LÜBNAN HEYETİ, AOSB´DE SANAYİCİLERLE GÖRÜŞTÜ
Lübnan Uluslararası Ticaret Odası ve Lübnan Türk İş Konseyi Eş Başkanı Wajih Bizri, tüm işadamlarını ATAK A.Ş. tarafından Eylül ayında düzenlenecek Lübnan programına katılmaya davet etti.
Tarih: 18.8.2017 14:43:54/ 1115okunma / 0yorum

Adana ile Beyrut arasındaki ticaret ve turizm ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında kente gelen Lübnan heyeti, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi´nde (AOSB) oda başkanları ve çeşitli sektörlerden sanayicilerle işbirliği imkanlarını görüştü.

Lübnan Uluslararası Ticaret Odası ve Lübnan Türk İş Konseyi Eş Başkanı Wajih Bizri ile beraberindekiler, Çukurova´nın tarım, sanayi ve kültürel zenginliklerini dünyaya duyurmak ve bu yolla ekonominin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Adana Tanıtım ve Kalkınma (ATAK) A.Ş. öncülüğünde yürütülen "Adana-Beyrut Turizm ve Ticaret Köprüsü" projesi çerçevesinde AOSB´ye ziyarette bulundu.

Lübnan heyetinin farklı sektörlerden sanayicilerle bir araya geldiği AOSB Başkanlığı Seyhan Salonu´ndaki toplantı, OSB´nin tanıtım filminin gösterilmesiyle başladı. Toplantıya; AOSB Başkanı Bekir Sütcü, Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İlhami Günsel, Çukurova kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, AOSB Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri, Bölge Müdürü Mustafa Keskin ile çok sayıda sanayici katıldı.

AOSB Başkanı Bekir Sütcü, Lübnan heyetini AOSB´de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Toplantıya, ATAK A.Ş. ile yapılan istişareler doğrultusunda, talep edilen sektörlerde faaliyet gösteren sanayicilerin davet edildiğini vurgulayan Sütcü, görüşmelerin her iki taraf için de verimli geçeceğine inandığını kaydetti. 

"İKİ ŞEHİR ARASINDA İŞ YAPMA İMKANI ÇOK FAZLA"

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe ise, Adana ile Beyrut arasındaki işbirliği görüşmelerinin yaklaşık 1 yıl önce başladığına dikkat çekerek, "Lübnan ile bölgemiz arasında yaşam olarak benzerlikler var. Onun için iş yapma imkanımız biraz fazla. Başka bir avantajımız vize sorunu yok. Artı bir de direkt uçuşlar var. Bu nedenle Adana´nın Lübnan´la, Beyrut´la iş yapma imkanı çok fazla. Bu avantajları dikkate almalıyız. Ben bugün çok mutluyum. Çünkü görüyorum ki ticaret artık bu noktada gerçekleşiyor. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

"TARIMSAL SANAYİ İLE ALAKALI İŞBİRLİĞİ YAPABİLİRİZ"

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç de Adana´nın tarımın başkenti olduğunu ifade ederek, "Tarımla alakalı, tarımsal sanayi ile alakalı Lübnan´da hangi tür işleri yapabiliriz? Bu noktada inşallah iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Tarımsal sanayideki arkadaşlarımızla yine oradaki işadamlarını buluşturacağız. Yine yapacağımız desteklerle Lübnanlı işadamlarının Adana´mıza yatırım yapmalarını sağlayacağız" diye konuştu. 

"YENİ PAZARLAR BULUP, YENİ İLİŞKİLER KURACAĞIZ"

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altunsu ise, Kalkınma Ajansı olarak "Adana-Beyrut Turizm ve Ticaret Köprüsü" projesine ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerinin altını çizdi. Lübnan´ın yanı sıra başka ülkelere yönelik de çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Altunsu, "İnşallah bunlar gelişerek büyüyecek. Dünya ekonomisinin darboğaza girdiği şu günlerde inşallah yeni pazarlar, yeni ilişkiler, yeni iş birlikleri oluşturulur" dedi. 

