Gürer: “Devlet bakkallık yapmaz dediler, tablacılığa yöneldiler!”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Devlet bakkallık yapmaz” diyerek CHP Belediyelerince açılan tanzimleri kapatanların, “Tablacılığa” yönelerek, meyve ve sebze fiyatlarındaki artışa çözüm aradığını söyledi.
Tarih: 12.2.2019 10:56:43/ 163okunma / 0yorum

Kuyruklarda bir-iki saat bir kilo sebze için yurttaşların bekletildiğini, iktidarın yanlışlarından ders almak kalıcı, gerçekçi çözüm yerine günü kurtarma ve suçlu yaratarak, beceriksiz yönetimlerini aklama çabası içinde olduklarını ifade etti. 

Gelinen noktayı “AKP´nin 17 yıllık tarım politikasının çökmesi” olarak nitelendiren Ömer Fethi Gürer, sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemenin yolunun, üretim girdi maliyetlerinin düşürülmesinden geçtiğini ifade etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatıyla belediyelerin tanzim satış noktalarının açılmasını daha dün karşı çıkıp bugün kurtuluş diye tablacılık  yaparak sunmalarının çelişkisini iktidarın ne yaptığını bilmezliğinin bir yansıması olduğunu belirtti.

İKTİDAR  TARIMDA NE YAPTIĞINI BİLMİYOR

CHP´li belediyelerin vatandaşa daha uygun fiyatla ürün satan tanzim satış mağazaları ve alanlarının kapatıldığını anımsatan Gürer: “Neye karşı çıktılarsa, sonunda umut diye ona sarılmaya başladılar” ifadesini kullandı. 

SÖYLEDİKLERİNİ YUTUYORLAR 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer: “Atatürk´ün tarımda ne yapıp, nasıl başardığını okusalar başka çözüm aramazlardı ama AKP Atatürk Orman Çiftliğini dahi saray dikerek önemli ölçüde yok etti. Çok katlı binalar dikildiği kent çevrelerinde bostan arazileri yok edildiği için artık ürün farklı illerden büyük şehirlere taşınıyor. Üretim girdileri yanında yol köprü akaryakıt gideri de fiyatlara önemli etki yapıyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında planlı ve bilimsel tarıma geçiliyor. Çiftlikler kuruluyor. Yerli tohum ve fidan üretimine geçiliyor. Toprak analizinden üretim maliyetine, ürün verimliliğinden bölgesel çeşitliliğe ve depolamadan pazarlamaya çalışmalar yapılıyor. Çiftliklerin birleşimi ile doğan TİGEM gibi Et ve Balık Kurumu, TMO, Bitkisel üretim adına yapılanmalar oluşturuluyor. 1990´lardan başlayıp 16 yıllık AKP iktidarında zirve yapan uygulamalarla özelleştirme adına devlet destekli tarım politikaları yok ediliyor. TİGEM´in verimli çiftlikleri kiraya veriliyor, Et ve Balık Özelleştirme kapsamına alınıyor. TMO´nun işlevi değiştiriliyor. Diğer tarım işletmeleri tasfiye ediliyor. Ülke tarımı çökertilip ithale yöneliş oluşuyor ve Fransa çiftçisine katkı nedeni ile madalya alan bakanlar ülke tarımının yok oluşunu yaratıyor. Bu süreçte kentlerin çevresinde verimli tarım alanlarınki çoğu sebze bostanı imara açılıyor. Adım adım bugünler göz göre göre yaratılıyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) için ülke genelinde Atatürk ile başlayan tohum ve fidan ıslahı için kurulan çiftçilikleri kiraya verip yok eden anlayış TİGEM´i Sudan´dan tarım alanları kiralamaya yöneltiyor.  Bakan yazılı soru önergeme verdiği yanıtta domates, hıyar yetiştireceklerini belirtmişti. Orada yetiştirip ülkemize getirecekler, keşke ülkemizde bu üretimleri düşünselerdi. Toprak Malzemeleri Ofisi´nde (TMO)  çiftçi kara gün dostu iken, Niğde Bor ilçesinde olduğu gibi varlığını yok ettiler. Depolar binalar harap halde kaldı. AKP iktidarı ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor. Günü birlik kararlar alıp uygulamaya koyuyorlar ama başarısız olunca eski sisteme dönüp söylediklerini yutuyorlar” diye konuştu. 

