YAZARLAR

 • BIST 100

  1.127%-2,22
 • DOLAR

  8,2726% 0,19
 • EURO

  9,6685% 0,12
 • GRAM ALTIN

  497,43% -0,22
 • Ç. ALTIN

  820,7595% -0,22
 • Perşembe 32 ° / 17 ° Güneşli
 • Cuma 31 ° / 17 ° Güneşli
 • Cumartesi 33 ° / 17 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

CHP, “Üye sayımız düşmemiş, artmıştır”

CHP'den yapılan açıklamada, "Adana İl Örgütümüzün üye sayısı her yıl önceki yıla göre artış göstermiş, üye sayımız hiç önceki yılın gerisine düşmemiş ve son birkaç yılda üye sayımız toplam 6 bin 557 kişi artmıştır" denildi.

CHP Adana İl Başkanlığı tarafından açıklamada, bir süredir bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adana’da üye sayısında azalma olduğuna yönelik iddialara  yer verildiğini hatırlatarak, “Bu haberler üzülerek tanık olmaktayız.CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı hazmedemeyen güçlerin, olumsuz algı oluşturup, parti örgütlerimizi itibarsızlaştırmaya yönelik olarak ortaya attığı bu iddialar asla gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Adana İl Örgütümüzün üye sayısı her yıl önceki yıla göre artış göstermiş, üye sayımız hiç önceki yılın gerisine düşmemiş ve son birkaç yılda üye sayımız toplam 6 bin 557 kişi artmıştır. Son bir yılda da, yani yerel seçimlerden sonra üye sayımızda 2 bini aşkın bir artış olmuştur. CHP Adana İl Örgütü, CHP’ye aidiyet duygularıyla bağlı, Cumhuriyet, demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelesini büyütecek nitelikte üyeleri kazandırmak için çalışmalar yapmaktadır. CHP üyesi olmak bir ayrıcalıktır ve partimize üyelik başvurusu yapan herkes partimizin ilkeleri doğrultusunda yaşamı boyunca taşıyacağı sorumlulukları da gönüllü olarak üstlenmektedir. CHP’de, diğer bazı partilerde olduğu gibi kağıt üzerindeki sahte üyelikler, işe alımlarda zorunlu tutulan üyelik ya da Saray ziyareti gibi vaatlerle siyasi ahlaktan yoksun üyelik anlayışı bulunmamaktadır. Gücünü halktan ve üyelerinden alan partimiz, kuruluşundan bu yana verdiği bu onurlu mücadeleden, Cumhuriyeti gerçek anlamda demokrasiyle taçlandırma mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir.”

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