YAZARLAR

 • BIST 100

  94.650%-0,91
 • DOLAR

  5,7639% 0,88
 • EURO

  6,4035% 1,02
 • GRAM ALTIN

  277,67% 0,61
 • ÇEYREK ALTIN

  458,1555% 0,61

Adana

22.08.2019

 • İMSAK 04:27
 • GÜNEŞ 05:54
 • ÖĞLE 12:47
 • İKİNDİ 16:29
 • AKŞAM 19:30
 • YATSI 20:51
 • Perşembe 29 °C / 23 °C Gök gürültülü sağanak yağış
 • Cuma 30 °C / 23 °C Gök gürültülü sağanak yağış
 • Cumartesi 31 °C / 23 °C Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

CHP ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINDAN BERFU SALICI YAKIT´TAN GAZETEMİZE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan aday adaylarından Berfu Salıcı Yakıt gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemizin Müessese Müdürü Fehmi İnceoğlu ve Yazı İşlerinden Sorumlu Cihat Ovalı ile  görüşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan aday adaylarından Berfu Salıcı Yakıt , ziyaretinin sebebinin yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alış verişi ve  nezaket ziyareti olduğunu söyledi.


Milli Mücadelede önemli görev üstlenmiş Yeni Adana gazetesinin 100 yılı geride bırakarak gurur kaynağı olduğunu belirten Yakıt, ?Yeni Adana gazetesinin istikrarlı bir şekilde yayın hayatında varlığını sürdürmesi, yayın hayatına başlamasına sebep olan ilkelere, temel prensiplere de riayet ederek bu zamana kadar gelmesi, Yeni Adana için ve bizler için çok önemli bir gurur kaynağı.? dedi.Yeni Adana´nın 100. Kuruluş Yıldönümüne de  değinen Yakıt,? Yeni Adana gazetesinin 100. Yılını gördüğü gibi daha uzun yılları da birlikte görürüz diyerek,  her duyarlı iş adamının Yeni Adana ve yerel basına sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Çukurova Belediye Başkanlığı aday adaylığı konusundaki görüşlerini dile getiren Berfu Salıcı Yakıt;

?Adaletli , vicdanlı, dinleyen, iyiyi gören ve takdir eden bir belediye başkanı  olmak istediğini belirterek, doğru, güvenilir, vefalı, heyecanlı profesyonellerle kalkınan bir belediyecilik ilkesiyle, insana dokunmaktan,vazgeçmeden, ölçerek ve izleyerek kontrol mekanizması oluşturacağını ,Kentsel dinamiklerle, STK´larla, üniversite ile sürekli işbirliği içinde olacağını,kadınlar, gençler ve çocuklar için sözde değil, özde projelerinin olduğunu? ifade etti.

Aktif belediye, aktif vatandaş projesi

Vatandaşın aracısız ve sorunsuz, kolay belediyeye ulaşımının sağlanacağını söyleyen Yakıt; ?Reklam kanallarının belediye başkanının tanıtımına değil, belediye hizmetlerini tanıtımına yönelik olacağını, mikro ölçek olmadan makro memnuniyet sağlanamayacağının bir  gerçek olduğunu ifadeyle, birebir Çukurovalıya dokunan projeler üretileceğini , Belediyede acil mikro imaj projelerinin mutlaka markalaşmak suretiyle beş yılın sonunda tamamlanması gerekiyor? dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan aday adaylarından Berfu Salıcı Yakıt: ?Belediye Başkanlarının herkesle görüşememesinin durumunun gereği olduğunu ancak, arada  olan kişilerin çözüm getirmiş olmaları gerektiğini  ve görüşülemediğini hissettirmemesi gerektiğini? sözlerine ilave etti.

BERFU SALICI YAKIT´IN ÖZGEÇMİŞİ

1975 doğumlu Berfu Salıcı Yakıt Adana Anadolu Lisesi mezunudur.Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nde, Yüksek Lisans eğitimini de Çukurova Üniversitesi İ.İ.B.F Maliye Bölümü´nde tamamlamıştır.1999 yılından bu yana Adana Barosu´na kayıtlı olarak serbest avukatlık mesleğini yürütmektedir. Berfu Salıcı Yakıt 2010-2012 yıllarında Adana Barosu´nda yönetim kurulu üyesi, 2012-2014 yıllarında da Adana Barosu´ndan ? Türkiye Barolar Birliği Delegesi? olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Seyhan Belediyesi Meclis Üyeliği görevine seçilmiş ve TBMM 27 dönem CHP milletvekili adayı olmuştur.

2012 yılında Uluslararası Liderlik Ziyaretçi Programı çerçevesinde ?Kadın ve Adalet? konusunda ülkemizi Amerika Birleşik Devletleri´nde temsil etmiştir. Kadın, aile ve çalışma hayatı hakkında hukuki yaklaşımlarla yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Kadın Siyasetçileri Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesidir.

Berfu Salıcı Yakıt evli ve iki çocuk annesidir.(CO)

 

 

Haber Kaynak : ÖZEL HABER