İŞKAD´dan Sinan Tanyıldız adına başarı ödülleri
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)Başkanı Belgin Özçelik, her yıl Mayıs ayında "Sinan Tanyıldız Başarı Ödülleri" vererek usta gazeteci merhum Sinan Tanyıldız´ın adının yaşatılacağını söyledi.
Tarih: 30.5.2018 11:32:30/ 230okunma / 0yorum

İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik ve üyeleri, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri, TSYD Başkanı Kurtul Çakın, DHA Bölge Müdürü Bekir Karakoca, Posta Gazetesi Bölge Müdürü Serkan Yükselmiş ile Sinan Tanyıldızın kızları Melek Gözüyeşil ve Dilek Tanyıldız, ÇGC ve TSYD üyesi olan merhum Sinan Tanyıldız´ın adının yaşatılması için TSYD lokalinde bir araya gelerek açıklama yaptı.

Usta gazeteci merhum Sinan Tanyıldız´ın adının yaşatılmasına ilişkin açıklama yapan İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, "Öncelikle Sinan Tanyıldız gibi  bir üstadı kaybettiğimiz için üzüntümüzü ifade etmek isterim. Nur içinde yatsın. Sinan Tanyıldız  ile İŞKAD´ın yolları 1998 yılında  bir şekilde kesişti. Kurucu Üyemiz Nesrin Çıtırık İş Kadınları Derneğini kurmak istiyordu ve oluşumun içerisinde olmaları için İş Kadınları ile irtibat kurmaya ve onları ikna etmeye çalışıyordu. Ama hep olumsuz yaklaşımlarla karşılaşırken Armağan Arpaç aracılığı ile Sinan Tanyıldız ile yaptığı görüşme sonrası inanılmaz yüreklendirilmiş ve desteklenmiş olarak çıktı. Ardından Sinan Tanyıldız, Hürriyet Çukurova´da "İş Kadınları Adana´da değil, Türkiye´de devrim yaratıyor. İş Kadınları dernek kuruyor" manşeti  ile haberimizi yaptı. Ve ´işte kadının gücü, kadınlar kuracakları dernekle daha etkin bir güç haline gelecek´ diyerek bizleri güçlendirdi. Her dönemde yanımızda oldu. Sevgisini ve desteğini hiç esirgemedi. Sinan Tanyıldız, hep kadın dostu, girişimci dostu, edebiyat dostu, sanat dostu, Adana´nın tanınması için elinden geleni yapan Adana dostu oldu. Ailesine önder oldu. Meslektaşlarına önder oldu. Kentin dinamiklerini harekete geçirdi. Adananın markalaşması için çaba sarfetti.

Şimdi sıra bizde; Sinan Tanyıldız için her sene Mayıs ayında ´Sinan Tanyıldız Başarı Ödüllerini´ vermeyi görev saydık kendimize. İş Hayatında Kadın - Sanat Ve Edebiyatta Kadın - Girişimcilikte Kadın kategorilerinde ödüllerimizi vererek hem Sinan Tanyıldız adını yaşatmayı hem de İŞKAD olarak bu kriterlere sahip olacak kadınları ödüllendirmeyi hedefledik. Ruhun şad olsun Sinan Tanyıldız. Seni çok özleyeceğiz." dedi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Sinan Tanyıldız 45 yıllık meslek hayatımda defalarca fikrini aldığım, sevdiğim, yatırımcıyı , istihdam yaratmak isteyene yol göstericiydi. Pozitif yapısı olduğundan verdiği enerji her zaman pozitifti. Yapılan iyi şeyleri önemserdi. İnsanları severdi. İşkad´ın bu çalışmasını takdire şayan buluyorum. Sinan Tanyıldız´ın adını iyi yaşatacağımıza inanıyorum. Bu konuda bizim projelerimizde kamuoyuyla paylaşacağız. Rahmet diliyorum."

TSYD Başkanı Kurtul Çakın, "Meslek büyüğümüz Sinan Tanyıldızı kaybetmek hepimizi derinden yaralamıştır. Böylesine değerler fazla yetişmemektedir. Bizlere düşen Sinan Ağabeyin değerlerini yeni nesillere aktarmaktır. Çok üzgünüm. Mekanı cennet olsun. İşkad başkan ve üyelerine bu hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.

DHA Bölge Müdürü Bekir Karakoca, "Başkan Belgin Özçelik´e teşekkür ediyorum. 30 yıl önce güleryüzüyle, tatlı diliyle tanıdığım muhteşem insan Sinan Ağabey bunu çoktan hak etmişti. Biz yaşadığımız süre bizlere aktardığı erdemliliği yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz."

