“ERGENEKON ÇÖKTÜ: ASLİ SAVCI YURT DIŞINA, SİYASİ SAVCI SARAYA ÇIKTI”
CHP´li Öztrak, “Ergenekon davası iktidara ortak olan bir çetenin, devleti ele geçirmek için adaletin terazisiyle pervasızca oynadığını, kumpaslar kurduğunu ortaya çıkardı,” görüşünü dile getirdi
Tarih: 3.12.2018 20:08:39/ 362okunma / 0yorum

CHP Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında savcının ‘Ergenekon diye bir örgüt yok´ mütaalası konusunda,” O dönemde bu kumpas davasının savcısına zırhlı araba tahsis edenlere, övgüler düzenlere, heykelini dikmeye kalkanlara, Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyerek emperyalistlerin uzun vadeli emellerine çanak tutanlara şimdi sormak gerekiyor: Eserinizden memnun musunuz?,” sorusunu yöneltti ve şunları söyledi:

“Türkiye´nin yakın tarihinde kara bir leke olan ve yüzlerce aileyi ve insanı mağdur eden, insanların yaşamlarını kaybetmesine neden olan Ergenekon kumpas davasında artık sona yaklaşılıyor. Yargıtay´ın bozma kararıyla zaten çöken bu dava alt mahkemede yeniden görüşülürken savcı mütalaasını açıkladı ve Ergenekon diye bir örgütün varlığını ispat edecek delil olmadığını ifade etti. Keşke savcı bunun kumpas olduğunu söyleseydi bu durumda mağdurların tazminat alması daha da kolay olacaktı ama bunu yapmadı. Bu dava iktidara ortak olan bir çetenin, devleti ele geçirmek için adaletin terazisiyle pervasızca oynadığını, kumpaslar kurduğunu ortaya çıkardı. Dava çöktü ama davanın asli savcısı yurtdışında kaçtı. Davanın siyasi savcısı da Saraya çıktı. Davanın avukatıyım diyen önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal, yine bu davanın kumpas olduğunu söyleyen mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´nun haklı olduklarını tüm Türkiye bir defa daha gördü.

O dönemde bu kumpas davasının savcısına zırhlı araba tahsis edenlere, övgüler düzenlere, heykelini dikmeye kalkanlara, Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyerek emperyalistlerin uzun vadeli emellerine çanak tutanlara şimdi sormak gerekiyor: Eserinizden memnun musunuz? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Kumpaslarınız, algı operasyonlarınız, gerçek ötesi siyasetiniz sonucunda mağdurlara yaşattığınız felaketler, şanlı ordumuzun itibar kaybı, hain darbe girişimine giden süreç ve bugün yaşanan sivil darbe ortamının siyasi failleri ne zaman hesap verecekler?

Bu acı ve sıkıntılı dönemin artık herkese şunu göstermiş olmasını diliyorum. Siyaset adaletin terazisi ile oynamamalı. Çünkü gün gelir o terazide siz de tartılmak zorunda kalırsınız.

Yine “Allah bizi affetsin” diyenlere sesleniyorum. Allah´a hesabınızı elbette ahirette verirsiniz. Ancak o gün o ateşe odun taşıyanlar azıcık hicap duyguları varsa tarih ve millet önünde kumpas mağdurlarının ailelerinden samimi bir özrü esirgememeliler. Sonra da dünyanın neresinde olursa olsun böyle büyük bir gaflete düşen yöneticilerin her yerde yaptığı gibi çekip gitsinler.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sürerken düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Engelsiz bir dünya aslında bir toplumun medeniyette ulaştığı seviyeyi gösterir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim engellilere dönük politikalarımızın hedefi, engelli yurttaşlarımızın hiçbir ayrım yapmadan diğer tüm yurttaşlarımızla aynı şekilde her türlü ekonomik, sosyal faaliyetlere katılabilmesi, toplum içinde diğer bireylerden farksız biçimde yer alabilmelidir. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.

MYK toplantımızda şu konuları ele alıyoruz: Ekonomideki son gelişmelere baktık, halkla ilişkilere gelen mesajları inceledik, eğitimde ortaya çıkan sorunları ele aldık, tarımla ilgili meselelere baktık. Arkadaşlarımız Pazar günü yapılan eğilim yoklamaları hakkında bizlere bilgi verdiler. Yine Berlin ve Viyana´ya geçtiğimiz hafta sonu yapmış olduğumuz ziyaretlerle ilgilide MYK´ya bilgi verdik.

“EKONOMİDE “ANİ DURUŞ” DENECEK ÖLÇÜDE YAVAŞLAMA VAR”

Bugün Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Kasım´da tüketici fiyatlarındaki düşüş beklentilerin de ötesinde gerçekleşti. Tüketici fiyatlarında piyasalar yüzde 0,6 civarında bir gerileme beklerken, gerçekleşme bunun iki katına çıktı ve Kasım ayında tüketici fiyatlarındaki düşüş yüzde 1,44 oldu. 12 aylık enflasyon ise Kasım´da yüzde 21,6 olarak gerçekleşti. Bir önceki 12 aylık enflasyon yüzde 25,2´ydi. Peki bu düşüşün arkasında ne var? Bir kere her şeyden önce ekonomideki yavaşlama var öyle anlaşılıyor. İthalat verilerinden, diğer göstergelerden de ekonomide gerçekten ani duruş diyebileceğimiz ölçüde hızlı bir yavaşlama dikkati çekiyor. Bu da tabi fiyatların aşağı doğru gitmesine neden oluyor.

