YAZARLAR

 • BIST 100

  1.124%0,41
 • DOLAR

  7,6604% 0,46
 • EURO

  8,9266% 0,26
 • GRAM ALTIN

  458,86% 0,20
 • Ç. ALTIN

  757,119% 0,20

Adana

26.09.2020

 • İMSAK 05:03
 • GÜNEŞ 06:23
 • ÖĞLE 12:35
 • İKİNDİ 15:58
 • AKŞAM 18:37
 • YATSI 19:52
 • Cumartesi 34 ° / 21 ° Fırtına
 • Pazar 35 ° / 21 ° Güneşli
 • Pazartesi 37 ° / 22 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Muharrem İnce'den iktidara ve ana muhalefete gönderme: "Aynı yolun yolcuları"

İnce "İşler kötüye giderken kendi hatalarını dış mihraklara bağlayanlarla, kendileri gibi düşünmeyenleri iktidarla ilişkilendirip ihanetle suçlayanlar aslında aynı yolun yolcusudur" diye yazdı.

CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

İnce "İşler kötüye giderken kendi hatalarını dış mihraklara bağlayanlarla, kendileri gibi düşünmeyenleri iktidarla ilişkilendirip ihanetle suçlayanlar aslında aynı yolun yolcusudur" diye yazdı.

Muharrem İnce: "Parti kurmuyorum, bir hareket başlatıyorum"

Öte yandan, Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Muharrem İnce’nin kendisini arayarak bazı açıklamalarda bulunduğunu yazdı.

Altaylı’nın aktardığına göre İnce “Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum” dedi.

Altaylı’nın “Nereye, yeni bir partiye doğru mu bu yol?” sorusu üzerine İnce “Bu yol Diyarbakır’da karpuz tarlasına gidiyor. Diyarbakır’da kardeşlerimle karpuz toplayacağım, Sümbül Deresi’nde işçilerle olacağım, Rize’de çay toplayacağım. Yollara çıkıyorum, halka emanet edeceğim kendimi. Parti kurmuyorum. Halkla beraber yola çıkıyorum. Harekete geçiyorum. Bir hareket başlatıyorum. Halkla beraber” diye yanıt verdi.

Altaylı’nın “Anladığım kadarı ile Fransa’da Macron örneği gibi. Partisiz bir liderlik...” sözleri üzerine ise İnce “Evet. Niye olmasın. Macron gibi de diyebiliriz. Bu hareket yarın bir partiye dönüşür mü, yoksa partiler o hareketin arkasına mı takılır bilmem. Ben yola çıkıyorum. Ben yüzde 9, yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 49 için çıkmıyorum yola. Yüzde 51 için çıkıyorum” dedi.


BAYKAL'DAN İNCE'YE YANLIŞTAN DÖNME ÇAĞRISI

Diğer yandan, YeniÇağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Deniz Baykal'ın Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladığını iddia etti.  
Uğuroğlu'nun iddiasına göre, CHP'nin 18 yıl genel başkanlığını yapan  Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.Deniz Baykal'ın Uğuroğlu'nun yazısında aktardığı açıklamaları şöyle:

"Kendimi bu tartışmanın seyircisi olarak görmüyorum. Bizler iktidar olma sürecindeki mücadelenin birer parçasıyız. Muhalefetin en güvenilir en toparlayıcı partisi CHP'dir. CHP'nin içinden bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam.İnce'nin ayrılmasına da parti kurmasına da göz yumamayız.Genel Başkan, Genel Merkez yönetimi, milletvekillerimiz, örgütümüz ve seçmenimiz de seyirci olmamalı.CHP demek adalet, hak ve hukuk demektir. Bu ilkeler etrafında birleşenler olmalı, ayrılanlar olmamalıyız.Toplum iktidar uygulamaları altında büyük sıkıntı içindeyken, kendi içimizdeki arkadaşlarımızla kucaklaşmak zorundayız.Muharrem İnce'nin ayrılmasına izin vermemeliyiz. Ayrılması kabul edilemez.Cumhuriyete inanan, demokrasiyi savunan CHP'liler bu ayrılığı hazmedemez. Bunun için de elimizden geleni yapmalıyız. Kurultay sonrası genel başkanımızı kutlamak için ziyaret yapacağım. Bu vesile ile de Muharrem İnce konusundaki düşüncelerimi anlatacağım.Sayın Kılıçdaroğlu'na, "İnce'yi çağırın baş başa görüşün. İktidar yolundaki kararlılığımızı anlatın. Ayrılmanın yanlış olduğunu ifade edin. Muharrem sevgi ve saygıyı hak eden gerçek bir CHP'lidir. Ayrılması vahim bir hata olur. Şu andan sonra kim haklı, kim haksız önemli değil" diyerek düşüncelerimi arz edeceğim.

BAYKAL'DAN İNCE'YE YANLIŞTAN DÖNME ÇAĞRISI
Muharrem CHP'de siyasi mücadelesi ile de demokrasiye inancı ile de CHP'ye bağlılığı ile de israf edemeyeceğimiz bir siyasetçidir.İnanıyorum ki, İnce'de sağduyusu, CHP sevgisi ve demokrasiye bağlılığı ile bu yanlıştan dönmek için yol açar.Bu faciayı önlemek zorundayız. Bundan sadece CHP değil Türkiye'de kazançlı çıkar. Çünkü kırılmaya tahammül edilemeyecek bir siyasi tablo içindeyiz.Elbette sessiz kalıp seyredecek değiliz."

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