“BU TRENDEN İNENLER BİR DAHA BU TRENE BİNEMEZLER”
Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde AKP´den ayrılanlara tepki göstererek, "Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu can bu trende oldukça, bir daha biz bu trene kabul etmeyiz" dedi.
Tarih: 8.3.2019 19:10:09/ 353okunma / 0yorum

Şanlıurfa´da gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, "Maşallah uçsuz bucaksız, Şanlıurfa buraya akmış. Yollar zaten bir alem. Merkeze yetişemeyince cuma namazını köyde kıldık. 31 Mart seçimlerinde de Şanlıurfa ile yol arkadaşlığımızı, kader arkadaşlığımızı, bu ahitleşmemizi çok daha ileriye taşıyacağız" diye konuştu.

HDP´ye hızlı tren cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa´nın Gaziantep Adana hızlı tren hattıyla Türkiye´ye bağlanacağını müjdeledi. Hızlı tren konusunda HDP´lilerin Mardin´deki eleştirilerine de cevap veren Erdoğan, "Dün Mardin´deydim. Hızlı tren müjdesini verdim. Benim arkamdan bölücü terör örgütünün desteklediği malum parti var ya. Onun eş başkanı bir ifade kullanmış. ´Mardin´de hızlı trenin ne işi var´ demiş. Aynen SP gibi yani Saadet Partisi. Onun başındaki zat da Sivas´ta trenin ne işi var demişti. Allah´tan Mardin´de havaalanının ne işi var demedi. Hem bunu kullanırlar. Gelir havaalanına uçuş yaparlar. Hızlı tren geldiği zaman bunlar istifade edecekler. Bunlarda ufuk yok" dedi.

CHP´yi de eleştiren Erdoğan, "CHP her yapılanın karşısına dikilmedi mi? İstanbul´a birinci köprü yapıldı, karşısına dikildi, ikincisi yapıldı karşısına dikildi. Üçüncüsü yapıldı, karşısına dikildi. Marmaray yapıldı, Avrasya Tüneli´ni yaptık, karşısına dikildiler. Osmangazi´yi yaptık karşısına dikildiler. Şimdi İstanbul´u İzmir´e bağlıyoruz, onun da karşısına dikilmeye çalışıyorlar. Biz millete hizmetkarız. Biz yaparız. Onlar ise maalesef seyrederler" ifadelerini kullandı.

"Şanlıurfa´dan Mardin´e adeta nehir akacak"

Şanlıurfa´dan Mardin´e uzanan sulama kanalıyla adeta iki şehir arasında nehir yapılacağını vurgulayan Erdoğan, "Yakın bir gelecekte Şanlıurfa´yı ülkemizin ve dünyanın gıda üretim üssü haline getirmek için sulama yatırımlarına gece gündüz devam ediyoruz. Dev bir su kanalı inşa ederek, Atatürk Barajı´nın suyu ile bölgemizde 2 milyon dekarın üzerindeki tarım arazilerinin sulanmasını sağlayacağız. Bu kanalla, Şanlıurfa´dan Mardin´e adeta nehir akacak. Suruç ovasının sulanması vatandaşlarımızın bir asırlık hayaliydi. Suruç tünelini sizlerle birlikte hizmete açtık mı? Maliyeti 2.5 katrilyon.Toplam 951 bin dekar alan arazinin sulamasını hedefliyoruz. Bugün itibariyle yüzde 60´ına denk elen 563 bin dekar alan arazinin şebekesini tamamlayarak sulamaya açtık. Kalanları da süratle tamamlanıyor" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun çiftçilerin desteklenmediği yönündeki eleştirilerine de cevap vererek, "Bay Kemal ‘çiftçiler battı, çiftçilerin ellerinden topraklar alındı, tarlaları alındı´ diyor. Bay Kemal senin kılavuzun karga. Bak ben sana resmi rakam veriyorum. Son 17 yılda Şanlıurfalı çiftçilerimize toplamda yaklaşık 10 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bu yılın ilk üç ayında ülke genelinde 8 milyar 777 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesini yapmış olacağız. Tarımsal sulamadaki elektrik tarifesinde yaptığımız yüzde 12´lik tüm tarımsal faaliyetler için genişlettik. Gerek küçük baş, gerekse büyükbaş veya kümes hayvancılığı yapan, seralarda ürün yetiştiren çiftçilerimizde tarımsal sulamadaki elektrik tarifesinin avantajlarından yararlanacak. Böylece çiftçilerimize yıllık 500 milyon TL´lik destek sağlamış olduk. Özelleştirme öncesi elektrik borçlarında tüm faizlere silerek, ana paranın da Ekip 2020´den itibaren 5 yıl vade ile ödenebilme imkanı getirdik" şeklinde konuştu.