İkincisi, yapılan çeşitli vergi indirimleri var. Yine ulaştırma fiyatlarında, kurdaki gerilemeyle birlikte akaryakıt fiyatlarında yapılan indirimler var. Bunlarında etkili olduğu gözüküyor. Çünkü gerçekten indirimin en fazla göze çarptığı alan ulaştırma fiyatları. Ve birde tabi en önemlisi TÜİK´te değişen bir Başkan Yardımcısı var. Tüm bu gelişmeler enflasyonu Kasım ayında aşağıya çekmiş gözüküyor.

“HALA ENFLASYONU EN YÜKSEK 10. ÜLKEYİZ”

Ancak Kasım ayında yüzde 21,6 enflasyon ile Türkiye hala daha dünyada enflasyonu en yüksek 10 ülkeden biri, 10. Ülke. Peki enflasyonu bize yakın kimler var diye baktığımız zaman işte Zimbabve, Liberya, Sierra Leone gibi ülkeler yer alıyor. Dolayısıyla enflasyonu G-20´de en yüksek ikinci ülke Arjantin´den sonra Türkiye gözüküyor. Kasım´da da üretici fiyatları yüzde 2,5 düşmüş, yıllık üretici enflasyonu yüzde 38,5 olmuş. Üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasında makasın daha hala çok açık olduğunu görmek mümkün. Ama özellikle dar gelirlinin enflasyon sepetinde ağırlığı olan temel gıda ürünlerinde fiyat artışlarının hala çok daha yüksek olduğunu görüyoruz. Kuru soğanın fiyatı bir ayda yüzde 51 artmış. Patatesin fiyatı yüzde 15 artmış, kuru fasulyenin fiyatı %14 artmış. Listeyi böyle uzatıp götürmek mümkün. Vatandaşın mutfağında yangının devam ettiğini bu fiyatlar gösteriyor. Kaldı ki ürün sepetine baktığımızda öyle tüm mallara yaygın bir fiyat düşüşü olmadığını aslında düşüşün büyük ölçüde ulaştırma sektöründen kaynaklandığını biraz önce ifade etmiştim. 261 kalem ürünün fiyatı artmış, 28 kalem ürünün fiyatı değişmemiş, sadece 108 kalem üründe fiyatlar düşmüş.

“ASGARİ ÜCRET 2.200 TL OLMALI”

Geçtiğimiz hafta hükümet yeniden değerleme oranını belirledi. Nedir bu yeniden değerleme oranı? Yani bizden alacakları vergileri, maktu vergileri, cezaları, trafik cezalarını, vergi cezalarını ne kadar arttıracaklar onu gösteren oran. Bu oran yüzde 23,7 arttırılmış. Yani vergilerimiz, cezalarımızı geçen yıla göre, 2018´e göre yüzde 23,7 zamlı olarak ödeyeceğiz önümüzdeki yılda. Peki kendi alacağına böyle bir zam yapan devlet emekçinin asgari ücretine ne kadar zam yapacak bunu izleyeceğiz, göreceğiz. Ama Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bunun daha fazla bekletilmeden belirlenmesi için ve kriz koşullarında iyice ezilen çalışanlarımıza bir ölçüde nefes alma imkanı verebilmek için TBMM´ye asgari ücreti 2 bin 200 TL´ye çıkaracak bir kanun teklifini sunduk. Aynı zamanda bu kanun teklifinde asgari ücretten vergi alınmamasına ilişkin düzenlemede var. Şimdi önümüzdeki günlerde kimler işçinin yanında, kimler emekçinin yanında, kimler emekçilerin karşısında, havuzcuların yanında bunu görme imkanımız olacak.

 “TCMB´NİN BANKNOT MATBAASINA KADAR UZANABİLECEK BİR HORTUM OPERASYONU”

Saray ve onun temsil ettiği iktidarın kriz koşullarında yaptığı ekonomik tercihler bu ülkenin kaymağını kimlerin yediğini gayet açık bir şekilde ortaya koyuyor. Saray idaresi batık müteahhitleri ve bankaları rahatlatmak, dökülen betona yeniden can suyu vermek amacıyla ucu TCMB´nin Banknot Matbaasına kadar uzanabilecek yeni bir hortum operasyonunu başlatmaya hazırlanıyor. Önce müteahhitlerin elindeki konut stoklarını Emlak Konut´a devredecek bir program hazırladılar şimdi de yeni bir finansal operasyon hazırlıyorlar. 3 kamu bankası ve 1 özel banka ellerindeki konut kredilerinden oluşan havuzu teminat göstererek ipoteğe dayalı kağıtlar ihraç edeceklermiş. Bankaların çıkardığı bu kağıtlar Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından ihraç edilecek Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler ile değiş tokuş edilecekmiş. Böylece sorunlu krediler devlet eliyle sıfır riskli kamu kâğıdı haline dönüştürülecekmiş. Bankaların daha önce uyguladıkları düşük faizler nedeniyle ortaya çıkan zararlarda bu yöntemle kapatılacakmış. Müteahhitlere bankalar yeniden kredi açılabilecek duruma geleceklermiş.