"ALIŞVERİŞ BAŞLADI"

Projeye öncülük eden ATAK A.Ş´nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İlhami Günsel de ATO, ÇKA ve ATAK A.Ş ortaklığı ile başlayan "Adana-Beyrut Turizm ve Ticaret Köprüsü" projesinin bugün çok iyi bir noktaya geldiğini ifade etti. Özellikle ticaret anlamında, Adana ve Mersin´de üretilen sanayi ürünlerinin Ortadoğu ve Afrika pazarlarına açılabilmesi için geliştirilen projenin, hem Lübnan hem de Türkiye tarafında artık çok sayıda ortağı bulunduğunu belirten Günsel, şöyle devam etti:

"Lübnan ziyaretimizde Lübnan Odalar Federasyonu Başkanı bizlere, ´Adana´yı biliyorum, Mersin´i de biliyorum. Sizler üretmeyi çok iyi biliyorsunuz. Bizler de yüzlerce yıllık ticaret kültürünün içerisinden geliyoruz. Lübnanlı diaspora olarak bizler de bütün dünyada satışı iyi biliyoruz. Gelin işbirliği yapalım, gelin ticaret ortaklığı yapalım´ demişti. Dönüşte yaklaşık 6 aydır bu konuyu araştırıyoruz. Hakikaten Afrika´da, Ortadoğu´da hangi kapağı kaldırsan altından Lübnanlı işadamları çıkıyor. Dolayısıyla biz bu fırsatı realize edebilmek için kolları sıvadık."

Öncelikle Lübnan´da iş yapan 35 büyük işadamını Adana´ya getirdiklerini kaydeden Günsel, "Mobilya sektöründe, inşaat malzemeleri sektöründe, gıda sektöründe, ayakkabı sektöründe karşılıklı alışverişler başladı. Fiilen Adana firmalarıyla çalışan Lübnanlı şirketler var artık. Ama bunu daha fazla yaymak istiyoruz. Örnekleri onlarca örneğe çıkarmak istiyoruz. Bu yüzden 26-29 Eylül tarihlerinde Lübnan´a ozel bir iş heyeti götürmek istiyoruz. Bunun çalışmalarına başladık" ifadelerini kullandı. 

"LÜBNAN DİASPORASI 500 MİLYONLUK PAZARA HİTAP EDİYOR"

Lübnan Uluslararası Ticaret Odası ve Lübnan Türk İş Konseyi Eş Başkanı Wajih Bizri ise, 14 yıldır Lübnan Türk İş Konseyi Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade etti. Bu süreçte Türkiye´den Lübnan´a gelen bir sürü iş heyeti gördüğünü dile getiren Bizri, "Çoğunlukla İstanbul ve İzmir bölgelerinden geldiler. Bu kez Adana´ya gelip, Türk iş adamlarıyla hem Lübnan hem Türkiye hem de Türkiye dışındaki fırsatları konuşmaktan memnunum" dedi.

Lübnan´ın 4 milyon nüfusa sahip bir ülke olduğunu ancak başka ülkelerde 16 milyon Lübnanlı yaşadığını vurgulayan Wajih Bizri, şunları kaydetti:

"Lübnan´ın temel gücü bu 16 milyonluk diasporadan geliyor. Dünyanın her tarafında; Güney Amerika´dan Kuzey Amerika´ya kadar, Afrika´dan Ortadoğu´ya her tarafta yaşıyor Lübnanlılar. Biz ´Lübnan´da toplantı yapalım´ dediğimizde konuştuğumuz 4 milyonluk pazar değildir, 500 milyonluk bir pazardan bahsediyoruz Lübnanlıların olduğu. Lübnan dışında yaşayan 16 milyon Lübnanlıyı Türk ürünlerinin tüm dünyadaki satış gücü olarak düşünebilirsiniz. Ki bu satış gücünü dünyanın birçok ülkesi için kullanıyorlar şu anda."