 Erdoğan, aday gösterilmediği için AK Parti´den ayrılanlara da sert tepki göstererek, "Bazı tezgahlara, oyunlara sakın ha gelmeyin. Çok tezgahlar kuruluyor. Neymiş beyefendi aday olmamış. Aday olmayınca bakıyorsunuz ne dava var, ne bir şey. Menfaat neredeyse oraya gidiyor. İşte ne diyorlar, ´kazanınca ben tekrar AK Parti´ye geleceğim´ diyorlar. Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenler kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz. Biz bu davada kimlerle yola çıktıysak, bize ihanet etmedikleri sürece yolculuğumuza devam ederiz. Onun için emaneti emin ellere teslim ettik, yola devam ediyoruz. Siz de emanetinize sahip çıkıyor musunuz, mesele bitti. Biz milletimizi birlikle, beraberlikle, dayanışmayla geleceğe taşımak istiyoruz, bize ihanet edenlerle değil. Biz şehirlerimizi hizmetle, muhabbetle, yatırımla geliştirmek istiyoruz. Buna karşın, birileri ısrarla bölücülük fitnesini içimize sokmaya ve büyütmeye çalışıyor" dedi.

"Bunlar bir takım güçlerin, gönüllü veya paralı taşeronluğunu yapmıştır"

Erdoğan, 1984 yılından itibaren terör örgütünün birtakım güçlerin gönüllü ya da paralı olarak taşeronluğunu yaptığını vurgulayarak, "Ülkemizde 1984 yılından beri vahşi eylemler gerçekleştiren bir bölücü terör örgütü var. Bu örgüt bugüne kadar en başta benim Kürt kardeşlerim olmak üzere sadece milletimize ve ülkemize zarar vermiştir. Bunlar doğmamış bebekleri, masum çocukları öldürerek, nice evlere ateş düşürmüştür. Silahını camide namaz kıldıran imamlarımıza, çocuklarımıza eğitim vermek için çırpınan öğretmenlerimize, sağlık görevlilerimize, yol yapan işçilerimize, ekmeğinin peşindeki çiftçilerimize, işinin başındaki esnafımıza çevirerek, savunmasız insanlarımızı hedef almıştır.

Askerlerimizin, polisimizin, korucularımızın karşısında tutunamayanlar silahsız vatandaşlarımıza etmediklerini bırakmamışlardır. Bu örgütün hiçbir zaman Kürt kardeşimizin ya da bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır. Bunlar ilk günden beri bölgemizde birtakım güçlerin, gönüllü veya paralı taşeronluğunu yapmıştır. Dün öyleydi, bugün de böyle. Kürt kardeşlerimizin hiç sıkıntıları yok muydu? Elbette vardı. Yoksulluk, ihmal edilmişlik, baskı, haksızlık vardı. Bu sıkıntılar Türkiye´nin her yerinde vardı. Bu bölgede daha ağır bir şekilde yaşanıyordu. Biz böyle bir Türkiye´yi aldık, hemen kolları sıvadık. Bunlar ülkemizi bölmeye çalıştılar" dedi.

Erdoğan, alandakilere HDP´liler ve PKK´lı teröristlerin konuşmalarının yer aldığı videoları da izletti. PKK´lı Cemil Bayık çıktığı esnada ise Erdoğan, Bayık´a yönelik "Buyurun işte Kandil´deki terörist, baş terörist" ifadelerini kullandı.