Ama yapılacak bu finansal operasyonun burada kalması zordur.  Geçenlerde söylemiştim bu her yere yayılır. Çünkü bütün kesimler böyle bir operasyonu bizim için de yapın diye Saraya baskı yapacaklardır. Bunun sonucunda hem ihraç edilecek Varlığa Dayalı Menkul Kıymetlerin miktarının artması, hem de bu işin sonunda, hani bugün diyor ya kesinlikle bu kağıtları almayacağım diye Merkez Bankası, sarayın vereceği bir emirle bu kağıtların Merkez Bankası tarafından alınması söz konusu olacaktır.

“MİLLETE TALKINI, BETON VE FAİZ LOBİSİNE SALKIMI”

Millete sürekli talkın veren Saray; üzümün salkımını beton ve faiz lobisine yedirmeye hazırlanıyor. Saray bankaların elindeki bakırları, devlet eliyle altın yapmaya uğraşıyor. Ancak atladıkları bir konu var. Bakırdan altın olmaz arkadaşlar. Hiçbir kimyacı bunu beceremedi. Aspirin hastalığı tedavi etmez. Bir koyundan bu kadar çok post çıkmaz. Bundan önceki küresel krizde bankaları batıran süreci şimdi Saray seçimlere kadar işi idare edebilmek için devlet eliyle başlatıyor.

“BANKALARIN STRES TESTİNDEN HABER YOK”

Bu arada Damat bakan Orta Vadeli Programda bankaların stres testleri yapacağız dedi, ne oldu bir haber var mı? Bankaların stres testleri ortadan yok oldu, hiçbir haber yok. Anlaşılan Saray küresel krizinin acı hatıralarını çabuk unuttu. Ben Sarayı uyarıyorum. Bu adımlar Türkiye´ye dönük risk algısını giderek daha fazla artıracaktır.

“SEÇİMİN FİNANSMANI İŞSİZLİK FONU´NDAN”

Hem vatandaşta Sarayın krizin yükünü adil dağıtmadığı hem de piyasalarda risk algısını artıracak bir diğer düzenleme; İşsizlik Sigortası Fonu kaynaklarını seçim öncesinde daha fazla kullanmak amacıyla atılan adımdır. İşsizlik Fonu´ndan harcama yetkisi bir önceki yıl prim gelirlerinin yüzde 30´uydu biliyorsunuz, yapılan bir düzenlemeyle 2019, 2020 yıllarında işsizlik fonundan harcanacak yani primlerin kaçı harcanacak diye baktığınızda bu oranı yüzde 50´ye çıkardılar.

Birlikte çalışmaktan onur duyduğum, eski Hazineci Hakan Özyıldız, seçim yıllarında İşsizlik Sigortasının esas faaliyetleriyle ilişkisi bulunmayan harcamalarında olağanüstü bir artış olduğunu tespit eden bir yazı yazmış. Yani seçim yıllarında bu İşsizlik Fonu kullanılıyor. İşsizlik Fonu´nun seçim finansmanı için kullanıldığı bu çalışmada açıkça görülüyor. Nitekim Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapıldığı bu yıl da Fonun “diğer giderler” kalemi yüzde 96 artmış arkadaşlar. 18,6 milyar TL´yi geçmiş. Anlaşılan bu Mart seçimleri nedeniyle önümüzdeki yılda işsizin parası seçimlere peşkeş çekilecek.

“FAİZ DÜŞERKEN RİSK ARTIYOR”

Ne kadar gizlemeye çalışırlarsa çalışsınlar ama artık ülkenin içinde bulunduğu riskler giderek daha fazla dikkati çekiyor. Faizler geriledi, öyle deniyor. Faizlerdeki gerilemeye karşın Türkiye´nin risk primini gösteren kredi temerrüt primi son üç haftadır artış eğiliminde. 6 Kasım´da 358 baz puan olan risk primi 29 Kasım itibariyle 392 baz puana yükselmiş. Borçlanma faizleriyle, temerrüt risk primleri arasındaki makas giderek açılmaya başlamış. Halbuki biliyorsunuz faiz enflasyon artı risktir. Risk artıyor ama faiz düşüyor.

“PANSUMANLA OLMAZ, IMF´NİN KAPISINA DAYANIRSINIZ”

Buradan bir daha söylüyorum, Saray artık durumun ciddiyetinin farkına varmalıdır. Aspirinle, pansumanla bu iş seçime kadar zor gider. Sonrasında IMF kapısına dayanmaktan başka çareniz kalmaz. Arjantin´e daha yeni gittiniz, burada milleti görmüyorsunuz, milletten koptunuz ama en azından Arjantin´de sokaklara bir bakabilirdiniz Arjantinlilerin IMF programı altında çektikleri sıkıntılar nedeniyle neler yaptıklarını görebilirdiniz. Korkarım bu işi batırılacak. Hatada hala ısrar ediliyor. Saray Türkiye´yi aile şirketi gibi yönetmekten vazgeçmiyor. Son olarak Türkiye Varlık Fonu´nun başındaki Kayınpeder, damadına sınırsız imza yetkisi vermiş. Hazine´nin kasasından sonra, milletin elinde atadan deden kalan son gümüşler de artık damada emanet.

