ADANA VALİLİĞİNİN YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Adana Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Kurulu “Yıllık Değerlendirme Raporu ve Kurumlar Arası Koordinasyon Kurulu" Toplantısı, Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.
Tarih: 5.12.2018 14:40:53/ 339okunma / 0yorum

 Çukurova Kalkınma Ajansı´nda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş´ın yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, bölge ve il müdürleri ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mahmut Demirtaş, yıllık değerlendirme raporunun hazırlık evresinde tüm kurumların ortak hareket etmesi, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması ve gerekli hassasiyetin gösterilmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.  Hazırlanacak Yıllık Değerlendirme Raporu´nun Cumhurbaşkanlığı Makamına ve ilgili Bakanlıklara gönderileceğini belirten Vali Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü;

 “Raporlama süreci ile birlikte önemsediğim birkaç başlığa da dikkatlerinizi çekmekte yarar görüyorum. Öncelikle benim ya da yardımcılarımın yaptığı toplantılara tüm kurum amirleri bizzat, zamanında ve hazırlıklı bir biçimde katılım sağlamalı ve bilgi vermeden yerlerine başka bir personel görevlendirmemelidir. Toplantılarda alınan kararlar, kurum müdürlerimizce hassasiyetle takip edilmeli, talimatlarımız ivedilikle yerine getirilmelidir. Önemli konular önce sözlü olarak sonrasında ise yazılı bilgi notu şeklinde sizler tarafından şahsıma ulaştırılmalıdır. Kurumlarımızın düzenlediği programların ve etkinliklerin benim programıma uygun tarih ve saatlerde düzenlenmesine ve davetiyelerde kurumlarımızın değil de Valiliğimizin adının kullanılmasına özen gösterilmelidir.  Resmi tören, açılış, ziyaret ve toplantılarda protokol kurallarına riayet edilmelidir. Bu tip bir programın ev sahibi olan kurumumuz, Valilik Protokol Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde çalışmalıdır.”

/resimler/2018-12/5/1447238214784.jpg

 

Yeni Proje ve Fikirlerin Oluşmasında, Kurum Amirlerine Büyük Görev Düşüyor

“Kurumlar arası koordinasyon gerektiren hususlar, bizzat kurum amirlerince gerçekleştirilmeli, alt makamlara havale edilmemelidir. Bununla birlikte kurum çalışanlarınıza kapılarınızı kapatmayınız. Onları can kulağı ile dinleyip dertlerine ve sevinçlerine ortak olunuz. Öte yandan hükümetimiz tarafından açıklanan 100 Günlük Eylem Planı yakından takip edilerek, gerekli çalışmaların bu hedeflere uygun olacak şekilde hayata geçirilmesi sağlanmalıdır. Bununla birlikte yürütülen projelerin sürdürebilirliğinin sağlanması ve yeni proje fikirlerinin oluşturulup hayata geçirilmesinde de sizlere büyük görevler düştüğünü unutmayınız. Bu meyanda Kamu kurumumuzla belediyelerimizin ve STK´larımızın işbirliğinde tüm hızıyla devam eden Güney Adana Kalkınma Programının, sizlerin öz evladı olduğunu hatırlatmakta bir kez daha yarar görüyorum.”

Sosyal Medya Kullanımı ve Kurumsal Konularda Dikkatli ve Özenli Olunmalı

“Kurumsal amaçla oluşturduğunuz sosyal medya haberleşme grupları, kurumsal ve kişisel sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda da son derece dikkatli olunmalıdır. En başta bu alanla ilgilenen personellerin gereken duyarlılığa sahip kişiler olmasına ve bu alanın amaç dışına taşmamasına özen gösteriniz. Kurum ve kuruluşlarımızın tertip, düzen ve temizliğine azami özen gösterilmeli ve sıralı amirlerce daimi denetimi yapılmalıdır. Kurum girişlerindeki bayraklarımız mutad aralıklarla yenileri ile değiştirilmeli, kurum tabelaları ile yönlendirme levhaları açık, anlaşılır ve amacına uygun bir biçimde güncel tutulmalıdır. Ayrıca kurumlarımızın güvenliği ile ilgili kamera, güvenlik görevlisi, yangın söndürme sistemleri gibi tedbirlerin alınması hususlarında da özenli davranılması gerektiği unutulmamalıdır.”