Lübnan Uluslararası Ticaret Odası ve Lübnan Türk İş Konseyi Eş Başkanı Wajih Bizri, konuşmasının sonunda, Adanalı tüm işadamlarını ATAK A.Ş. tarafından Eylül ayında düzenlenecek Lübnan programına katılmaya davet etti. (vş)

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sanayi üretimi Nisanda % 0,9 arttı
Sanayi üretimi Nisanda % 0,9 arttı
Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinin bir önceki aya göre %3,3, imalat sanayi sektörü endeksinin %0,9 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinin ise %0,6 arttığı bildirildi.
 Tamer Son, “Konut Yatırımı İçin En Cazip Dönem”
Tamer Son, “Konut Yatırımı İçin En Cazip Dönem”
İnşaat sektöründe son dönemde gerçekleştirilen tapu harcı ve KDV indiriminin ardından konut kredisi faizlerinin düşürülmesi sonucu satışların artması bekleniyor.
İnşaatın ilk 4 aylık karnesi zayıf
İnşaatın ilk 4 aylık karnesi zayıf
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Nisan Ayı Raporu´nu açıkladı.
Limon değerleneceği güne kadar yatağa giriyor
Limon değerleneceği güne kadar yatağa giriyor
Sezon başında 2 lira 30 kuruşu gören limon fiyatı 1,5 liraya gerileyince üretici limonu daha sonra piyasaya sürmek üzere depolara alıyor. Üretici `yatak` diye tabir edilen ve uygun koşullarda ürünü birkaç ay dinlendirme esasına dayanan bekletmeyle daha iyi bir kazanç sağlamayı umuyor.
Fitch, Türkiye´nin kredi notunu açıkladı
Fitch, Türkiye´nin kredi notunu açıkladı
Fitch Ratings´ten yapılan açıklamada, Türkiye´nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB+" seviyesinde teyit edildiği, not görünümünün de "durağan" olduğu bildirildi.
 ANAVARZA BAL´IN 2018 HEDEFİ YÜZDE 40 BÜYÜME
ANAVARZA BAL´IN 2018 HEDEFİ YÜZDE 40 BÜYÜME
Kozan´da bulunan üretim tesislerinin kapısını basın mensuplarına açan Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen, son 2 yılda yaptıkları 10 milyon TL´lik yatırımla Adana ekonomisi için katma değer yarattıklarını belirterek “2017 yılındaki başarımızdan sonra şimdi hedefimiz 2018 yılında bu başarıyı katlayarak sürdürmek
Linyitin kalorisini arttıran buluş 1 milyar TL tasarruf sağlayacak
Linyitin kalorisini arttıran buluş 1 milyar TL tasarruf sağlayacak
Doç. Dr. Harun Bilirgen, tasarladığı ve piyasaya sürdüğü ‘Kömür Kurutma ve Zenginleştirme Sistemi´ sayesinde yüksek nem ve düşük kalorili linyitin kalorifik değerini yüzde 40 arttırdı Doç. Dr. Harun Bilirgen, “Türkiye´deki bütün santraller bu sistemi kullanırsa 1 milyar TL tasarruf sağlanabilir"dedi.
BAYRAKTAR, "CEVİZ ÜRETİMİNDE DÖRDÜNCÜYÜZ”
BAYRAKTAR, "CEVİZ ÜRETİMİNDE DÖRDÜNCÜYÜZ”
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Cevizin en kalitelisi bizde ama ithalattan kurtulamıyoruz. Dünya üretiminin yüzde 5,3´ünü karşılıyoruz ama ihracatımız 22,4 milyon dolarken, ithalatımız 172,8 milyon doları buluyor" dedi.
Domateste firma kısıtlaması
Domateste firma kısıtlaması
Seyhan Ziraat Odası İkinci Başkanı İncefikir: ,Türkiye´nin tavır alması gerekir" dedi.
Türkiye´deki dolar milyarderlerinin sayıları azaldı, servetleri arttı
Türkiye´deki dolar milyarderlerinin sayıları azaldı, servetleri arttı
Türkiye´deki milyarder sayısı 2015´te 30 iken, 2016´da 29´a düştü. Böylece Türk milyarderlerin kişi başına servet ortalaması 1 milyar 513 milyon dolardan, 1 milyar 672 milyon dolara çıktı.