Ya bu Adalet ve Kalkınma Partisi gerçekten metal yorgunu yeterli ve ehil kadro bulma konusunda ciddi sıkıntıları var. Ya da kayınpeder, damadından başka hiç kimseye güvenemez hale gelmiş. Her iki durumda da bu ülkemiz için çok ciddi bir sorun olarak gözüküyor. Uçan, uçmayan Saraylarında efuli ve ejder sularıyla keyif yapanlar, gününü gün edenler, milletten kopup, Türkiye´yi bir aile şirketi gibi yönetenler toplumu ayrıştırarak, bölüp parçalayarak bu ucube düzeni sürdürme derdine düşmüş durumda.

“BIRAKIN KAYMAĞINI YEMEYİ, ÜLKENİN DİBİNİ SIYIRDILAR”

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkanı çıkmış, CHP´li bazı ilçe belediyelerinin olduğu yerlerde seçmenlerin Türkiye´nin kaymağını yiyenler olduğunu iddia ediyor. Türkiye´nin meselelerinden bunların haberi yok diyor. İnsaf Sayın Erdoğan! 16 yıldır yandaşlarınızla birlikte bu ülkede yemediğiniz kaymak kalmadı, bırakın kaymak yemeyi ülkenin zenginliklerinin dibini sıyırdınız. Yandaşların vergi borçlarını sıfırlandınız, geçilmeyen köprüye, yatılmayan hastaneye garantiler verip yandaşlarınıza devasa ihaleler verdiniz, bunlara kamu bankalarından krediler sağladınız, vatandaşın cebinden alıp yandaşın cebine koydunuz. Şimdi çıkmış CHP´ye oy veren vatandaşlarımıza ülkenin kaymağını yiyorlar diyerek kara çalmaya kalkıyorsunuz.

Yine öyle anlaşılıyor ki efuliyi ve ejder suyunu fazla kaçırdınız. Demişsiniz ki CHP´li ilçe belediyelerinin insani gelişme listesinde en üst sıralarda bulunması, hükümetin ve büyük şehir belediyelerimin sayesinde. Yani iktidar ve büyükşehir belediyeleri kendi belediyelerini bir yana bırakmışlar, CHP´li belediyelere hizmet götürmüşler. Buna kargalar güler. Siz önce bizim belediyeleri iş yapamaz hale getirmek için gönderdiğiniz müfettiş ordularının, yaptığınız görevden almaların hesabını verin.

“BELEDİYE BAŞKANLARINI GÖREVDEN ALDILAR, DOSYALARINI MAHKEMEYE SUNMADILAR”

Siz bunları söyleyince yandaşlarınız da gaza geliyor “Erdoğan İstanbul´da çorabını koysa seçilir” diyerek İstanbullulara hakaret etmeye başlıyorlar.

Ne yapsanız olmuyor, ne derseniz hakikati değiştiremiyorsunuz. Rakamlar ortada… İnsani gelişmenin en yüksek olduğu, insanların en iyi yaşadığı, en iyi hizmet aldığı 30 belediyeden 19´u CHP´li. Listeye bu sene giren 14 belediyenin 9´u da CHP´li. Yani listenin tamamında da, bu sene listeye yeni dahil olan ilçe belediyelerinde de CHP´nin ezici bir üstünlüğü var. Biz belediyeleri de, ülkeyi de sizden çok daha iyi idare ederiz. Siz ise milletin seçtiklerini istifa ettirip zevahiri kurtarmaya çalışırsınız. Bu seçimde hem milletin seçtiğini istifa ettirdiniz, hem de daha hala mahkemelere herhangi bir dosyası sunamadığınız bir takım belediye başkanlarını görevden aldınız.  Bunun hesabını tabi ki millete vereceksiniz. Bakın şunu açık seçik ifade edeyim, bu millet iradesine musallat olandan mutlaka hesap soracaktır. Bu hesap sandıkta sorulacaktır.

“BİZ YEREL SEÇİMLERDE İDDİAMIZI ORTAYA KOYUYORUZ”

Biz önümüzdeki Mart seçimleri için bir iddiayı ortaya koyuyoruz. Tüm ilçe ve büyükşehirlerimizi tıpkı mevcut belediyelerimizde yaptığımız gibi hiç bir vatandaşımızı dışlamadan, hiç kimseyi ayırmadan en üst düzeyde yaşanılır yerler haline getireceğiz. Bunda kararlıyız. Londra´da, Berlin´de, New York´ta, Paris´te ne hizmet varsa bizim belediyelerimizde de ondan daha iyisini vermeye çalışacağız. Bu hizmete talibiz. Biz Çankaya´yı Mamak´tan ayırmayız; Sultangazi´yi Beşiktaş´tan farklı görmeyiz. 784 bin kilometrekare vatan toprağının her bir karışı ve orada yaşayan her bir yurttaşımız bizim için aynı derecede kutsal ve hizmete layıktır değerli basın mensupları.

Yalanı doğru gibi anlatmaya dayanan gerçek ötesi popülist siyasetle milleti ayrıştırıp, kutuplaştıran Saray sakinlerinin derdini aslında biz çok iyi anlıyoruz. Saray istiyor ki kriz konuşulmasın, işsizlik konuşulmasın, iflaslar ve konkordatolar konuşulmasın. Millet geçim derdini unutup Sarayın gerçek ötesi gündeminin peşine takılsın.

