARAP DÜNYASI KENDİ İÇERİSİNDEKİ GÜÇ SAVAŞLARINDAN KAYNAKLI DEMİR PERDE İLE KARŞI KARŞIYA”
“ARAP DÜNYASI KENDİ İÇERİSİNDEKİ GÜÇ SAVAŞLARINDAN KAYNAKLI DEMİR PERDE İLE KARŞI KARŞIYA”
Kayıp Gazeteci Kaşıkçı The Washington Post için kaleme aldığı son yazısında,”Arap dünyası, dış güçler tarafından değil tamamen kendi içerisindekilerin güç savaşlarından kaynaklanan bir ‘Demir Perde´ versiyonuyla karşı karşıya” diye yazıyor.
Norveç´ten 73 yıl sonra gelen özür
Norveç´ten 73 yıl sonra gelen özür
Norveç, İkinci Dünya Savaşı işgali sırasında Nazi askerleriyle ilişki kuran Norveçli kadınlara uygulanan ´utanç verici muamele´ nedeniyle özür diledi.
Avrupa Birliği Liderler zirvesi ikinci günü başladı
Avrupa Birliği Liderler zirvesi ikinci günü başladı
Belçika´nın başkenti Brüksel´de düzenlenen AB Liderler Zirvesi´nin ikinci günü oturumu başladı. Oturumda Afrika´dan gelen göçmen akımı ve Rus tehdidi görüşülecek.
Belçika´daki Türk partilerinde hayal kırıklığı
Belçika´daki Türk partilerinde hayal kırıklığı
Belçika´da 14 Ekim tarihinde yapılan belediye ve eyalet seçimlerinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gent şehrinde Türkler tarafından kurulan partilerin hiçbiri başarılı olamadı.
Kırım´daki saldırıda ölü sayısı 19´a çıktı
Kırım´daki saldırıda ölü sayısı 19´a çıktı
Kırım´ın doğusundaki Kerç şehrinde bir teknik okulda dün gerçekleştirilen silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 19´a çıktı.
KAŞIKÇI OLAYI ÜZERİNE TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SUUDİ ARABİSTAN´A YAPTIRIM TASARISI
KAŞIKÇI OLAYI ÜZERİNE TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SUUDİ ARABİSTAN´A YAPTIRIM TASARISI
ABD Temsilciler Meclisine kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesi üzerine Suudi Arabistan´a yönelik yaptırımları öneren yasa tasarısı sunuldu.
“KAŞIKÇI YÜZÜNDEN SUUDİ ARABİSTAN´DAN UZAKLAŞMAK İSTEMİYORUZ”
“KAŞIKÇI YÜZÜNDEN SUUDİ ARABİSTAN´DAN UZAKLAŞMAK İSTEMİYORUZ”
ABD Başkanı Trump "Kaşıkçı´ya ne olduğunu muhtemelen hafta bitmeden öğreneceğiz, Kaşıkçı´nın kaybolmasıyla ilgili olarak Türkiye´den varsa video ve ses kaydı istedim" dedi.
MOLDOVA İLE STRATEJİK ORTAKLIK AÇIKLAMASI
MOLDOVA İLE STRATEJİK ORTAKLIK AÇIKLAMASI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın temaslarda bulunmak üzere geldiği Moldova´da gelen, iki ülke arasında Stratejik Ortaklık Açıklaması imzalandı.
KIRIM´DA BİR OKULDA PATLAMA: 18 ÖLÜ 47 YARALI
KIRIM´DA BİR OKULDA PATLAMA: 18 ÖLÜ 47 YARALI
Kırım´ın Kerç kentinde bir teknik okulda meydana gelen patlama nedeniyle 18 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin yaralandığı belirtildi.
   BAŞKONSOLOSLUK KONUTUNA İNCELEME İÇİN TÜRK HEYET DE GELDİ
BAŞKONSOLOSLUK KONUTUNA İNCELEME İÇİN TÜRK HEYET DE GELDİ
Türk heyet, inceleme yapmak üzere Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu Konutu´na geldi.
  BAŞKONSOLOSLUK KONUTUNU SUUDİ HEYETİ İNCELİYOR
BAŞKONSOLOSLUK KONUTUNU SUUDİ HEYETİ İNCELİYOR
Suudi heyet, inceleme yapmak üzere Suudi Arabistan Başkonsolosluğu konutuna girdi.
   “ABD İLE ARAMIZDA YAPTIRIMLAR GİBİ SAÇMA SAPAN KONULAR OLMAYACAK”
“ABD İLE ARAMIZDA YAPTIRIMLAR GİBİ SAÇMA SAPAN KONULAR OLMAYACAK”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile ilişkilerde artık yaptırım gibi saçma sapan konuların olmaması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını belirterek, "Yaptırımlar devam ederken ilişkiler herhangi bir yere gitmez" dedi.
  CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI: “TÜRKİYE KAŞIKÇI OLAYINI FAZLA DEŞELEMİYOR”
CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI: “TÜRKİYE KAŞIKÇI OLAYINI FAZLA DEŞELEMİYOR”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın Suudi Arabistan´ın İstanbul başkonsolosluğunda kaybolması olayını bugün Yeni Birlik gazetesinde yayınlanan köşesine taşıdı.