Hürriyet Çukurova Gap Yazı İşleri Müdürü Erdal Fernergiz, "Sinan Tanyıldız bizim için büyük bir değerdi. Saygın bir yapısı vardı. Pozitif düşüncesiyle, insanlara bakış açısıyla, verdiği ışıkla hepimize yol gösterici olmuştur. Bizde onun yolunda yürüyeceğiz. Sinan Tanyıldızı unutmak mümkün değildir. Yokluğunun acısı yüreğimizi kor gibi yakıyor. O nun adını yaşatacak İşkad projesini önemsiyoruz. Böyle bir düşünceyi gündeme getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Ailesi adına konuşan merhum Sinan Tanyıldızın kızı Melek Gözüyeşil, "Babamızın acısını yaşarken o kadar çok insanın babam için söylediği güzel sözler bir nebzede olsa acımızı hafifletiyor. Her kesimin babamızı sahipleniyor olması bizleri mutlu ediyor. Babamızın adının yaşatılması adına yapılan bu işlerden onur duyuyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.(CO)
Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Festivalde 7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadı
Festivalde 7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadı
Kastamonu´nun Taşköprü ilçesinde bu yıl 32´incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarınsak Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Geleneksel Giysili Kostüm Yarışması´nda 7 ülkenin yabancı halk oyunları ekibi, Erik Dalı oynadı.
Yemek, sanat ve müzik alanındaki en iyi şehirler belli oldu
Yemek, sanat ve müzik alanındaki en iyi şehirler belli oldu
Dünya üzerinde yer alan farklı şehirlerde en iyi sanat, müzik ve yemek lokasyonları belirlenirken, Türkiye´den de İstanbul´un bu listeye girdiği görüldü.
Adana Film Festivali 22 Eylülde başlıyor
Adana Film Festivali 22 Eylülde başlıyor
Adana Büyükşehir Belediyesi´nce 22 Eylül-30 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak 25. Uluslararası Adana Film Festivali´nin 5 ana kategorisinden biri olan Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması´na yapılan başvurularla ilgili ön eleme çalışması sona erdi. Değerlendirme sonucunda 28 film ana jüri önüne çıkacak.
2700 yıllık Urartulu kadının ayak izine rastlandı
2700 yıllık Urartulu kadının ayak izine rastlandı
Van Kalesi´nin höyük kısmında bu yıl yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında yaklaşık 2700 yıllık olduğu tahmin edilen Urartulu kadının sağ ayak izine rastlandı.
4 bin yıllık kalıntılar Eskişehir´in tarihine ışık tutuyor
4 bin yıllık kalıntılar Eskişehir´in tarihine ışık tutuyor
Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin çalışmalar yaptığı Şarhöyük Kazı Alanı´nda bulunan 4 bin yıl öncesine ait kalıntılar Eskişehir´in tarihine ışık tutuyor.
Türkiye´deki evlerde ortalama 179 kitap bulunuyor
Türkiye´deki evlerde ortalama 179 kitap bulunuyor
Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye´de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi.
MAHMUT MAKAL YAŞAMINI YİTİRDİ
MAHMUT MAKAL YAŞAMINI YİTİRDİ
1950´de yazdığı ´Bizim Köy´ ile köy edebiyatı akımını başlatan Köy Enstitülü eğitimci ve yazar Mahmut Makal, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Tufanbeyli´de Güreş ve Kültür Festivali başlıyor
Tufanbeyli´de Güreş ve Kültür Festivali başlıyor
Adana´nın Tufanbeyli İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘17´inci Geleneksel Güreş ve Kültür Festivali´ başlıyor.
Mersin turizminin yeni umudu Alahan Manastırı
Mersin turizminin yeni umudu Alahan Manastırı
Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Alahan Manastırı´nın Mersin genelinde Dünya Geçici Miras Listesi´ndeki tek tarihi eser olduğuna dikkat çekerek, tarihi yapının turizme kazandırılması için bakanlığa yatırım çağrısında bulundu.
Ülkemiz´de 28 bin 126 kütüphane var
Ülkemiz´de 28 bin 126 kütüphane var
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı kütüphane istatistiklerini açıkladı.
14. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ BİR OPERA GALA GECESİYLE 4 AĞUSTOS´TA BAŞLADI
14. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ BİR OPERA GALA GECESİYLE 4 AĞUSTOS´TA BAŞLADI
14. Bodrum Müzik Festivali, 4 Ağustos´ta Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Lauren Fagan ve Murat Karahan´ın sahne aldığı, yaklaşık 4 bin kişinin izlediği muhteşem bir opera gala konseriyle başladı.
Adana´daki bitişik konaklarda restorasyon
Adana´daki bitişik konaklarda restorasyon
Adana Büyükşehir Belediyesi, Ulucami Mahallesi´nde yıkılmaya yüz tutan 3 katlı bitişik konakları aslına uygun restore edip, el işi atölyesi ve misafirhane olarak kent halkının ve turizmin hizmetine sunmayı planlıyor.
Hatay´da yayla şenliği
Hatay´da yayla şenliği
Hatay´ın Samandağ ilçesi Kapısuyu Mahallesi´nde Amanos Dağları´nın zirvesinde bulunan Şıhyurdu Yaylası´nda bu yıl ikinci kez Yayla Şenliği düzenlendi.
Adana Film Festivali´nden uluslararası iş birliği
Adana Film Festivali´nden uluslararası iş birliği
Adana Film Festivali, Cannes´in ardından, Hollanda´da yapılan Kırmızı Lale (Rode Tulp) Film Festivali ile de iş birliği yapıyor