Yaşanan kriz hem Çankaya´daki memur ailesini hem de Mamak´ta yaşayan işçi ailesini aynı şekilde eziyor. Kriz hem Kadıköy´deki esnafı hem Sultangazi´deki esnafı aynı derecede bunaltıyor. Siz buralarda yaşayan yurttaşlarımızı karşı karşıya getirerek krizi unutturamazsınız. Biz Sarayın karartmak istediği Türkiye´nin gerçek gündemini anlatmaya ve çözün demeye devam edeceğiz.

“TÜRKİYE´NİN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİDİR”

Türkiye´nin gerçek gündemi artan işsizliktir, yangın yerine dönen mutfaklardır, Türkiye´nin gerçek gündemi ekonomidir. Son dış ticaret rakamları yılın dördüncü çeyreğinde hem üretimde, hem yurtiçi talepte ciddi bir daralmanın işaretlerini veriyor. Ama fiyat düşüşleri de aynı şekilde ama saray bunlara dengeleme diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. Önümüzdeki günlerde ekonomik tablonun giderek daha ağırlaşmaya başladığını hep beraber göreceğiz.

“MİLLET KENDİ İRADESİNİ HİÇE SAYANA ŞAMARI VURACAK”

Oy için her şekli alabilen, bekadan anladıkları tek şey koltuklarının bekası olan bu siyasi zevata artık milletimizin güveni kalmamıştır. Ülkemizin yeniden büyümeye başlaması, vatandaşımızın giderek zorlandığı borcunu ödeyebilmesi, demokrasinin ve ülkemizin birlik ve beraberliği, bekası için 4 ay sonra yapılacak seçimlerde milletimizin kendi iradesini hiçe sayan, kendisinin sıkıntılarını göremeyen bu kadrolara atacağı şamarın sesi her yerden duyulacaktır.

Benim açıklamalarım bu kadar, varsa sorularınızı alabilirim.

Soru- Efendim Sayın Kılıçdaroğlu´nun Almanya ziyaretinde Sevim Dağdelen´le birlikte fotoğrafının görülmesine Sayın Erdoğan sert bir tepki gösterdi. Yan yana, kol kola ne işiniz var, nasıl yan yana gelirsiniz, vatan severlikle alakası yok dedi. Bununla ilgili değerlendirmeniz nedir?

Faik ÖZTRAK- Değerli basın mensupları, bu seyahatimiz esnasında Alman parlamentosunda Türk – Alman Parlamenterler Grubu diye bir grup var. Bununla ilgili olarak kendileri bir toplantı istemişler, bizde kendileriyle bu toplantıyı yaptık. Bu toplantıda her partiden aşağı yukarı milletvekili vardı. Sol Partiden vardı, Liberal Partiden vardı, Yeşillerden vardı, Sosyal Demokrat Partiden vardı ve bunlar Almanya´da Alman parlamentosunun, Alman halkının seçmiş olduğu milletvekilleri.

Değerli basın mensupları, bizim abdestimizden hiç şüphemiz yoktur. Şu gelsin, bu gelmesin diyemeyiz, gideriz kim varsa orada bu Alman parlamentosunun sonunda içinde bir kurumdur, o kurumla görüşmeyi yaparız. Ama bir şeyinde bilinmesini açık seçik isteriz, Oslo´nun, Oslo´da terör örgütüyle yapılan müzakerelerin, açılım sürecinin, şehirlere kazılan hendeklere ses çıkarmayın diyenlerin bugün Kuvayı Milliye´den neşet eden ve bu ülkeye musallat olan her türlü emperyalist projenin karşısında dimdik duran Cumhuriyet Halk Partisine vereceği hiçbir ders yoktur. Önce dönecekler kendilerine bakacaklar. Şunu söylesin Sayın Erdoğan, kendi milletvekillerini eyalet sistemini incelemek üzere neden Almanya´ya göndermiş? Bunun cevabını bir versin.

Soru- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Sayın Ekrem İmamoğlu´nun adı geçiyor. Bununla ilgili son zamanlarda kamuoyunda böyle bir algı oluştu. Bununla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu? Yani İstanbul adayınız İmamoğlu mu olacak?

Faik ÖZTRAK- Şimdi efendim şöyle söyleyeyim, Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sayın İmamoğlu gerçekten İstanbul´daki çok başarılı İlçe Belediye Başkanlarımızdan bir tanesidir. Ama kimin İstanbul´da Büyükşehir adayı olacağına partimizin yetkili kurulları karar verecektir. Bu yetkili kurulda Parti Meclisimizdir. O nedenle izin verirseniz bu konuyla ilgili Parti Meclisimizin kararı oluştuktan sonra gerekli bilgileri sizlere veririz.

Soru- Efendim birde Ankara´yı soralım. Özellikle Mansur Yavaş ismi çok konuşuluyor. İYİ Parti´yle birlikte Ankara´da bir ortak aday çıkartılma ihtimali var mıdır? Bu ihtimal konuşuluyor özellikle yapılan son görüşmelerde. Yine Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesinin önemli bir gündem olacağı belirtiliyor. Partinizden açıklamalar gelmişti Seyit Torun bizim adayımızın partimizin rozetini takması gerekiyor ifadesi vardı ama Mansur Yavaş dün Ayyıldızlı rozet paylaşarak bundan daha güzel rozet var mı dedi. Tüm açıklamalar ışığında ortak aday konusuna nasıl bakıyorsunuz?

