YAZARLAR

 • BIST 100

  1.127%-2,22
 • DOLAR

  8,3232% 0,81
 • EURO

  9,7461% 0,92
 • GRAM ALTIN

  498,38% -0,03
 • Ç. ALTIN

  822,327% -0,03
 • Perşembe 32 ° / 17 ° Güneşli
 • Cuma 31 ° / 17 ° Güneşli
 • Cumartesi 33 ° / 17 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Rektör Prof. Dr. Tuncel Mühendislik Fakültesinde İncelemede Bulundu

Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel birim ziyaretlerine devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Tuncel birim ziyaretleri kapsamında Mühendislik Fakültesini ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ında eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ÇÜ Fen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Mesut Başıbüyükkarşıladı. Toplantı salonunda akademisyenlerle tek tek tanışan Prof. Dr. Tuncel’e fakülte ile ilgili brifingverildi.

Prof. Dr. Başıbüyük: “İletişim Teknolojilerini Tamamıyla Özümsemiş Mühendisler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz”

Dekan Prof. Dr. Başıbüyük Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda kuramsal ve deneysel bilgiler ile donatılmış, iletişim teknolojilerini tamamıyla özümsemiş mühendisler yetiştirmeyi hedeflediğini söyledi. Eğitim-öğretim esnasında öğrencilerinin araştırma-geliştirme çalışmalarıyla iç içe olabilmesi amacıyla Fakültede yoğun bir Ar-Ge faaliyeti içinde olduklarını ifade eden Prof. Dr. Başıbüyük, araştırma faaliyetlerini hem ülke ihtiyaçları gözetilerek, hem de global gelişmeler doğrultusunda şekillendirdiklerini belirtti.

Prof. Dr. Tuncel: “Tek Amacımız Çukurova Üniversitesinin En İyi Yerlerde Olması”

Rektör Prof. Dr. Tuncel ise ulusal ve uluslararası öğrenci hareketliliğinin geliştirilmesine önem verdiklerini ifade ederek, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme altyapısının güçlendirilmesinin yanı sıra önceliklerini,“Üniversite eğitim-öğretim programlarının tercih edilebilirlik düzeyinin yükseltilmesi, öğrenci etkinliklerinin çeşitlendirilmesi ve artırılması, uluslararası/ulusal/bölgesel ve yerel proje sayılarının artırılması, bilimsel yayın, patent ve tasarım sayısının artırılması, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, topluma yönelik eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi, kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projelerinin artırılması, stratejik planın kurumsal olarak benimsenmesi ve yaygınlaştırılmasının sağlanması.” şeklinde sıraladı.

Ziyaret Rektör Prof. Dr. Tuncel ve beraberindekilerin derslik ve laboratuvarlarda incelemelerde bulunmasının ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

(CO)

 

 

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