DEVLET BAKKALLIK YAPMAZ DİYENLER, YAPTIKLARI YANLIŞI GÖRDÜLER 

AKP´nin uygulamaya koyup sonradan eskiye dönüş yapmak zorunda kaldığı pek çok konuda üreticinin, tüketicinin ve tüm yurttaşlarımızın zarar gördüğünü kaydeden CHP Milletvekili Gürer, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın 2010 yılında söylediği “Yolun sonu görünüyor; bakkallar birleşsin ve marketleşsin” şeklindeki açıklamasını hatırlattı. Gürer, “O zaman böyle diyen cumhurbaşkanı şimdi de marketlerle mücadele etmeye başladı. Tanzim diye mobil tablacılığa yönelen belediyelerle sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa çözüm arıyor. Tanzimler kapatılırken ‘devlet bakkallık yapmaz´ diyenler sonunda yaptıkları yanlışı gördüler. Üretici maliyet girdileri nedeni ile her yıl tarladan uzaklaşıyor, borç batağındaki üretici maliyetine ürün satarsa nasıl geçinecek? Ekip dikmez. AKP iktidarı ekilmeyen arazilere  nasıl ekim yaptıracak? Acil yapılması gerekeni yapıp, üretim girdi maliyetlerini düşürerek düzenlemeler sağlanmalıdır” şeklinde konuştu. 

TARIMDA BİLİMSEL ÇÖZÜM ŞART 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarımdaki sorunlara planlı ve bilimsel çözümlerle yaklaşmanın gerektiğine de işaret ederek, “İktidar, kent çevrelerinde yağmalanan bostan alanlarını ile boşalan köylerde oluşan sorunlarında farkında değil. Yok ede ede bugünleri yaratılar. Ülkeyi, soğanı ithal edecek duruma düşürdüler. Şimdi de karne ile ürün satış sürecine geldilerr. Sonunda patlıcanı, domatesi üreteni satanı da fiyatlardan dolayı terörist ilan edecek kadar şaşırdılar” açıklamasında bulundu. 

GİRDİ MALİYETLERİ DÜŞMEDEN, SEBZE MEYVE FİYATLARI DÜŞMEZ 

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın, tarımdaki girdi maliyetlerinin aşağıya çekilmesiyle mümkün olabileceğine dikkat çeken CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, “Tohum, ilaç, gübre fiyatları düşmeden; mazot ve tarımsal sulamada kullanılan elektrik fiyatları geri çekilmeden sorunlar aşılmaz. Yol geçiş ve köprü geçiş ücreti yüksek olduğu için sebze ve meyveye yüklenen nakliye fiyat artışı AKP iktidarı eli ile  fakir fukaraya kuyrukta sınırlı miktarda sebze temin etme noktasına düşürüldüler” dedi. 

AKP´NİN TARIM POLİTİKASI ÇÖKTÜ…

AKP iktidarını 17 yıldır uyguladığı tarım politikasının çöktüğüne işaret eden Gürer, “Kooperatifçiliğe yeniden dönüşün yolu açılmalıdır. AKP´nin Tarım politikasında yaptığı yanlışları halen görmüyor; geçici çözümlerle 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere kadar fiyatları düşürüp oy devşirmeyi planlıyor. Uyguladıkları yöntem ile domatesi, patlıcanı ucuza düşürdük algısı belediyelerin  maliyeti bir kısmı üstlenmesi ile oluşuyor. Kalıcı çözüm yaratmanın yolu üreticinin ucuz ürün üretimini sağlamaktır. Yeniden üretime yöneltecek uygulamalar sağlanmasıdır. Üretmeden, girdi maliyetini düşürmeden, yeni tarım alanaları seralar oluşturmadan, ürün korunabilir depoları artırmadan, bilimsel ve planlı tarıma yönelmeden günü kurtarmadan öte çözüm üretilemez” diye konuştu. (Öİ)

