YAZARLAR

 • BIST 100

  1.124%0,41
 • DOLAR

  7,6604% 0,46
 • EURO

  8,9266% 0,26
 • GRAM ALTIN

  458,86% 0,20
 • Ç. ALTIN

  757,119% 0,20

Adana

26.09.2020

 • İMSAK 05:03
 • GÜNEŞ 06:23
 • ÖĞLE 12:35
 • İKİNDİ 15:58
 • AKŞAM 18:37
 • YATSI 19:52
 • Cumartesi 34 ° / 21 ° Fırtına
 • Pazar 35 ° / 21 ° Güneşli
 • Pazartesi 37 ° / 22 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Dilipak, AKP'li kadınları kızıdırdı

Dilipak: "Birileri AK Parti içinde benim ismim üzerinden güç gösterisi yapıyor" derken, Selva Çam ise, Dilipak hakkında başta genel merkez olmak üzere 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

AKP'nin papatyaları" başlıklı yazısında "Fahişe" kelimesini kullanan Yazar Abdurrahman Dilipak için AKP'li kadınlar suç duyusunda bulunacak.

Abdurrahman Dilipak İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı "AKP'nin Papatyaları" başlıklı yazısında "fahişe" ifadesine yer vermişti.

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam dün yaptığı açıklamada Dilipak hakkında başta genel merkez olmak üzere 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.

Akit yazarı Abdurahman Dilipak, Erdoğan'ın ve AKP'li yöneticilerin bu süreçten rahatsız olduklarını düşündüğünü söyledi. Dilipak "birilerinin" kongre sürecinde kendisi üzerinden "güç gösterisi" yaptığını savundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Dilipak "Ben Sn. Erdoğan'ın, AK Parti içerisindeki meseleye duyarlı kardeşlerimin, yöneticilerin bu süreçten rahatsız olduklarını düşünüyorum. Mücadelem hak uğruna, rıza-i ilahi içindir" dedi.

Dilipak "​Birileri AK Parti içinde benim ismim üzerinden güç gösterisi yapıyor ve belli bir zihniyete karşı meydan okuyor. Hem de kongre sürecinde yaşanıyor bunlar. AK Partililere sormak gerek, Fe eyne tezhebu!" diye yazdı.

'Kriz ailede, dernekte, şirkette, cemaatte de yaşanacak'
Akit yazarı bugünkü yazısında da konuya ilişkin "Herkes eteğindeki taşı dökecek" dedi ve şunları yazdı:

"Bakın, gelecek günler geçen günleri aratabilir. Tabii afetler, ekonomik kriz, siyasi kriz, terör eylemleri ve suikastlar, yeni salgınlar, dalgalar, mutasyon haberleri gelebilir. Zor bir süreç. Bunlar sadece Türkiye’nin sorunu değil. Bölge ve dünyada da ciddi krizler yaşanıyor. Siyasette ve ekonomide yaşanan kriz ailede, dernekte, şirkette de yaşanacak. Cemaat yapılarında da yaşanacak. Sabır. Ben her halûkârda, sabredenlerden, şükredenlerden, yanlışlara karşı direnenlerden olacağım inşallah!. Allah bizi zor bir imtihana da sokabilir, işler bir şekilde yoluna da girebilir."

Dilipak sözkonusu yazısında şunları ifade etmişti:

"ANAP’ı o “Papatyalar”, o “Lale Devri çocukları” bitirdi. AK Partiyi de, bu Erguvani AKP’nin “Papatyaları”(!?) bitirecek bu gidişle. AK Parti içindeki AKP’liler konuşuyor, AK Partililer susuyor. AKP’liler terfi etti zenginleşti, itibar sahibi oldular. Kaymağı onlar yiyor, parayı onlar veriyor. Camiye, okula, yurda parayı veren de onlar. Eee, parayı veren düdüğü çalıyor. Kem alat ile kemalat olmuyor. Haram para ile hayır olmayacağı gibi. 

Bunlardan maddi yardım almayan cemaat ve vakıf kaldı mı? Ha, işte böyle, veren al alan elden üstündür. Daha önce siz konuşuyordunuz onlar dinliyordu, şimdi onlar konuşuyor, siz dinliyorsunuz..

AB fonları ile semirenlerin sesleri nasıl inceldi, eskiden ter kokuyorlardı, şimdi parfüm kokuyorlar. Bodrum katlarında rutubet kokan derneklerden çıkıp plazalara taşındılar.

AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum “Yeşil Sermaye” de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim “Yeşil sermaye” davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!..."

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