YAZARLAR

 • BIST 100

  1.205%0,00
 • DOLAR

  7,8884% 0,12
 • EURO

  9,2898% 0,15
 • GRAM ALTIN

  482,21% -0,50
 • Ç. ALTIN

  795,6465% -0,50
 • Salı 28 ° / 18 ° Gök gürültülü sağanak yağış
 • Çarşamba 28 ° / 17 ° Fırtına
 • Perşembe 30 ° / 16 ° Güneşli

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger:"Ahilik, sevgi, saygı, hoşgörüdür"

Göger, özü insan olan, insanları hem dünyevi hem uhrevi mutluluğa ulaştırmayı amaçlayan Ahiliğin dünyada eşi benzeri olmayan bir sistem olduğunu söyledi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, özü insan olan, insanları hem dünyevi hem uhrevi mutluluğa ulaştırmayı amaçlayan Ahiliğin dünyada eşi benzeri olmayan bir sistem olduğunu söyledi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, 33. Ahilik haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, esnaf ve sanatkarların, Adanalıların Ahilik bayramını kutladı.

Kırşehir'de doğup büyüyen Ahilik geleneğinin; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın, sanatla birleşmiş hali olduğunun altını çizen Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Ahi Evran tarafından temelleri atılan Ahilik sadece bir ticari oluşum olmayıp, aynı zamanda sosyal ve kültürel yaşama yön veren bir misyona da sahiptir. Bugün modern yaşamı düzenleyen kuralların temeline baktığımızda Ahiliğin izlerini rahatlıkla görebiliriz. Esnaf ve sanatkarımız, işte bu zengin kültürün mirasçılarıdır" dedi.

"Geleneği olmayanın geleceği de olmaz" diyen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Ahilik prensipleri yüzyıllar boyunca, esnaf ve sanatkârlarımız ve Anadolu insanı için bir rehber olmuş, dalga dalga yayılarak Anadolu topraklarını Türk-İslam medeniyetinin merkezi haline gelmiştir. Bu tarihi kültürün modern temsilcileri olarak Ahiliğin taşıdığı milli, dini ve evrensel değerleri yeniden insanlığın hizmetine sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnanıyoruz ki Ahilik ruhunu ne kadar güçlü tutar, milletimize has bu kültür hazinesini yeni nesillere ne derece doğru ve güçlü aktarabilirsek, geleceğimize de o derece güvenle bakabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle esnaf  ve sanatkarlarımız başta, aziz Milletimizin, Adanalı hemşehrilerimizin Ahilik Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