Faik ÖZTRAK- Arkadaşlar ben Genel Başkanımızın sözlerini bir kere daha burada tekrarlamak istiyorum. Hiç merak etmeyin çok güzel şeyler olacak.

Soru- Sayın Muharrem İnce´nin İstanbul´da ortak aday olarak kamuoyu yoklaması talebi vardı bununla ilgili bir gelişme oldu mu?

Faik ÖZTRAK- Efendim İstanbul´da yine yapılacak olan yani kamuoyu yoklaması mı yapılacak, ne olacak bununla ilgili yöntemleri henüz görüşmedik MYK´da.

Soru- Mansur beyle ilgili, isim vermedi ama Seyit Torun´a bir cevap sosyal medya üzerinden böyle bir cevap verilmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Faik ÖZTRAK- Şimdi değerli arkadaşlar, baştan itibaren bir şeyi burada söylemeye çalışıyorum. Bir müzakere sürecini yürütüyoruz ve açık söyleyeyim, meseleyi koltuklarının bekası meselesi olarak görenlerin karşısında bu ülkenin birlik, beraberliğinin ve demokrasinin bekası için mücadele ediyoruz. O nedenle de ben müzakereler sürerken tarafların sosyal medya üzerinden birbirlerine mesaj göndermelerini çok doğru bulmuyorum.

Soru- Efendim İYİ Parti´yle yapılan işbirliğinde şöyle bir iddia ortaya atıldı. Sayın Bülent Tezcan´ın sunduğu raporda Manisa ve Mersin´in İYİ Partiye devredileceği. Böyle bir gelişme var mı bu görüşmelerden çıkan sonuçta?

Faik ÖZTRAK- Böyle bir gelişme bize intikal etmiş değil.

Soru- Efendim İYİ Parti´yle görüşmelerde kriz yaşanmıştı, heyetler bir daha bir araya gelmedi. Şimdi liderlerin görüşmesi bekleniyor. Bundan sonrası için heyetler tekrar çalışmaya başlayacak mı?

Faik ÖZTRAK- Heyetler çalışıyor, çok güzel şeyler olacak arkadaşlar Genel Başkanımızın söylediği gibi.

Soru- Sezai beyin bir açıklaması vardı Mersin´de, İstanbul´da ortak bir aday hakkında. Bununla ilgili bir görüşme olacağı, demokrasi güçleri adına bir araya gelinebilir diye. Bununla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu?

Faik ÖZTRAK- Sezai Temelli´nin kendi yaptığı bir değerlendirme var ortada izin verirseniz ben o konuda herhangi bir yorum yapmayım.

Soru- Partiler arası bir görüşme yok mu?

Faik ÖZTRAK- Hayır arkadaşlar yok. Kiminle görüştüğümüz konusunda son derece açık ve şeffafız söylüyoruz.

Soru- Efendim biraz önce değindiniz ama asgari ücretle ilgili bir soru soracağım. Şimdi bu hangi enflasyon rakamına göre hesaplanacak? Bakıldığında 2018 enflasyon rakamı ya da 2019 için ………. tahmini, ardından da Merkez Bankasının yine 2019 enflasyon tahmini. Şimdi bunların hepsini bir araya koyduğumuzda aslında sizin söylediğiniz 2 bin 200 lirayı hiçbir şekilde bulmuyor. Yani asgari ücretli hangisine bakması lazım ya da sizin bu noktada görüşünüz nedir?

Faik ÖZTRAK- Şimdi bakın, Türkiye´de bir asgari ücretlinin geçinebilmesi için gerekli olan miktar aşağı yukarı bellidir, arkadaşlarımız buna bakmışlardır ve asgari ücretin 2 bin 200 lira olması gerektiğini tespit ederek meclise bu konuda bir kanun vermişlerdir. Yani gösterge sadece enflasyon değil arkadaşlar. Enflasyonun altında birde o gelir grubunda bulunan insanların tükettikleri mal sepeti var. İşte gıda fiyatlarını biraz önce söyledim. Yani bu insanlar en büyük harcamayı asgari ücretli en büyük harcamayı gıdaya yapıyor. O nedenle bu asgari ücreti belirleme yönteminde tek bir insana insanca yaşayabileceği bir yaşam standardı sağlayabilecek bir ücret tespit edilmiştir.

Soru- Sayın Genel Başkanla Meral hanımın buluşması ne zaman gerçekleşecek? Bu hafta bir beklenti var bu buluşmayla ilgili olarak.

Faik ÖZTRAK- Bana intikal eden bir takvim yok, belirlendiği gün mutlaka sizlere de açıklanacaktır.