Rus uzmanlar Türk domates üreticilerini teftiş edecek
Rus uzmanlar Türk domates üreticilerini teftiş edecek
Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor Başkan Yardımcısı Yuliya Melano, uzmanlarının muhtemelen önümüzdeki hafta Türkiye´yi ziyaret ederek domateslerini Rusya´ya ihraç etmek isteyen işletmeleri teftiş edeceğini belirtti.
Domatesin Rusya´ya ihracat tarihi belli oldu
Domatesin Rusya´ya ihracat tarihi belli oldu
Rusya Tarım Bakanlığı, Türkiye´den giden domateslerin ithalinin Kasım-Aralık ayında başlayacağını açıkladı.
11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI YENİ İŞ ORTAKLIKLARINA İMZA ATTIRIYOR
11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI YENİ İŞ ORTAKLIKLARINA İMZA ATTIRIYOR
ÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş Genel Müdürü Cihat Alagöz, "Fuarlar bir kentin ekonomisini canlandıran stratejik platformlardır. Bu yıl 11´ncisi düzenlenen Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarımız bir kez daha yurt içindeki mobilya sektörlerinin buluşmasına, yurt dışındaki alım heyetlerinin ise yeni iş ortaklıkları ile Türk Malının Dünya´ya tanıtılmasına vesile olmuştur" dedi.
ADANA´DA MOBİLYA FUARI YARIN AÇILIYOR
ADANA´DA MOBİLYA FUARI YARIN AÇILIYOR
ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI 11. KEZ KAPILARINI AÇIYOR. ALAGÖZ, “ÇUKUROVA KLASİK MOBİLYA İSKELETİ ÜRETİMİNDE TÜRKİYE´NİN LİDERİDİR”DEDİ
 LEXUS ADANALILARA TANITILDI
LEXUS ADANALILARA TANITILDI
Lexus, lüksün simgesi haline gelen tüm modellerini özel bir etkinlikle Adanalılarla bir araya getirdi.
Resmi Rezerv Varlıkları Temmuz´da azaldı
Resmi Rezerv Varlıkları Temmuz´da azaldı
Resmi Rezerv Varlıkları, 2017 Temmuz döneminde bir önceki aya göre yüzde 1 azalarak 107,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
İnşaat sektöründe istihdam yüzde 2,1 azaldı
İnşaat sektöründe istihdam yüzde 2,1 azaldı
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,1 oranında azaldı.
BİR ZEYTİN AĞACINDAN 100 KİLO VERİM ALIYOR
BİR ZEYTİN AĞACINDAN 100 KİLO VERİM ALIYOR
Kaliteli sofralık ve yağlık zeytinin yanı sıra verim olarak da üstün bir rekolte elde eden Yahya Bekiroğlu, bir ağaçta 15-20 kilo verim alınabilirken kendi bahçesindeki her bir ağaçtan 80 ila 100 kilogram arasında değişen zeytin verimiyle dikkat çekiyor.
"Hedefimiz 500 milyonluk Afrika ve Orta Doğu pazarı"
"Hedefimiz 500 milyonluk Afrika ve Orta Doğu pazarı"
ATO ve ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, "Lübnan´dan Çukurova´ya turizm hareketliliği var. Beyrut - Adana direkt uçuşunda sefer sayısı haftada 3´e çıktı. Sağlık, deniz, tarih, gastronomi ve din turizmi çerçevesinde pay almaya başladık. Bunu bazı firmalarımızın Lübnan´a ihracatı takip etti. Biz daha fazlası için gayret gösteriyoruz" dedi.
THY Kargo´dan, Adana firmalarına iş birliği teklifi
THY Kargo´dan, Adana firmalarına iş birliği teklifi
İhracatın artmasında en önemli faktörün ulaşım ve taşımacılık imkanları olduğunu belirten Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Türk Hava Yolları (THY) hava kargo taşımacılığının, Çukurova ihracatının gelişimi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
VALİ DEMİRTAŞ´A ADANA GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ BRİFİNGİ