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
  KHK´LI ADAYLARLA İLGİLİ İTİRAZA RED
KHK´LI ADAYLARLA İLGİLİ İTİRAZA RED
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), HDP´nin “KHK ile ihraç edilenlere mazbata verilmemesi, bunun yerine seçimi ikinci bitiren belediye başkan adaylarına mazbata verilmesi” doğrultusundaki karara yaptığı itirazı reddetti.
 “YSK NOKTAYI KOYUNCA BİZİM İÇİN DE MESELE BİTMİŞTİR”
“YSK NOKTAYI KOYUNCA BİZİM İÇİN DE MESELE BİTMİŞTİR”
Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin, “Biz de sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz. YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir” dedi.
  KILIÇDAROĞLU: “BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN ÖNÜNE 10 MADDELİK TEMEL İLKELER KOYACAĞIZ”
KILIÇDAROĞLU: “BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN ÖNÜNE 10 MADDELİK TEMEL İLKELER KOYACAĞIZ”
CHP Genel Başkanı sonrası yaptığı açıklamada, “Bu ilkeler yarın bütün Belediye Başkanlarımıza gönderilecek ve ‘Belediye Başkanlarımıza bu 10 temel ilkeyi masanızın üstünde tutacaksınız sürekli olarak. Her hafta mutlaka bir kez okuyacaksınız,´ denilecek., “ dedi
TÜSİAD´DAN SEÇİM SONRASI AÇIKLAMASI: “EKONOMİDEKİ KIRILGANLIKLAR DEVAM EDİYOR”
TÜSİAD´DAN SEÇİM SONRASI AÇIKLAMASI: “EKONOMİDEKİ KIRILGANLIKLAR DEVAM EDİYOR”
TÜSİAD´ın açıklamasında seçim sürecinin ardından artık reform gündemine hızla dönme fırsatına dikkat çekilirken, “İşsizlikteki artış endişe vericidir. Yüksek enflasyon ve yüksek dış borç ekonomide kırılganlıkların devam ettiğini gösteriyor,” denildi.
 SÖZCÜ GAZETESİ SAHİBİ AKBAY İÇİN KIRMIZI BÜLTEN HAZIRLIĞI
SÖZCÜ GAZETESİ SAHİBİ AKBAY İÇİN KIRMIZI BÜLTEN HAZIRLIĞI
Akbay ile gazete yazarlarının da aralarında bulunduğu 9 sanığın FETÖ´den yargılandığı davanın görülmesine İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi ve firari sanık Burak Akbay yer almazken gazetenin yazarlarından Emin Çölaşan SEGBİS ile duruşmaya bağlandı
 OLAĞANÜSTÜ İTİRAZLAR YSK GÜNDEMİNDE
OLAĞANÜSTÜ İTİRAZLAR YSK GÜNDEMİNDE
Yüksek Seçim Kurulu , İstanbul´da AKP ve MHP tarafından yapılan olağanüstü itirazları görüşecek.
Adana Büyükşehir Belediyesi´ne her gün haciz geliyor
Adana Büyükşehir Belediyesi´ne her gün haciz geliyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin borç yükü sebebiyle hareket edemediğini belirterek, “Müteahhitler, vadesi gelen 900 milyon lira borç nedeniyle son 10 gündür her gün haciz gönderiyor. Onları çağırıp konuşmamız gerekiyor” dedi.
Çulhaoğlu´ndan kamudaki araç sayısıyla ilgili soru önergesi
Çulhaoğlu´ndan kamudaki araç sayısıyla ilgili soru önergesi
İYİ Parti Adana Milletvekili, İyi Parti TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Dt.Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU; Ülkemizin İçinde Bulunduğu Ekonomik Kriz Ortamında Vatandaşlarımızın Ödedikleri Vergilerin Lüks Araç Filolarıyla Heba Edilmemesi İçin Türkiye Büyük Millet Meclisinde Hazine ve Maliye Bakanlığına verdiği Yazılı Soru Önergesi verdi.
KILIÇDAROĞLU: "SEÇİM İPTAL OLMAZ"
KILIÇDAROĞLU: "SEÇİM İPTAL OLMAZ"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başarılı buldukları ilçe belediye başkanlarının büyükşehirlerde aday gösterilmesi ile ilgili kararlarının karşılık gördüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "Bursa içimde yaradır" ifadesini kullandı. Bir eksiklik varsa bunu kendilerinde arayacaklarını belirten CHP lideri, kampanya dönemini değerlendirerek gündemin artık ekonomi olması gerektiğini söyledi.