Adana´yı Her Anlamda Güvenli Bir Kente Dönüştüreceğiz

“Eğitim, ülkemizin olduğu gibi ilimizin de ilk ve en önemli önceliğidir. Nüfusunun dörtte biri okul çağında olan bir ülkenin ve ilin yöneticileriyiz. Eğitimi sadece Milli Eğitim Müdürlüğü´nün uhdesinde bir eylem olarak değerlendirmek yanlış olur. Büyük fotoğrafı görmek ve konuyu tüm kurumlarımızın işbirliğinde değerlendirmek ise, eğitime ilişkin sorunlarımızın çözümünün ilk basamağıdır. Bu noktada tüm kurumlarımızdan beklentim, eğitime dair üzerlerine düşen duyarlılığı göstermeleridir. Vatandaşlarımızın ve kentimizin güvenliği de önceliklerimizden bir diğeridir. Kolluk güçlerimizin yürüttüğü tüm çalışmalara, vatandaşlarımızla birlikte diğer kurumlarımız da gereken desteği vermelidir. Terör ve uyuşturucu ile mücadelede elde ettiğimiz başarıların artırılması mutlak surette işbirliği ve koordinasyonla mümkündür. İlimizde uyuşturucu ve terörle mücadelemiz, ikisinin de esamesi okunmayıncaya kadar sürecektir. Ayrıca metruk binaların yıkılması, sokakların aydınlatılmasıyla da art niyetli kişilerin yuvalandığı yerleri ortadan kaldıracağız. Unutmayınız ki bu mücadelenin baş aktörleri sizlersiniz. Sizlerin katkısıyla Adana´yı her anlamda güvenli bir kente hep birlikte dönüştüreceğiz.”

Kamu Hizmetlerinin “Vatandaş Odaklı” Olması Elzemdir

“Yürüttüğünüz kamu hizmetinin vatandaş odaklı olması elzemdir. Yaptığınız her işte, başlattığınız her projede, attığınız her adımda bakış açınız bu güzel kentin; yiğit, mert ve sıcakkanlı insanlarına hizmet olmalıdır. Kamu yönetiminde bugün git, yarın gel devri bitmiştir. Biliniz ki vatandaşlarımız, her hizmetin en iyisine layıktır. Kurumlarımıza bu anlayışı yerleştirmek de en başta sizlerin görevidir. Bu anlamda tüm kurumlarımız personel yaklaşımlarını bu düstur üzere bina etmeli, vatandaşlarımızın işleri aksaklığa, ötelemeye mahal verilmeksizin sonuçlandırılmalıdır. Bu meyanda ehliyet ve pasaport işlemlerinin nüfus müdürlüklerimizin uhdesine geçmesiyle oluşan iş yoğunluğunun aşılması ve işlemlerin hızlandırılmasına yönelik tedbirler hayata geçirilmelidir.”

 Cimer ve Açık Kapı Birimlerimize Yapılan Başvurular En Kısa Sürede Tamamlanmalıdır

 “CİMER´ e ve Valiliğimiz bünyesinde oluşturduğumuz Açık Kapı birimimize gelen taleplerin ivedilikle sonlandırılması da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Başvuruların yedi gün içerisinde tamamlanması için gereken tedbirlerin kurumlarımızca alınması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Öte yandan muhtar ve vatandaş toplantılarımız esnasında bize gelen talepleri ilgili kurumlara bildiriyoruz. Bu taleplerin takiplerini de ilk elden, bizzat ben yapıyorum. Bu taleplere dönüşlerin de kurumlarımız tarafından öncelikle yapılması talimatımı buradan bir kez daha yineliyorum.  Devletimiz, sosyal devlet ilkesi gereği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kol kanat germeye, onların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Kış mevsiminin etkilerini de iyiden iyiye hissetmeye başladığımız bugünlerde soğukta, aç açık kimsenin kalmamasına, ayni yardım ve kömür yardımı yapılan vatandaşlarımıza bu yardımların vakitli ulaştırılmasında gerekli duyarlılığı gösterelim.”

