YAZARLAR

 • BIST 100

  1.191%-0,64
 • DOLAR

  7,9696% 0,40
 • EURO

  9,4568% 0,70
 • GRAM ALTIN

  487,41% 0,29
 • Ç. ALTIN

  804,2265% 0,29
 • Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
 • Pazar 34 ° / 19 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 33 ° / 18 ° Parçalı bulutlu

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

“Akdeniz’de barış istiyoruz” diyen Mavi Vatan düşmanları Avrupa’dan saldırıya başladı

Vatan Partisi Avrupa Temsilcisi Ali Mercan, kendilerine “101 Aksaçlı” diyen PKK ve FETÖ destekçisi isimlerin başlattığı Mavi Vatan karşıtı kampanyanın Avrupa ayağıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, kampanyanın Almanya’daki ilk imzacıları arasında Taner Akçam, Cem Özdemir, Osman Okkan, Can Dündar, Fatih Akın, Ahmet Kerim Gültekin, Doğan Özgüden gibi Türkiye karşıtı isimlerin bulunduğu belirtildi. “Mavi Vatanımıza karşı saldırıyı püskürteceğiz” diyen Ali Mercan, Avrupa kamuoyunu ortak mücadeleye çağırdı.

Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği, Almanya’da başlatılan Türkiye ve Mavi Vatan karşıtı imza kampanyasına tepki gösterdi. 

Türkiye’nin Mavi Vatan savunması, dış cephede ABD, İsrail, Fransa, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin saldırıları altındayken iç cephede PKK ve FETÖ yanlısı unsurların bozguncu ve yıkıcı faaliyetlerince hedef alınıyor. Aralarında Ahmet Türk, Orhan Pamuk, Oya Baydar, Hasan Cemal, Rakel Dink, Zülfü Livaneli gibi isimlerin bulunduğu kendilerine “101 Aksaçlı” diyen yeni “Akil Adamların” Mavi Vatan mücadelesine karşı başlattıkları kampanya Avrupa’da da yükseltiliyor. Kampanyanın Avrupa ayağı, “Akdeniz’de Barış, Türkiye’deki Demokratlarla Dayanışma” başlıklı ilk imzacılarla kamuoyuna duyuruldu.

VATAN PARTİSİ’NDEN KARŞI AÇIKLAMA

Söz konu girişimlere yanıt Vatan Partisi’nden geldi. Vatan Partisi Avrupa Temsilcisi Ali Mercan yazılı bir açıklama yaparak şunları ifade etti: “Türkiye Doğu Akdeniz’de Mavi Vatanı için emperyalist dayatmalarla mücadele ederken Amerikan derin devleti Türkiye’de iç kargaşa çıkartmak için düğmeye basmıştır. Şimdi de kendilerine “101 Aksaçlı” diyen yeni “Akil Adamlar” harekete geçirildi. Bu isimlerin Mavi Vatan karşıtı, PKK ve FETÖ destekçisi bildirilerine Almanya’dan da destek geldi. ‘Akdeniz’de Barış, Türkiye’deki Demokratlarla Dayanışma’ başlıklı kampanya ilk imzacılarla kamuoyuna duyuruldu. Bunlar arasında Taner Akçam, Cem Özdemir, Osman Okkan, Can Dündar, Fatih Akın, Ahmet Kerim Gültekin, Doğan Özgüden gibi, bir kısmını Türkiye karşı eylemlerinden tanıdığımız isimler bulunuyor. Türkiye-Almanya Kültür Forumu, Alman Gazeteciler Birliği, PEN Almanya Merkezi gibi kuruluşlarca yapılan çağrıda Türkiye’nin Mavi Vatan savunması ve Doğu Akdeniz’deki yasal sondaj çalışmaları hedef alınıyor. Türkiye’ye karşı Atlantik merkezli tehditlere sahip çıkılıyor. Bunun yanında Türkiye’de on binlerce kişinin hapislere tıkıldığı belirtilerek PKK ve FETÖ savunuculuğu yapılıyor.”

TÜRKİYE’Yİ İÇ KARGAŞA ÇIKARARAK KUŞATMA PLANI
“Bu çabalar Türkiye’yi bölmek ve direncini çökertmek için iç cepheyi parçalama girişimlerinin bir parçasıdır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iç yıkıcılığa hizmet eden son açıklamasından sonra bir takım sahte sol çevrelerde “yaratıcı yıkıcılık” yazılarıyla “turuncu devrim” çağrıları yapılmıştır. Bu girişimler aynı zamanda Atlantik’ten kopmakta olan Türkiye ile Almanya ve AB arasında gerginlik yaratma ve Ülkemizi kuşatma amacını taşıyor. ABD, diktatörlükle yönetilen ülkeler olarak Rusya, Çin ve Türkiye’yi hedef almaktadır. CHP’de aynı hedeflere saldırmaktadır. Özellikle ABD tarafından yaptırımlarla karşılaşan Almanya’nın çıkarları Batı Asya’da bu kışkırtmalara karşı tavır almaktan yanadır. Türkiye Yunanistan’la sorunlarını diyalog yoluyla ele almak istediğini hep söylemektedir.”

AVRUPA KAMUOYUNA SESLENDİ

Mercan, Türkiye’nin kazanacağına olan inancını dile getirdi ve Avrupa’daki kamuoyuna çağrıda bulundu: “Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği olarak Türkiye karşıtı bütün faaliyetlere karşı kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Genel Başkanımız Doğu Perinçek önderliğinde Ermeni Soykırımı yalanını tarihin çöplüğüne attık. Batı’daki Türk Gücünü harekete geçirdik. Yine aynı kararlılıkla bu saldırıları püskürteceğiz ve Avrupa kamuoyunu gerçeklerle aydınlatacağız. Saflar şu şekilde oluşmaktadır:  “Vatan’dan yana mısın, yoksa düşmandan yana mı? Vatan Savunmasını, ülkemizin üretim devrimi mücadelesini desteklemek için bütün vatandaşlarımızı birleşmeye ve ortak mücadeleye çağırıyoruz.”(Fİ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