VALİ DEMİRTAŞ´A ADANA GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ BRİFİNGİ
Vali Mahmut Demirtaş, kendisinin “uygun” görüşü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´nın onayına sunulan Adana Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nin, tam anlamıyla yaşama geçirildiğinde, kent ve bölge ekonomisinin çok önemli bir ivme olacağını söyledi
Tatlıcı Köse´den  karpuzlu dondurma
Tatlıcı Köse´den karpuzlu dondurma
Adana´da 57 yıllık tatlı üreticisi, müşterilerinin yöresel lezzet talebi üzerine karpuzlu dondurma üretti. Tatlıcı Köse, müşterilerinin sütlü, çikolatalı, fıstıklı gibi klasik dondurmaların dışında yöresel lezzetlerde dondurma talep etmesi üzerine karpuzlu dondurma üretti.
İMO, “ADANA´NIN YAPI STOĞU ENVANTERİ YOK “
İMO, “ADANA´NIN YAPI STOĞU ENVANTERİ YOK “
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği´ne (TMMOB) bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Kaya, afet ve deprem açısından riskli yapı stoğunun önemli bir kısmının yenilenmesi, kalanların da güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti .
YEKA SONUÇLANDI,İHALEYİ ALMAN ŞİRKETİ ALDI
YEKA SONUÇLANDI,İHALEYİ ALMAN ŞİRKETİ ALDI
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bin megavatlık Rüzgâr Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesi sonuçlandı. Açık eksiltme usulüyle yapılan ihaleyi, 3,48 dolar cent/kilovatsaat ile en düşük teklifi veren Siemens-Türkerler-Kalyon grubu kazandı.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
22.HAFTADA BİRER PUANLA YETİNDİK
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
BEYLİKDÜZÜ´NDEN SEFAKÖY´E İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
‘ŞİRK DİNİ´ VE BU DİNİN İLAHLARI
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ADANA RESMİNE BAK
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ATATÜRK İLKELERİNİN VE DEVRİMLERİNİN ÖLÜMSÜZ VE SADIK BEKÇİSİ UĞUR MUMCUNUN ŞEHADETİNİN 26.YIL DÖNÜMÜ
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
TOPLUMSAL AYRIŞMA VE EĞİTİM
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Yılmaz Özdil´in “Mustafa Kemal´i”
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
SOSYAL DEMOKRASİDE YEREL YÖNETİMLER
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
ATATÜRK TÜRKİYESİ´Nİ ORTAÇAĞ´DA TUTULAN SÖZDE-MÜSLÜMAN TOPLUMLARIN DÜZEYİNE İNDİRGEMEK, SEÇİMDE OY MU KAZANDIRIR?!?
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Nasıl Bir Eğitim Sitemimiz Olsaydı Ar-Gör Ceren Şenel Öğrencisi Tarafından Öldürülmezdi
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
DOSTLAR HATIRLANDIKÇA-2
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
Gözlemler…İzlenimler…
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
BÖLGEYE PANORAMİK BAKIŞ
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
Dünya için Atatürk´ün anlamı ne
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN”
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
AL BAŞINA BELAYI
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DEMİRSPOR´DA ÜMİTLER TÜKENİYOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
DÜNYA FAZİLET SAHİPLERİ İLE ŞEREFLİ VE MUTLUDUR
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-2/18/1521222535101.jpg