 “Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize de maddi ve manevi desteklerimizi her vesile ile hissettirelim. Devletimizin şefkat ve merhamet elini, başta toplumumuzun dezavantajlı kesimleri olmak üzere tüm kesimlerine uzatalım. Öte yandan kurumlarımızın yaptığı harcamalarda lükse kaçmayıp tasarrufu ilke edinelim. Kamu hizmeti veren amirinden memuruna herkesin devletimizin vakarına yakışır davranışlar sergilemesine özen gösterelim. Kurum içi ve kurumlar arası çekişmelere meydan vermeyelim. Her ne sebeple olursa olsun, birlik ve beraberliğimizi bozacak, kardeşliğimize halel getirecek söz ve fiillerden uzak duralım.” 

Disiplin Her Şeyin Başıdır

“Personelimizi de benzer tutum sergilemeye davet edelim. Personelimizin nitelik, görgü, bilgi ve becerisini artıracak tedbirlerin alınmasında da üzerimize düşen vazifelerden kaçınmayalım.  Disiplin, her şeyin başıdır. Mesai saatlerine riayet, kılık kıyafet tertibi, iş ve işlemlerin zamanında sonuçlandırılması, personel davranışları gibi hususlarda başta sizler, ardından mesai arkadaşlarınız gereken titizliği göstermelisiniz. Balığı baştan kokutmamak için ilkin siz örnek olmalı, personelinizin tali yollara sapmasına müsaade etmemelisiniz. Bu vesile ile Bölge ve İl Müdürlüklerimizin Faaliyet ve Koordinasyon Toplantısının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Stratejik plan ve performans programları uygunluk raporunun hazırlanması sürecinde, yapacağınız çalışmalarda şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” 