Vatandaşlar şikayetçi: İthal soğan pişmiyor
Vatandaşlar şikayetçi: İthal soğan pişmiyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili Levent Gök, halkın ithal patates ve soğanlara ilişkin şikayetleri üzerine söz konusu ithalat kalemlerine ilişkin soru önergesi verdi.
CHP´li Taşcıer: “17 Nisan sağlıkta şiddet günü ilan edilsin”
CHP´li Taşcıer: “17 Nisan sağlıkta şiddet günü ilan edilsin”
CHP Ankara Milletvekili Ecz. Gamze Taşcıer 17 Nisan gününün Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü olarak ilan edilmesi için Meclis Başkanlığı´na kanun teklifi verdi.
Çukurova Meclisi´nde komisyonlar belirlendi
Çukurova Meclisi´nde komisyonlar belirlendi
Çukurova Belediye Meclisi, ihtisas komisyonlarını belirledi. 21 ihtisas komisyonunun her biri 5´er meclis üyesinden oluşuyor. İhtisas komisyonlarının uzlaşma ile belirlenmesinin ardından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Komisyonlarımıza bu dönemdeki çalışmalarında başarılar diliyorum. İlçemiz için önemli konularda verimli bir çalışma dönemi geçireceklerine inanıyorum” dedi.
Barut: "Çukurova, afet bölgesi ilan edilsin"
Barut: "Çukurova, afet bölgesi ilan edilsin"
CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana ile Mersin´de etkili olan dolu ve sağanak yağış nedeniyle ekili-dikili tarım arazilerinde zarar oluşan üreticilerin mağduriyetinin giderilmesini istedi.
ALİ DEMİR ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST
ALİ DEMİR ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST
Gözaltına alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 BİNALİ YILDIRIM: “KÖRÜKLENEN GERİLİMİN GEREKSİZLİĞİ GÖRÜLDÜ”
BİNALİ YILDIRIM: “KÖRÜKLENEN GERİLİMİN GEREKSİZLİĞİ GÖRÜLDÜ”
AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İstanbul seçiminde süreç işlemiş, İl Seçim Kurulu mazbatayı Sayın İmamoğlu´na vermiştir. Kararın hayır getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
İMAMOĞLU MAZBATAYI ALDIKTAN SONRA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE BAŞLADI
İMAMOĞLU MAZBATAYI ALDIKTAN SONRA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE BAŞLADI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Çağlayan Adliyesinde bulunan İl Seçim Kuruluna gelerek mazbatasını aldıktan sonra Saraçhane´ye geçti ve orada da görevi devraldı
 EKREM İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
EKREM İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
İmamoğlu, İstanbul Çağlayan Adliyesi´nde bulunan İl Seçim Kurulu´ndan mazbatasını aldı.
  İSTANBUL´DA SEÇİM SONUCU AÇIKLANDI
İSTANBUL´DA SEÇİM SONUCU AÇIKLANDI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimi İl Birleştirme tutanağı verilerine göre fark 13 bin 729
  İMAMOĞLU MAZBATA İÇİN İL SEÇİM KURULU´NA ÇAĞRILDI
İMAMOĞLU MAZBATA İÇİN İL SEÇİM KURULU´NA ÇAĞRILDI
CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ekrem İmamoğlu´nun mazbatasını almak üzere İl Seçim Kurulu´na çağırıldığı bildirildi.
 “KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”
“KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”