 PAPAZ BRUNSON İÇİN İSTİNAF MAHKEMESİNE BAŞVURULDU
PAPAZ BRUNSON İÇİN İSTİNAF MAHKEMESİNE BAŞVURULDU
Brunson´ın Avukatı Halavurt, ‘Müvekkilimizin başından beri beraat etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Mahkeme her ne kadar cezayı indirmiş olsa da ceza verilen hususları kabul etmiyoruz; Müvekkilim Türkiye´ye geri dönebilir,´ dedi
  ERDOĞAN HAVAALANINDA POMPEO İLE GÖRÜŞTÜ
ERDOĞAN HAVAALANINDA POMPEO İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova´ya gerçekleştireceği resmi ziyaret öncesinde Esenboğa Havalimanı´nda ABD Dışişleri Bakanı Pompeo´yu kabul etti
İsrail´den Gazze´ye yine hava saldırısı
İsrail´den Gazze´ye yine hava saldırısı
İsrail, topraklarına 2 füze atıldığı gerekçesiyle abluka altındaki Gazze Şeridi´nin farklı bölgelerine savaş uçaklarıyla hava saldırısı gerçekleştirdi.
İranlı kadınların maç heyecanı
İranlı kadınların maç heyecanı
İranlı kadınlar, ülkelerinin Bolivya ile oynadığı futbol maçını Tahran´daki stadyumdan büyük bir coşkuyla izledi.
İspanya Kralı Felipe´ye tepki
İspanya Kralı Felipe´ye tepki
İspanya Kralı 6. Felipe´in sel felaketinde 10 kişinin hayatını kaybettiği İspanya´nın Mallorca Adası´na ziyareti sırasında beklenmedik bir olay yaşandı. Gönüllü temizlik çalışmalarına katılan bir kişi krala uzattığı süpürgenin geri çevrilmesi üzerinde "Kral bizimle tokalaşarak yardım etmiş olmuyor" dedi.
Trump 3 ülkeyi yardımı kesmekle tehdit etti
Trump 3 ülkeyi yardımı kesmekle tehdit etti
ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Honduras, Guatemala ve El Salvador ülkelerine yapılan yardımları kesme tehdidinde bulundu.
 “KAŞIKÇI ÖLDÜRÜLDÜ, CESEDİ PARÇALANDI” İDDİASI
“KAŞIKÇI ÖLDÜRÜLDÜ, CESEDİ PARÇALANDI” İDDİASI
CNN International bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberde, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürüldüğünü ve cesedinin parçalara ayrıldığını iddia etti.
 SUUDİ BAŞKONSOLOSU ÜLKESİNE DÖNDÜ
SUUDİ BAŞKONSOLOSU ÜLKESİNE DÖNDÜ
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi ülkesine döndü. Uteybi´nin zırhlı araçla konsolosluktan çıktığı anlar kameralara yansıdı.
  “KAŞIKÇI´NIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNE DAİR KANIT BULUNDU”
“KAŞIKÇI´NIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNE DAİR KANIT BULUNDU”
ABD Merkezli Associated Press (AP), dün Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğunda arama yapan polislerin kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürüldüğüne dair "kesin kanıtların" olduğunu iddia etti.
POMPEO, KAŞIKÇI İÇİN SUUDİ ARABİSTAN´A GELDİ
POMPEO, KAŞIKÇI İÇİN SUUDİ ARABİSTAN´A GELDİ
Trump, dün yaptığı açıklamada, Suudilerin konuyu aydınlatmak için Türkiye ile yakın çalıştığını vurgulayarak, “Dışişleri Bakanımızı Kral ile görüşmek üzere derhal Suudi Arabistan´a gönderiyorum” demişti
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
LİSE DERGİLERİ
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
TEDAŞ´TAN AÇIKLAMA VAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ÇOK TEŞEKKÜRLER HAYAT
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ´NİN İŞGALCİ İTİLAF DEVLETLERİNE KARŞI KAZANDIĞI İLK SİYASİ ZAFERİ MUDANYA MÜTAREKESİ´NİN 96. YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
EĞİTİMDE DÜŞÜNCE
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Alkışlayıcılar…
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
AVRUPA´DA SOSYAL DEMOKRASİNİN BUNALIMI
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
GAZETECİ SAYIN YILMAZ ÖZDİL´İN “M. KEMAL” BAŞLIKLI KİTABI ÜZERİNE
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
HASTA VELİNİMETİMİZDİR !
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
ABD´yi Yerli Malı ile Protesto Etmek Yerine Beyin Göçünü Engellemek ve Bilimin Öngörüsü ile Geleceği Kurmak Gerekir
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Ali Alp
Ata Ali Alp
FİLM ŞENLİĞİNDEN ALTIN KOZA´YA ADANA FİLM FESTİVALİ-3
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
EKONOMİK KRİZ Mİ ASİMETRİK SAVAŞ MI?
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
CHP´NİN ANKARA, İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI KAZANABİLMESİ İÇİN
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
kitaplık-elş.deneme YASEMİN BÜLBÜL-“SON SALTANAT ERTUĞRUL”(*)
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Bereketli Hilal
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
ADANASPOR´DA ÇIKIŞ DEVAM EDERKEN, DEMİRSPOR YERİNDE SAYDI
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
GÜLLÜ İLE KELOĞLAN
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
ADANA DEMİRSPOR´UN SERİSİ ANKARA´DA BOZULDU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
HELAL OLSUN SİZE
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
VASİYET
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bugün
19 °C
Cuma
21 °C
Cumartesi
19 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2018-10/9/1534080953548.jpg