YAZARLAR

 • BIST 100

  1.206%0,03
 • DOLAR

  7,9050% 0,33
 • EURO

  9,3095% 0,37
 • GRAM ALTIN

  483,16% 0,18
 • Ç. ALTIN

  797,214% 0,18
 • Salı 28 ° / 18 ° Gök gürültülü sağanak yağış
 • Çarşamba 28 ° / 17 ° Fırtına
 • Perşembe 30 ° / 16 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

ÇULHAOĞLU, "YETER ARTIK YANDAŞ ŞİRKETLERİ KORUMAKTAN VAZGEÇİN"

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet ÇULHAOĞLU” İktidar bir kez olsun vatandaşın yanında dursun” dedi.

Çulhaoğlu yaptığı basın açıklamasında; Bilindiği gibi 83 Milyon vatandaş olarak elektrikte bazı bölgelerdeki kayıp-kaçak bedellerini 5 yıldır ödüyoruz, 5 yıldaha ödememiz için Ak Parti iktidarına mensup milletvekilleri aldıkları emirle yasa teklifi getiriyorlar, 5 yıldır faturasını zamanında ödeyen tüm vatandaşlarımıza iktidar tarafından haksızlık yapılıyor. 31 Aralık 2015 tarihinden beri kayıp ve kaçaklar konusunda kolaycılığı seçen şirketler, iktidar aracılığı ile tahsil edemedikleri elektrik bedellerini namuslu vatandaşın omuzuna yükleyen yasal düzenleme yaptırmaktalar. Yukarıdan alınan talimatla Ak Partili 39 milletvekilinin imzası alınarak,madencilik, doğalgaz ve elektrik alanlarında değişiklikler öngören yeni yasa teklifi hazırlanmıştır. Yeni teklife göre elektrikteki kayıp ve kaçak bedellerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar devam edilmesi, gerekli görmesi halinde de Cumhurbaşkanının bu süreyi 5 yıl daha uzatmasına olanak sağlanmıştır.

Yandaş şirketlerin yanında yer almayı bırakında biraz vatandaşa hizmet edin. Namusuyla, şerefiyle çalışıp zorlanarak da olsa faturalarını ödeyen vatandaşlarımız şimdi sormayacak mı, biz başkasının ödemediği faturayı niye 5 yıl daha ödeyeceğiz diye. Bu elektrik faturasını ödemeyenler nasıl olsa az veya hiç ödemiyoruz diye ahırlarda, damlarda, evlerde,bahçelerinde ve hatta çatısız ev üstlerinde bile klimalar, ısıtıcılar, aydınlatma aletleri, uydu cihazları bulunduranlardır. İşte bunların cezasını bizler ödüyoruz diyor namuslu vatandaş.

Ak Parti TEDAŞ'ı parçalara bölüp özelleştirirken en baştan bölgesel hesaplamadan vazgeçileceğini, ulusal hesaplamaya geçileceğini ve böylelikle yandaş şirketlerinkayıp kaçak bedelleri nedeni ile uğrayacakları zararlarının giderileceğinigaranti etmişti.

Ak Partiye mensup milletvekillerine de sormak isterim, bu kanun teklifiyle ekonomisi dibe vurmuş vatandaşımızıdaha da perişan etmeyecek misiniz?

Biz İyi Parti olarak bu yasa teklifine var gücümüzle karşı çıkacağız. Bir-iki bölgeden daha fazla oy alabilmek için 83 milyon vatan evladını cezalandıran bu anlayışa dur demek için;Büyük Milletimizin geçiminin sağlayabilmesi için, milletini değil de yandaş şirketleri koruyanlardan kurtulmak için tek çare, güçlü parlamento, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemdir ve İyi Parti iktidarıdır.(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