Vali Mahmut Demirtaş´ın konuşmasının ardından kentteki kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan çalışmaların ‘´stratejik plan ve performans programlarına uygunluğu´´ konusunda düzenlenmesi gereken raporlar hakkında gerçekleştirilen sunumla devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 KADİRLİ´DE KIZILÇAM ORMANINDA YANGIN
KADİRLİ´DE KIZILÇAM ORMANINDA YANGIN
Kadirli´li ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.
EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ÖLDÜREN POLİS MEMURUNU İLE İLGİLİ BİLGİLER ORTAYA ÇIKTI
EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ÖLDÜREN POLİS MEMURUNU İLE İLGİLİ BİLGİLER ORTAYA ÇIKTI
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. O saldırganın fotoğrafı ise ortaya çıktı.
YENİ ADLİYE BİNASININ İNŞAATI İLERLİYOR
YENİ ADLİYE BİNASININ İNŞAATI İLERLİYOR
Adana Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan Türkiye´nin en büyük ve en modern 3´üncü adliyesi olacak Adana Adalet Binası´nın yapımı sürerken Baro yönetimi tahsis edilecek hizmet odalarında ve adliye inşaat alanında detaylı inceleme yaptı.
ADANA BAROSU´NDA  30.DÖNEMİN MAZBATA TÖRENİ YAPILDI.
ADANA BAROSU´NDA 30.DÖNEMİN MAZBATA TÖRENİ YAPILDI.
BAŞKANIMIZ AV.KÜÇÜK: "GÖREVİMİZİ HAK, HUKUK VE ADALET İÇİN SÜRDÜRECEĞİZ" Adana Barosu´nun 30. Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerinin ardından başkanlığa yeniden seçilen Av. Veli Küçük, mazbatasını aldı.
Ekmek Üzerindeki Fiyat Oyunlarına Akıncı´dan Tepki…
Ekmek Üzerindeki Fiyat Oyunlarına Akıncı´dan Tepki…
Son günlerde en temel gıda maddelerinden olan ekmek üzerinde ekonomik kriz bahane gösterilerek oynanan fiyat değişikliliklerine tepki gösteren Seyhan Belediyesi Başkanı Vekili Yusuf Akıncı, fiyatların dengede tutulabilmesi için Büyükşehir Belediyesi´nin zarar da etse ekmek üretiminden vazgeçememesi gerektiğin söyledi.
2. ADANA LEZZET FESTİVALİ BAŞLIYOR
2. ADANA LEZZET FESTİVALİ BAŞLIYOR
Bu yıl 12 – 14 Ekim tarihlerinde Adana Valiliği´nin ev sahipliğinde “Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla Merkez Park´ta düzenlenecek ve Adana´nın “en” yerel ve “en” geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak 2. Adana Lezzet Festivali için geri sayım başladı.
BARO´DA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI
BARO´DA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI
Adana Barosu´nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 10 hukukçu ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar.
Sinemanın emekçileri ödüllerini aldı
Sinemanın emekçileri ödüllerini aldı
25´inci Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında sinemanın görünmeyen kahramanlarına ödülleri verildi. Dün hayatını kaybeden ünlü oyuncu Yakup Yavru, aldığı ödülü törende özel hazırlanan bir platform üzerine konularak anıldı.
25. Uluslararası Adana Film Festivali Onur Ödülleri sahiplerine verildi
25. Uluslararası Adana Film Festivali Onur Ödülleri sahiplerine verildi
25´inci Uluslararası Adana Film Festivali´nde Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları başladı
Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları başladı
İl Emniyet Müdürlüğü´nce çocuk ve gençlerin güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürebilmeleri için uygulamalar başladı
25´inci Uluslararası Adana Film Festivali heyecanı başlıyor
25´inci Uluslararası Adana Film Festivali heyecanı başlıyor
Adana´da bu yıl 25´incisi düzenlenecek olan, 900 bin lira ödülün dağıtılacağı Uluslararası Adana Film Festivali öncesi lansmanı gerçekleştirildi. Tuba Büyüküstün, Ahmet Mümtaz Taylan gibi oyuncuların katıldığı lansmanda Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ile Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması´nda finale kalan isimler de açıklandı.
Kurban Bayramında Adanalılar ucuz ve serin tatili seçti
Kurban Bayramında Adanalılar ucuz ve serin tatili seçti
Kurban Bayramının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle Adana´da havanın çok sıcak olmasından dolayı vatandaşlar hem ucuz hem de serin olan yaylalarda tatil yapmayı tercih ediyor
Tufanbeyli´de festival coşkusu
Tufanbeyli´de festival coşkusu
Adana´nın Tufanbeyli İlçe Belediyesi tarafından 17´ncisi düzenlenen Tufanbeyli Geleneksel Kültür ve Güreş Festivali coşku içerisinde geçti.
Dünyada halen kullanımda olan en eski iki köprü Adana´da
Dünyada halen kullanımda olan en eski iki köprü Adana´da