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kılıçdaroğlu: "Aydınları, gazetecileri hapse atıp ne yapacaksınız?"
Kılıçdaroğlu: "Aydınları, gazetecileri hapse atıp ne yapacaksınız?"
Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerine Zeytin Dalı Harekatı´ndan hayatını kaybeden askere başsağlığı dileyerek başladı.
İşte CHP Adana Seyhan Meclis Üye aday listesi
İşte CHP Adana Seyhan Meclis Üye aday listesi
CHP Adana Seyhan´da yarışacak Meclis Üyesi aday listesini sundu.
CHP Adana Çukurova ve Yüreğir´in meclis aday listesi açıklandı
CHP Adana Çukurova ve Yüreğir´in meclis aday listesi açıklandı
CHP Adana Çukurova ve Yüreğir İlçe Başkanlığı, İlçe Seçim Kurulu´na Meclis Üyesi aday listesini verdi.
Gürer: “Koalisyon korkusu pompalayanlar şimdi ittifak yapmadan seçime giremiyor”
Gürer: “Koalisyon korkusu pompalayanlar şimdi ittifak yapmadan seçime giremiyor”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, merkeze bağlı Aktaş beldesini ziyaret etti. Belediye Başkan Adayı Yaşar Çamur´a destek isteyen Gürer; iktidarın tarım politikasını eleştirdi, tek adam rejiminin getirdiği olumsuzlukları anlattı.
Alparslan Türkeş Üniversitesi torbadan çıkarıldı
Alparslan Türkeş Üniversitesi torbadan çıkarıldı
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne Alparslan Türkeş´in adının verilmesine ilişkin teklif, torba yasadan çıkarıldı. İsim değişikliği AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı´nın imzasıyla ayrı bir teklif olarak TBMM Başkanlığı´na sunuldu.
Binali Yıldırım´dan istifa açıklaması
Binali Yıldırım´dan istifa açıklaması
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevini Celal Adan´a devretti.
"İşsizliğin en ağır yükünü gençler çekiyor"
"İşsizliğin en ağır yükünü gençler çekiyor"
TBMM KİT Komisyonu, CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer´in sağlık alanında kadro bekleyen üniversite mezunlarıyla ilgili soruları yanıtsız kaldı.
 “BİRİLERİ 15 TEMMUZ´U ALLAH´IN LÜTFU SAYIP 20 TEMMUZ SİVİL DARBESİNİ YAPTI”
“BİRİLERİ 15 TEMMUZ´U ALLAH´IN LÜTFU SAYIP 20 TEMMUZ SİVİL DARBESİNİ YAPTI”
İzmir Büyükşehir Belediyesinin Konak ilçesinde yaptığı ´15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı´ açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, "Biz halkın 15 Temmuz´una ´evet´, sarayın 15 Temmuz´una ´hayır´ diyoruz, " ifadelerini kullandı.
 ERDOĞAN´DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI
ERDOĞAN´DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik uygulamasını Balıkesir´de açıklayarak, "Lise ve altı mezunlar için 6+6 ay askerlik uygulaması getiriyoruz. Eğitim durumuna bakılmaksızın isteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek. İki yıllık meslek yüksek okulu mezunlarına ise 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Lisans ve lisans üstü için belirlenecek sayıda yedek subaylık devam edecek” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu´dan ittifak cevabı
Kemal Kılıçdaroğlu´dan ittifak cevabı
Partisinin İzmir´deki belediye başkan adayları tanıtım töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız, kırsal kesimle kent arası ilişkiyi güzel yapmak istiyorsanız geleceksiniz Aziz Kocaoğlu´ndan ders alacaksınız” derken, yerel seçimlerle ilgili de, “Bizi eleştiriyorlar, ‘İttifak yaptınız´ diye. Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz” dedi.
TBMM Başkanı Yıldırım´dan ´veda yemeği´
TBMM Başkanı Yıldırım´dan ´veda yemeği´
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, yarın Mecliste eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna yemek verecek. Yıldırım´ın yarın istifa etmesi bekleniyor.
GÜRER: "BESİCİLİK ZORDA, SÜT KRİZİ KAPIDA"
GÜRER: "BESİCİLİK ZORDA, SÜT KRİZİ KAPIDA"
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Aksaray´da besicilerle bir araya geldi. Gürer, tarım ve hayvancılıkta hükümetin yaptığı yanlışların besiciliği de bitirme noktasına getirdiğini belirtti. Besicilerin artık hayvanlarını kesime vermeye başladığını söylediklerini ifade eden Gürer, önümüzdeki dönemde ülkemizde ‘süt krizi´ yaşanabileceği uyarısında bulundu.
DİYANET İŞLERİ SİGARAYI HARAM İLAN ETTİ
DİYANET İŞLERİ SİGARAYI HARAM İLAN ETTİ
Erzincan´da din görevlileri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız” dedi.
 “KADIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEK KADIN BAKANLIĞI YENİDEN KURULMALIDIR”
“KADIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEK KADIN BAKANLIĞI YENİDEN KURULMALIDIR”
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ KADIN HUKUKU KOMİSYONU VE ADANA BAROSU MEDENİ KANUNUN KABULÜNÜN 93. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
"EDİRNE´Yİ DE LAİKLİK İSTİSMARCILARINDAN KURTARMAMIZ GEREKİYOR"
"EDİRNE´Yİ DE LAİKLİK İSTİSMARCILARINDAN KURTARMAMIZ GEREKİYOR"
AKP Genel Başkanı Erdoğan halka hitap ederken, "İş bilmez, hizmet yapmaz istismarcılardan kurtarmaya hazır mısınız? Balkanların giriş kapısı, iftihar şehrimiz sizlerin desteği ile güçlü ülkemize desteğini verecektir," diye konuştu
