YAZARLAR

 • BIST 100

  1.127%-2,22
 • DOLAR

  8,2763% 1,12
 • EURO

  9,7166% 0,60
 • GRAM ALTIN

  504,79% 0,62
 • Ç. ALTIN

  832,9035% 0,62
 • Çarşamba 34 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 32 ° / 17 ° Güneşli
 • Cuma 31 ° / 17 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

CHP’li Özdemir Hatay’da 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Veli Özdemir, Medeniyetler ve Hoşgörü Kenti olarak bilinen Hatay’ın Antakya ilçesinde Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Başdanışman Özdemir,  Antakya’da bulunmaktan ve Güven’le buluşmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. Ziyarette Alevi toplumunun önemine değinen Özdemir, “Mehmet Güven beyle daha önce Adana Yumurtalık’ta uzun bir sohbet etmiştik. Alevi toplumu içinde önemli bir yer edinmiş hocam sayın genel başkanımızla biraraya gelmiş ve Alevilerin sorunları, çözüm önerileri konularında fikir alışverişinde bulunmuşlardı. Ben de hocamıza genel başkanımızın selamını getirmek ve yoğun olarak yaşadıkları Adana, Mersin ve Hatay’da yaşadıkları sıkıntıları dinlemek üzere yeniden biraraya geldim. ” dedi.  

Kılıçdaroğlu’nun selamının kendileri için değerli olduğunu ifade eden Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven ziyaretinden dolayı Özdemir’e teşekkür etti. Farklı parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle zaman zaman bir araya geldiğini anımsatan Güven, bu çerçevede gerçekleşen ziyarette Alevi toplumuna ilişkin beklentileri ve görüşlerini Özdemir’le paylaştı. Hatay, Adana ve Mersin’de toplum yararına bir çok projeye imza atan ve hayırseverliliğiyle bilinen Mehmet Güven, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret etmişti. 

Özdemir’in ziyaretinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Mehmet Güven, “Milletine ve vatanına sahip çıkmayan ihanet eden bizden değildir. Biz alevi toplumu olarak vatansever, askeri ve polisinin her zaman arkasında, Atatürkçü insanlarız. Yıllardır kaybolan toplumsal değerlerimiz olan yardımlaşma, imece, komşuluk ilişkilerinin yeniden canlanması için mücadele ediyoruz. Siyaset bizim işimiz değil ancak bu vatan için kim bir taş üstüne taş koyacaksa onun destekçisiyiz. Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sesimizi duyarak bizlere ilgi göstermesi, Veli beyin ziyareti bizi gururlandırmıştır” diye konuştu. 

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