6 ayrı medeniyete hizmet sunarak tarihe tanıklık eden Taş Köprü Seyhan, Misis Köprüsü de Ceyhan Nehri üzerinde muhteşem görüntüleri ile göz kamaştırıyor
Portatif havuzlarda serinlik
Portatif havuzlarda serinlik
Adana´da yaz aylarında sıcak havaların etkisiyle sulama kanallarında meydana gelen boğulma olaylarının önüne geçmek için Seyhan Belediyesi tarafından 4 senedir uygulamada olan portatif havuzlar, bu sene de hizmetini sürdürüyor.
Toplu taşımada Kentkart dönemi başlıyor
Toplu taşımada Kentkart dönemi başlıyor
Belediye otobüsleri ve metroda olduğu gibi 1 Ağustos´tan itibaren özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda da Kentkart, Araçkart ve temassız kredi kartları geçerli olacak.
Seyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı
Seyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı
Seyhan Belediyesi ücretsiz yaz spor okullarının açılışı gerçekleştirildi. Yaz spor okullarında 12 farklı branşta spor eğitimi verilecek.
Karaisalı askerlerini uğurladı
Karaisalı askerlerini uğurladı
Adana´nın merkez ilçesi Karaisalı´da belediye başkanlığı tarafından askere gidecek gençlere yönelik ´Toplu Asker Kınası´ programı düzenlendi.
TZOB Genel Başkanı Bayraktar:"Anızın ateşi toprağı öldürüyor"
TZOB Genel Başkanı Bayraktar:"Anızın ateşi toprağı öldürüyor"
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar:Anızın yakılması tarımsal üretimde döngünün bozulmasına ve toprakta verimliliğin azalmasına neden olmaktadır” dedi.
MİTHAT TOPAL VEFAT ETTİ
MİTHAT TOPAL VEFAT ETTİ
Adana´nın başarılı işadamı İnşaat Mühendisi - Müteahhit, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi ve DEİK Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı´nın dayısı Mithat Topal toprağa verildi..
Çiftçilere “Akdeniz meyve sineği” semineri
Çiftçilere “Akdeniz meyve sineği” semineri
ADATÜB Başkan Vekili Karabucak: “Önümüzdeki narenciye sezonunun bu zararlıdan etkilenmemesi için tüm önlemleri alıyoruz”
Kozan´da yaşlılara evde temizlik hizmeti
Kozan´da yaşlılara evde temizlik hizmeti
Adana´nın Kozan ilçesinde ikamet eden korunmaya muhtaç kimsesiz yaşlılara ilçe kaymakamlığı tarafından hazırlanan bir projeyle evde temizlik hizmeti verilecek.
Trafik kavgası LÖSEV´e bağışla sonuçlandı
Trafik kavgası LÖSEV´e bağışla sonuçlandı
Adana´da uzlaşma sonucu müştekinin talebi üzerine LÖSEV´e bin 500 lira bağışta bulunan şüpheli 1 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmaktan kurtuldu
Su oyun parkları hizmete açıldı
Su oyun parkları hizmete açıldı
Çukurova Belediyesi tarafından yaptırılan Su Oyun Parkları hizmete açıldı.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
22.HAFTADA BİRER PUANLA YETİNDİK
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
BEYLİKDÜZÜ´NDEN SEFAKÖY´E İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
‘ŞİRK DİNİ´ VE BU DİNİN İLAHLARI
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ADANA RESMİNE BAK
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ATATÜRK İLKELERİNİN VE DEVRİMLERİNİN ÖLÜMSÜZ VE SADIK BEKÇİSİ UĞUR MUMCUNUN ŞEHADETİNİN 26.YIL DÖNÜMÜ
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
TOPLUMSAL AYRIŞMA VE EĞİTİM
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Yılmaz Özdil´in “Mustafa Kemal´i”
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
SOSYAL DEMOKRASİDE YEREL YÖNETİMLER
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
FRANSA´DA SARI-YELEKLİLER, YENİ BİR UYGARLIK TASARIMI ARIYORLAR - ARADIKLARI, ATATÜRK´ÜN UYGARLIK TASARIMI OLMASIN?! -
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Nasıl Bir Eğitim Sitemimiz Olsaydı Ar-Gör Ceren Şenel Öğrencisi Tarafından Öldürülmezdi
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
DOSTLAR HATIRLANDIKÇA-2
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
Gözlemler…İzlenimler…
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
BÖLGEYE PANORAMİK BAKIŞ
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
TÜRKİYE´NİN GELDİĞİ NOKTANIN VE İKİ YÜZLÜLÜĞÜN RESMİ
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN”
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
AL BAŞINA BELAYI
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DEMİRSPOR´DA ÜMİTLER TÜKENİYOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
DÜNYA FAZİLET SAHİPLERİ İLE ŞEREFLİ VE MUTLUDUR
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-2/18/1521222535101.jpg