  “ÜNİVERSİTELERDE NORM KADRO SEÇİMİ REKTÖRLERİN İNİSİYATİNDE OLURSA HAKKANİYET SAĞLANABİLİR Mİ?”
“ÜNİVERSİTELERDE NORM KADRO SEÇİMİ REKTÖRLERİN İNİSİYATİNDE OLURSA HAKKANİYET SAĞLANABİLİR Mİ?”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında üniversitelerdeki norm kadro düzenlemesine yönelik eleştiri ve açıklamalarda bulundu.
 “TÜRKİYE´NİN DIŞ POLİTİKASI SAVRULMAYA UĞRATILDI”
“TÜRKİYE´NİN DIŞ POLİTİKASI SAVRULMAYA UĞRATILDI”
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Soçi´de Türkiye, İran ve Rusya´nın bir kez daha bir araya geldiğini, ortak açıklamanın, Türkiye´nin dış politikada nasıl savrulmaya uğradığını gösterdiğini belirtti.
BULUT: “KRİZİN ASIL SORUMLUSU BAKANLIK”
BULUT: “KRİZİN ASIL SORUMLUSU BAKANLIK”
CHP´li Burhanettin Bulut´tan İlaç Yokluğuna Sert Tepki gösterdi ve yıllardır yaşanan soruna çözüm bulamayan Sağlık Bakanlığı ve kur üzerinden fırsatçılık yapan ilaç firmalarının asıl sorumlu olduklarını söyledi
Erdoğan: "S-400´ler için Rusya ile anlaşma yaptık, geri adım atmayacağız"
Erdoğan: "S-400´ler için Rusya ile anlaşma yaptık, geri adım atmayacağız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye´nin kuzeyinde kurulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye´de olması gerektiğini söyledi. Erdoğan, S-400 konusunda geri adım atmayacaklarını da ifade etti.
"Madenlerimiz için yeni düzenlemeler farklı riskleri içeriyor"
"Madenlerimiz için yeni düzenlemeler farklı riskleri içeriyor"
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer´in soru önergesine yanıt veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ülkemizde 118 yabancı firmaya ait 593 maden ruhsatı bulunduğunu açıkladı.
"İlaçta dışa bağımlılık arttı ve zam farkı da vatandaşın sırtına yüklendi"
"İlaçta dışa bağımlılık arttı ve zam farkı da vatandaşın sırtına yüklendi"
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu´nda ilaca erişim sorunu hakkında verdiği Meclis Araştırma Önergesi üzerinde söz aldı. Son aylarda ilaca erişim sorunu nedeniyle vatandaşların eczane eczaneilaç aradığını kaydeden Bulut, tarım, sanayi, adalette yaşanan eksikliğin benzerinin ilaç sanayiinde yaşandığını belirtti.
”KAYNAĞI BELİRSİZ PARA GİRİŞİNDE CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU KIRILDI´´
”KAYNAĞI BELİRSİZ PARA GİRİŞİNDE CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU KIRILDI´´
CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak´ın bugün açıklanan Aralık 2018 dönemi ödemeler dengesi rakamlarıyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı
    MADEN KANUNU KABUL EDİLDİ
MADEN KANUNU KABUL EDİLDİ
Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu´nda kabul edildi.
“İşçilerin sesine kulak verelim”
“İşçilerin sesine kulak verelim”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, taşeron işçilerin kadro beklentisi, taşeronken kadro aldığı belirtilen işçilerin yaşadığı sorunlar ve ihbar ve kıdem tazminatı olmadan güvencesiz bir şekilde çalıştırılan geçici işçilerin sorunlarını gündeme getirdi. Gürer, “TBMM´de işçilerin, emekçilerin sorunlarına sahip çıkmalıyız” dedi.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
22.HAFTADA BİRER PUANLA YETİNDİK
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
BEYLİKDÜZÜ´NDEN SEFAKÖY´E İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
‘ŞİRK DİNİ´ VE BU DİNİN İLAHLARI
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ADANA RESMİNE BAK
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ATATÜRK İLKELERİNİN VE DEVRİMLERİNİN ÖLÜMSÜZ VE SADIK BEKÇİSİ UĞUR MUMCUNUN ŞEHADETİNİN 26.YIL DÖNÜMÜ
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
TOPLUMSAL AYRIŞMA VE EĞİTİM
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Yılmaz Özdil´in “Mustafa Kemal´i”
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
SOSYAL DEMOKRASİDE YEREL YÖNETİMLER
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
FRANSA´DA SARI-YELEKLİLER, YENİ BİR UYGARLIK TASARIMI ARIYORLAR - ARADIKLARI, ATATÜRK´ÜN UYGARLIK TASARIMI OLMASIN?! -
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Nasıl Bir Eğitim Sitemimiz Olsaydı Ar-Gör Ceren Şenel Öğrencisi Tarafından Öldürülmezdi
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
DOSTLAR HATIRLANDIKÇA-2
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
ANILARDA GEZİNMEK
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
BÖLGEYE PANORAMİK BAKIŞ
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
TÜRKİYE´NİN GELDİĞİ NOKTANIN VE İKİ YÜZLÜLÜĞÜN RESMİ
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN”
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
AL BAŞINA BELAYI
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DEMİRSPOR´DA ÜMİTLER TÜKENİYOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
DÜNYA FAZİLET SAHİPLERİ İLE ŞEREFLİ VE MUTLUDUR
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-2/18/1521222535101.jpg