HDP´li vekillerin söylemlerine cevap veren Erdoğan, "Şimdi kardeşlerim, Şanlıurfa´dan tüm Türkiye´ye sesleniyorum. Sizden çok bir cevap bekliyorum. Türkiye´de Kürdistan diye bir bölge var mı? Yok. Ne var Türkiye´de. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Ege ve Marmara var. Bu beyefendi Kürdistan özlemiyle yatıp kalkıyorsa, Irak´ın kuzeyinde Kürdistan var. Buyursun oraya gitsin. Bizim bu topraklarımızı bölmeye, bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez" dedi.

Erdoğan, "Sırtımızı PKK´ya dayadık, arkamızda PYD, PKK var" diyen HDP´lilere ise "Öbürü ne diyor, bizim arkamızda PYD, YPG, PKK var diyor. Kadına bak. Bizim arkamızda da Şanlıurfa var, Allah´ımız var" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Terörle mücadele yasasını kaldırmazsanız, savaş kapınızı çalar" diyen HDP´lilere, "Terörle mücadele yasasını kaldırmazsanız, savaş kapınızı çalar diyordunuz. Ne oldu, 1 Temmuz geride kaldı. Ne oldu, hadi. Cudi´de Gabar´da, Tendürek´te, hatta Kandil´de inlerine girdik. Benim milletimin huzuru kim kaçırıyorsa, biz onların kapısını çalarız" dedi.

