YAZARLAR

 • BIST 100

  1.191%-0,64
 • DOLAR

  7,9696% 0,40
 • EURO

  9,4568% 0,70
 • GRAM ALTIN

  487,41% 0,29
 • Ç. ALTIN

  804,2265% 0,29
 • Pazar 34 ° / 19 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 33 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 35 ° / 17 ° Parçalı bulutlu

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Altın Çilek ödülleri verildi

Bu yıl ilki düzenlenen Mersin Altın Çilek Ödülleri töreni, çok konuşulacak olaylara sahne oldu.

Divan Mersin Otel’de gerçekleşen ve Saygın Medya (Saygın Kurt) Organizatörlüğünde düzenlenen ödül törenine, Bergen’e vefatından 31 yıl sonra verilen ödül damga vurdu. Bergen’in ödülünü ablası Mukadder Terim, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın elinden aldı. Mukadder Hanım ertesi gün ödülü, şarkıcı Doğuş’la birlikte kız kardeşi Bergen’in mezarına götürdü.

‘BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’ TÜM ÖDÜLLERİ TOPLADI

Çekimleri Adana’da gerçekleşen ‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisi, gecede kazandığı ödüllerle dikkat çekti. Dizide ‘Saniye’ rolüne hayat veren başarılı oyuncu Selin Yeninci, ‘En İyi Yardımcı Oyuncu (Kadın)’ olurken, dizide eşi ‘Gaffur’u canlandıran Bülent Polat, ‘En İyi Yardımcı Oyuncu (Erkek) ödülünü kazandı. Dizide “Çetin” rolüne hayat veren genç oyuncu Aras Şenol ‘Çıkış Yapan Oyunu’ ödülüne layık görüldü. Aynı dizinin ‘Demir Yaman’ı Murat Ünalmış, ‘Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu’ ödülünü kazanırken, dizinin yönetmeni Murat Saraçoğlu ‘En İyi Yönetmen’ ve Çukurova dizisi de ‘Yılın Dizisi’ olarak ödüle layık görüldü. Böylece “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi, Mersin Altın Çilek Ödülleri töreninden 6 ödülle döndü.

Mersin Altın Çilek Ödülleri töreninde “Çıkış Yapan Oyuncu” ödülünü kazanan genç oyuncu Dilhan Aras, törende Bergen modeli saçıyla dikkat çekti. Ödülünü aldıktan sonra sahnede yaptığı konuşmada ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ diyen genç oyuncunun bu sözleri, tüm salon tarafından alkışlandı. Oyuncu Dilhan Aras, ertesi gün de Bergen’in mezarını ziyaret etti.

Finlandiya Eğitim Sistemiyle dikkat çeken ve merkezi İstanbul Koşuyolu’nda bulunan Fidol Okulları, “Yılın Eğitim Markası” olurken, “Unutulurmuş” ve “Kara Fırtına” isimli şarkılarıyla dikkat çeken ve geleceğin Rock Star’ı olarak gösterilen Asude Cemre, ‘En İyi Çıkış Yapan Rock Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü.

Medya ve Televizyon dalında Vahe Kılıçarslan ‘Vahe İle Evdeki Mutluluk’ programıyla, Balık Dedektifi Derya Yolyapan da Belgesel dalında ödül aldı. Klass Magazin Dergisi, ‘Yılın Magazin ve Cemiyet’ dergisi oldu. Chp İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ‘Siyaset’ dalında ödüle layık görüldü.

Gecede herkesin sevgilisi Kemal Sunal unutulmazken, eşi Gül Sunal, salonda bulunanlar için video mesaj yayınladı. Şarkıcı Ege, ‘Kedice Bir Sevda’ isimli kitabıyla ‘Yazar’ ödülü alırken, söz yazarı ve bestekar Ahmet Selçuk İlkan, şarkıcı Doğuş, mankenler Tuğba Özay ve Eva Maya, “Sevdim Seni Bir Kere” dizisinin oyuncusu Yağmur Öztürk’ün yanı sıra; oyuncular Deniz Oral ve Oflu Hoca olarak tanınan Çetin Altay da ödüle layık görüldü.

(VŞ)

 

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