Doğu Akdeniz´in ´Efes´i ziyarete açık
Doğu Akdeniz´in ´Efes´i ziyarete açık
Doğu Akdeniz´in ´Efes´i olarak görülen Uzuncaburç, yerli ve yabancı turistleri bekliyor.
Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak
Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak
Mersin´in Erdemli ilçesinde bulunan tarihi Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak.
ATDSK´lı öğrencilerin yıl sonu gösterisi büyüledi
ATDSK´lı öğrencilerin yıl sonu gösterisi büyüledi
Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) bünyesinde hizmet veren Adana Dans Akademi´nin yılsonu gösterisi izleyenlere güzel anlar yaşattı
Ç.Ü.´de  Arkeolojik kazı çalışmaları anlatıldı
Ç.Ü.´de Arkeolojik kazı çalışmaları anlatıldı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Arkeoloji Kulübü, Danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Fatma Şahin ile birlikte Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü´nün yürüttüğü kazı çalışmalarıyla ilgili bir etkinlik düzenledi.
Ahmet Kalfa Kültür ve Sanat Sokağı´nda düzenleme
Ahmet Kalfa Kültür ve Sanat Sokağı´nda düzenleme
Adana´da Çakmak Caddesi üzerinde bulunan ve geçmişte sanatçılar sokağı olarak bilinen Ahmet Kalfa Kültür ve Sanat Sokağı´nın çağdaş bir görüntüye kavuşturulması için Seyhan Belediyesi tarafından çalışmalar başlatıldı.
Adana tarihi ile büyülüyor
Adana tarihi ile büyülüyor
Adana´da halen kullanılan en eski köprü olan Taş Köprü, 137 yıl önce yapılan Büyük Saat kulesi, yaklaşık 106 yıl önce yapımı tamamlanan tren garı şehre gelenleri büyülüyor.
Öğrencilerin Fotoğraf Sergisi
Öğrencilerin Fotoğraf Sergisi
“Sanat Kareleri” konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflar, Adana´da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Yumurtalık´ta sanat ve sağlık bir arada
Yumurtalık´ta sanat ve sağlık bir arada
Adana Büyükşehir Belediyesi Yollarda etkinliğinde Sanat TIR´ı, sağlık otobüsü, gezici kütüphane ve gezici dijital mamografi cihazı ile tatilcilere kültür, sanat ve sağlık hizmetini bir arada sundu.
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ´E  ÖMÜR BOYU MATEMATİĞE HİZMET  ÖDÜLÜ VERİLDİ
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ´E ÖMÜR BOYU MATEMATİĞE HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ
Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimi Konferansı (ICMME-2018),Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde 27-29 Haziran tarihleri arasında Ordu Üniversitsi evsahipliğinde Ordu´da yapıldı
Mersin´deki köy seyirlik turnesi 17 Temmuz´da
Mersin´deki köy seyirlik turnesi 17 Temmuz´da
Mersin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Hacivat-Karagöz orta oyunu ve köy seyirlik turnesinin 17 Temmuz´da başlayacağı bildirildi.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
PARÇALA SEN AYFON´U N´OLABİLECEK Kİ SONU
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
sanat gündemi
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
TEDAŞ´TAN AÇIKLAMA VAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
YAZ BOYUNCA
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN MİMARI MUSTAFA KEMAL PAŞA´NIN BAŞKOMUTAN OLUŞUNUN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
BASİT ANOMİ VE OKULLAR
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
ERCAN AKARPINAR BAŞLARKEN
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Bu, İlk Rahip Değil.
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
ÇEVRE FELAKETİ YAŞIYORUZ (1)
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
DEĞİŞİM ZAMANI
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
KANAL İSTANBUL YA DA NERON´UN ROMA´YI YAKMASI!
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
HASTA VELİNİMETİMİZDİR !
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Yeni Mezun Öğretmenler Sınavlarda Dökülüyor
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Ali Alp
Ata Ali Alp
ŞİİR DİYORSAN…
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
EKONOMİK KRİZ Mİ ASİMETRİK SAVAŞ MI?
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
19 MAYIS 1919
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“YAŞAMAYA GEÇ KALDIM”(*)
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
UĞUR MUMCU
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Bereketli Hilal
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
TEŞEKKÜRLER TOROS KAPLANLARI
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
YAYLA YOLLARI
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
EFSANE BAŞKAN BEKİR ÇINAR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANASPOR BU KENTİN ASİL DURUŞUDUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
AT NİTELİĞİ VE SEVGİSİ..
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bugün
26 °C
Çarşamba
26 °C
Perşembe
25 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2018-5/3/1300599925334.jpg