 
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: TRENDEN İNENLER DAHA TRENE BİNEMEZLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 “KENDİ SİLAH FABRİKASINI YABANCI BİR ORDUYA PEŞKEŞ ÇEKEN DEVLET GÖSTERİN”
“KENDİ SİLAH FABRİKASINI YABANCI BİR ORDUYA PEŞKEŞ ÇEKEN DEVLET GÖSTERİN”
Kılıçdaroğlu, “Tank Palet Fabrikası, dünyada aynı alanda üretim yapan beş büyük fabrikadan birisi, fabrikanın değeri 20 milyar dolar,. Ve bu fabrikanın işletme hakkının yarısı 25 yıllığına Katar ordusuna verildi. Şimdi ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, kendisine ben milliyetçiyim diyen kardeşlerime sesleniyorum, dünyada bana bir örnek gösterin,” diye konuştu
ERDOĞAN VE BAHÇELİ ANKARA´DA ORTAK MİTİNGDE KONUŞTULAR
ERDOĞAN VE BAHÇELİ ANKARA´DA ORTAK MİTİNGDE KONUŞTULAR
Cumhur İttifakı´nı oluşturan AKP ile MHP´nin ikinci ortak mitingi bugün Ankara´da gerçekleşti.
Gürer: "Dışişleri Bakanlığı 5 yılda sınavsız 36 memur alımı yapmış"
Gürer: "Dışişleri Bakanlığı 5 yılda sınavsız 36 memur alımı yapmış"
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer´in ‘sınavsız memur alımıyla´ ilgili soru önergesine yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, bakanlıklarına son 5 yıl içinde 36 kişinin istisnai kadrodan sınavsız atama yapıldığını açıkladı.
   ERDOĞAN´DAN AKŞENER´E: “ŞU ANDA SENİN EN İYİ GÜNLERİN!”
ERDOĞAN´DAN AKŞENER´E: “ŞU ANDA SENİN EN İYİ GÜNLERİN!”
AKP Genel Başkanı Erdoğan, Konya mitinginde, "Bu seçimi sırf kızgınlıkla sandık hesaplaşmasına döndürmeye çalışanlar şunu aklından çıkarmasın hesap sorulacaktır" dedi.
‘ERDOĞAN HİÇBİR YASAĞA TABİ OLMADAN PROPAGANDASINI YAPIYOR´
‘ERDOĞAN HİÇBİR YASAĞA TABİ OLMADAN PROPAGANDASINI YAPIYOR´
CHP Sözcüsü Öztrak, “Eşit olmayan, adil olmayan, gerçekten adil seçim şartlarına aykırı olan bir süreci yaşıyoruz," dedi
Kılıçdaroğlu´ndan Erdoğan´a silah fabrikası çağrısı
Kılıçdaroğlu´ndan Erdoğan´a silah fabrikası çağrısı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´a silah fabrikasının özelleştirilmesi iddiaları hakkında çağrı yaparak, “Katar´la sözleşmeyi iptal et, bir hafta içinde sana 50 milyon doları bulmazsan siyaseti bırakacağım” dedi.
CHP´Lİ TANAL´DAN İNDİRİM TEPKİSİ
CHP´Lİ TANAL´DAN İNDİRİM TEPKİSİ
CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal 31 Mart tarihinde sona erecek olan ÖTV ve KDV indiriminin Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılması hakkında konuştu
CHP Milletvekili Özer: "Elma İhracatı Durma Noktasında"
CHP Milletvekili Özer: "Elma İhracatı Durma Noktasında"
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Türkiye genelinde elma ihracatında söz sahibi olan Elmalı´da hem iç hem dış piyasaya ihracatın durma noktasına geldiğini söyledi. Özer, “Soğuk hava tesislerinin dolu olmasına karşın üreticiler kimsenin kapıyı çalmamasından yakınıyor” dedi.
İYİ Parti´den Hulusi Akar açıklaması
İYİ Parti´den Hulusi Akar açıklaması
İYİ Parti´nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın sözlerine yer verildi. Söz konusu paylaşımda "Sayın Hulusi Akar´ın partimiz nezdinde bir başvurusu bulunmamaktadır" dendi.
 “ŞEKER FABRİKALARINI ÖZELLEŞTİRİRKEN CARGİLL´DEN RAPOR İSTENDİ Mİ?"
“ŞEKER FABRİKALARINI ÖZELLEŞTİRİRKEN CARGİLL´DEN RAPOR İSTENDİ Mİ?"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde uluslararası Cargill firmasından rapor istendiğine yönelik itirafla ilgili kamuoyuna açıklama yapılmasını istedi.
37 İLDE EŞZAMANLI FETÖ OPERASYONU
37 İLDE EŞZAMANLI FETÖ OPERASYONU
FETÖ üyelerini ´Yargı organlarına´ yerleştirebilmek için Ankara ve İstanbul´da ´Hücresel Hakim ve Savcı Çalışma Evleri´ oluşturduklar belirlenen 114 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Zanlıların yakalanması için 37 ilde saat 05.00´da eş zamanlı operasyon başlatıldı.
      20 AVUKATIN YARGILANDIĞI DAVADA 3-18 YIL ARASI CEZALAR VERİLDİ
20 AVUKATIN YARGILANDIĞI DAVADA 3-18 YIL ARASI CEZALAR VERİLDİ
KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi 6´sı tutuklu 20 avukatın yargılandığı davada mahkeme, avukatlara 3 ile 18 yıl arasında ceza yağdırdı.
 ÇULHAOĞLU"VERDİĞİMİZ SORU ÖNERGESİNİN KABULU BİZLERİ SEVİNDİRDİ"
ÇULHAOĞLU"VERDİĞİMİZ SORU ÖNERGESİNİN KABULU BİZLERİ SEVİNDİRDİ"
İyi Parti Adana Milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Dt.Mehmet Metanet Çulhaoğlu 14.3.2019 da Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına vermiş olduğu soru önergesinin sonucunu almaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek açıklamada bulundu
Seçim yasakları başladı
Seçim yasakları başladı
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasakları bugün başladı.
Ankara Millet Vekili Hakverdi: "Vatandaş artık elektrik ve doğal gaz faturalarını ödeyemiyor"
Ankara Millet Vekili Hakverdi: "Vatandaş artık elektrik ve doğal gaz faturalarını ödeyemiyor"
