YAZARLAR

 • BIST 100

  1.153%0,71
 • DOLAR

  8,1710% 1,08
 • EURO

  9,6739% 1,27
 • GRAM ALTIN

  501,03% 1,33
 • Ç. ALTIN

  826,6995% 1,33
 • Salı 35 ° / 17 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 34 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 32 ° / 17 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

CHP'li Gökçen,'iktidarlarının sonuna biraz daha yaklaşıyorlar"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen,“Gençler olarak durumumuz kötüye giderken hükümet bir avuç yandaş şirketin vergi borcunu silmekten bizi gündemine bile almıyor”dedi.

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen Genç İşsizliği ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında “Gençler olarak durumumuz kötüye giderken hükümet bir avuç yandaş şirketin vergi borcunu silmekten bizi gündemine bile almıyor” ifadelerine yer verdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’in yazılı basın açıklaması şöyle:
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğimizden beri giderek derinleşen ekonomik krize karşı hükümet inandırıcılığını çoktan kaybetti. Döviz her fırladığında yeni bir sunumla karşımıza çıkan Hazine ve Maliye Bakanı dün yine tutmayacak öngörülerini bizimle paylaştı. Pandemi sürecinde iyice kontrolden çıkan işsizlik ve enflasyona çare olmaktan uzak plan ve programlarda gençlerin payına da daha güvencesiz istihdam vaadi düştü. Süslü sözlerle pazarlanan “daha esnek” istihdam koşullarının pratikte tek karşılığının daha kolay işten atılabilmek olduğunu biz gençler olarak çok iyi biliyoruz.
Ekonomik krizlerden en hızlı ve en çok zarar gören kesimlerden biri olan gençlerin sorunları satır aralarında bahsedilip geçilecek sayılardan ibaret değildir. Resmi verilere göre bile %27 seviyesine yaklaşan ve kısa vadede herhangi bir düzelme emaresi göstermeyen genç işsizliği artık bizim için sürdürülemez bir hale gelmiştir. Yine resmi rakamlara göre 1.5 milyon’a yakın insan iş bulma ümidini kaybettiği için işsizlik verilerine bile yansımamaktadır. Gençler olarak durumumuz her gün daha kötüye giderken hükümet bir avuç yandaş şirketin vergi borcunu silmekten, batık projeleri Varlık Fonu vasıtasıyla kurtarmaktan bizi gündemine bile almıyor. Ama bilsinler ki her geçen gün iktidarlarının sonuna biraz daha yaklaşıyorlar. Seçim günü geldiğinde işsiz bırakılmış, güvencesi elinden alınmış gençlerin atacağı tokattan onları bir avuç yandaş sermayedar ve Londra’daki tefeciler kurtaramayacak. Millet İttifakı iktidarında herkes gibi gençler de rahat bir nefes alacak.”

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