EĞİTİM-İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU tarafından yapılan açıklamada, “Mustafa Necati´den, Hasan Ali Yücel´den, Fakir Baykurt´tan, hepsinden önemlisi Başöğretmenimiz Mustafa Kemal´den devraldığı bu görev ve sorumluluğu yerine getirme azim ve kararlılığındadır,” denildi.
  MALTEPE´NİN BİRLEŞTİRME TUTANAKLARI İL SEÇİM KURULU´NDA
MALTEPE´NİN BİRLEŞTİRME TUTANAKLARI İL SEÇİM KURULU´NDA
Maltepe İlçe Seçim Kurulu, tamamlanan oy sayımının ardından birleştirme tutanaklarını İstanbul İl Seçim Kuruluna teslim etti.
CHP´NİN YSK TEMSİLCİSİNDEN İTİRAZLAR KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP´NİN YSK TEMSİLCİSİNDEN İTİRAZLAR KONUSUNDA AÇIKLAMA
AKP´nin İstanbul seçimine yaptığı Olağanüstü İtirazı konusunda CHP YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu kimi konularda bilgilendirme yaptı.
   AKP: “İSTANBUL SEÇİMLERİ BAŞTAN BAŞA ŞÜPHELİ”
AKP: “İSTANBUL SEÇİMLERİ BAŞTAN BAŞA ŞÜPHELİ”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz İstanbul´da seçim sonuçlarına yönelik itirazlar hakkında yaptığı açıklamada "Kanun dışına çıkılan her hadise seçim işleri yolsuzluğuna girer. İstanbul seçimleri baştan sona şüphelidir," dedi
"Patates üreticilerine darbe vuruluyor"
"Patates üreticilerine darbe vuruluyor"
CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, turfanda patates hasadının başladığı günlerde sıfır gümrük vergisiyle patates ithalatı süresinin 31 Mayıs´a kadar uzatılmasını eleştirdi
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
ÜMİDİMİZİ KORUYORUZ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
ZEYNEP EZMEN´LE SÖYLEŞİ
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
TERÖRİST SUÇLAMASI
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ - BİLİM DÜNYASI
PROF. DR. FİKRİ AKDENİZ - BİLİM DÜNYASI
ADANA-ANAMUR GEZİMİZİN ARDINDAN-12
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ON BEŞ GÜNLÜK BİR ÖYKÜ
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
OKULLARDA DAVRANIŞ DÜZELTME VE DEĞİŞTİRME
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Geçersiz Sayılan, Oylar mı? Yoksa Milli İrade mi?
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
NEDEN DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEMEZ İNSAN KORKAR(1)
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
LAİK DEVLET İLKESİNİN ANAYASAMIZA GİRİŞİNİN 91. YILDÖNÜMÜ
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
YENİ LİBERALİZM GELDİ, SEFA GELDİ HOŞ GELDİ!
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
8 Mart Dünya emekçi kadınalar günü tüm çalışan-emekçi kadınlarımız için kutlu olsun.
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
aktüalite ve edebiyat - AŞK
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
ALTMIŞ BEŞ YAŞ ÜSTÜ YOLCULARI VE ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
HALKTAN BİRİ OLMAK, HALKIN ARASINDA OLMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
KİM KAYBETTİ
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
kitaplık-“BENCİL SÖYLEŞİ”
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
NEYDİ O GÜNLER
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
YASİN
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
TOROS KAPLANI GALİBİYET İSTİYOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-4/16/1521058014549.jpg