Türkiye´de 2017 ve 2018 yıllarında toplam 14 milyon 314 bin 375 abonenin elektriği ve 2014-2018 yılları arasında 5 milyon 386 bin 338 abonenin doğal gazı borcunu ödeyemediği için kesildi!
Şevkin: "Beka sorunu bahanesiyle partimize çamur atıyorlar"
Şevkin: "Beka sorunu bahanesiyle partimize çamur atıyorlar"
CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Pozantı´da Şenol Eroğlu´na, İmamoğlu´nda Kasım Karaköse´ye destek istedi
"Yumurtalık turizm ve üretim merkezi olacak"
"Yumurtalık turizm ve üretim merkezi olacak"
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Erdinç Altıok ile birlikte esnaf, balıkçılar, çiftçi ve köylülerle buluşarak ilçenin kaderini değiştirmek için destek istedi.
PROPAGANDA SERBESTLİĞİ VE SEÇİM YASAKLARI BAŞLADI
PROPAGANDA SERBESTLİĞİ VE SEÇİM YASAKLARI BAŞLADI
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasakları bugün başladı.
“Yurttaşlamızın tercihinin bizden yana olduğuna eminim”
“Yurttaşlamızın tercihinin bizden yana olduğuna eminim”
Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkanı ve Millet ittifakı CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar; seçmenin kendisinden öncelikli olarak işsizlik ve ulaşım konusunda hizmet beklediğini söyledi. Karalar, “Merkezde öncelik işsizlik ve ulaşım. Tüm kadrolarımız ile bu sorunlara kalıcı çözümler getireceğiz” dedi. Seçmenlerine seslenen Karalar; “Halktan yana, kendilerinden birisini isteyen yurttaşlarımızın tercihinin bizden yana olduğundan çok eminim. Biz Adana´yı yeniden mutlu insanların yaşadığı kent konumuna getirmek istiyoruz. 30 yıllık hasretin bitmesi için tüm yurttaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.
"Okul sütü ile tasarruf olur mu?"
"Okul sütü ile tasarruf olur mu?"
İyi Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, okullarda, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemek amacıyla 2011-2012 eğitim öğretim yılında başlatılan okul sütü programı 7 yıldır uygulanıyordu. Okul sütü programı 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde sessiz sedasız kaldırıldığı duyumunu almış durumdayız.
“İktidar emekçinin hiçbir derdine derman olamadı”
“İktidar emekçinin hiçbir derdine derman olamadı”
Cumhuriyet Halk Partisi, (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İşçi, işsiz, memur, çiftçi ve emeklinin sorunlarına çözüm getirmeyen iktidara halkın tepkisini yerel seçimde göstermeye hazırlandığını söyledi.
 “TÜRKİYE´YE PARMAK SALLAYANLAR ÖNCE TARİH KİTABI OKUSUN”
“TÜRKİYE´YE PARMAK SALLAYANLAR ÖNCE TARİH KİTABI OKUSUN”
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülkeyi birilerinin lütufu olarak değil çarpışa çarpışa, şehitler vererek kurduk” dedi.
SELAHATTİN DEMİRTAŞ´IN DAVASI STRAZBURG´DA GÖRÜLECEK
SELAHATTİN DEMİRTAŞ´IN DAVASI STRAZBURG´DA GÖRÜLECEK
Adalet Bakanlığı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), halen cezaevinde bulunan HDP´li Selahattin Demirtaş´la ilgili Türkiye´nin yaptığı temyiz başvurusunu kabul ettiğini açıkladı.
Barut: ´Mobbing araştırılsın ve engellensin´
Barut: ´Mobbing araştırılsın ve engellensin´
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, psikolojik taciz ve baskı olarak değerlendirilen mobbinge karşı Meclis Araştırması isteyerek soruna çözüm bulunmasını talep etti
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
ŞİMŞEK ÇIKIŞA, KAPLAN DÜŞÜŞE DEVAM
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
sanat gündemi - KİTAPLAR VE FUARLAR
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
BEKA SORUNU VAR MI, YOK MU?
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
SARILIN O KALBE
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
OKUL YÖNETİCİLİĞİNDE EĞİTİM ESASTIR
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Hem Okudum Hem de Yazdım…
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
İHTİLALLER
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
CEYHUN ATUF KANSU: GERÇEK BİR TÜRK DEVRİMİ OZANI
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
TÜRKİYE ‘DE MİLLİ İLAÇ SANAYİSİNİN KURULMAMASI KAPİTÜLASYONUN DANİSKASIDIR !
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
8 Mart Dünya emekçi kadınalar günü tüm çalışan-emekçi kadınlarımız için kutlu olsun.
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
aktüalite ve edebiyat - KİTAP VE YAZAR OLMAK
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
ALTMIŞ BEŞ YAŞ ÜSTÜ YOLCULARI VE ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Celal Topkan
Celal Topkan
AKP´LİLER SORUYORUM
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
Kitaplık “ÇAVLANLARIN ÇIĞLIĞI”(*)
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
MÜZİK VE BEN-2
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
TEMPOSUZ BİR TOROS KAPLAN!
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-3/19/1611549723586.jpg