“ABD İLE TÜRKİYE ARASINDA “YPG ÇIKMAZI” SÜRÜYOR”
Ankara´da Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın başkanlığındaki heyetler arasında Suriye gündemiyle yapılan görüşmede PYD-YPG konusunda uzlaşma sağlanamadı.
Tarih: 8.1.2019 22:58:10/ 463okunma / 0yorum

VOA Amerika´nın Sesi internet sitesinde Yıldız Yazıcıoğlu imzalı yorum habere göre Başkan Trump´ın 19 Aralık´ta Suriye´deki Amerikan askerlerini geri çekeceğini açıklamasıyla birlikte Suriye´de sahada neler olacağı ve Türkiye´nin askeri operasyon hazırlıkları yürüttüğü PYD-YPG´nin varlığı konusuna ilişkin tartışmalar sürüyor. Washington´un ilk önce “hızlıca” dediği askeri çekilme takvimini daha sonra zamana yayması ve ABD´nın IŞİD´le mücadelede birlikte çalıştığı PYD-YPG konusunda Türkiye´den güvence istemesi Ankara´yı rahatsız ediyor. ABD´nin asker çekmesi sonrası Suriye´nin geleceği konusunda Bolton´un bugün Ankara´yla müzakeresi de sonuçsuz kalmış görünüyor.

Ankara´da Bolton başkanlığındaki ABD heyetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın bizzat kabul edeceği beklentisi de söz konusuydu. Ancak Erdoğan, bugün “Bolton´un muhatabı İbrahim Kalın´dır” diyerek PYD-YPG´yi korumak gerektiği yönündeki sözleri nedeniyle sert tepki gösterdiği Bolton´u kabul etmeyeceği mesajını verdi.

Bolton, İsrail´in ardından geldiği Türkiye´de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Kalın başkanlığında Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve MİT Başkan Yardımcısı Cemalettin Çelik´in yer aldığı heyetle müzakere masasına oturdu. ABD tarafında Bolton´a, Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı´nda yaklaşık 2 saat 10 dakika süren görüşme sonrasında, Kalın´ın yaptığı açıklamalar itibariyle ABD´yle Türkiye arasında müzakere trafiğini sürdürme kararı alındığı ancak PYD-YPG konusunda uzlaşma sağlanamadığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın düzenlediği basın toplantısında, Ankara´nın beklentisini, “PYD-YPG konusunda Türkiye´nin tavrını hatırlamak ve sahadaki askeri durumu netleştirmek” olarak anlattı. Kalın, “Türkiye ABD´nin çekilme kararından memnuniyet duymaktadır. Bunun nasıl olacağı, geriye nasıl bir yapının bırakılacağı, özellikle dağıtılan ağır silahların ne olacağı, buradaki lojistik üslerin akıbeti gibi konuların da açıklığa kavuşturulması gerekiyor” ifadesini kullandı. Kalın, özellikle askeri açıdan PYD-YPG´ye verilmiş ağır silahlarla askeri üsler konularında henüz ilerleme sağlanamadığını ve bunun askeri taraflarca müzakereye edilmeye devam edeceğini açıkladı.

Kalın´ın verdiği bilgiye göre, Bolton´a iki ayrı kırmızı dosyada Türkiye´nin Kürtler ve PYD-YPG konusundaki tutumunu netleştirmek üzere bilgiler de sunuldu. Birinci dosyada, “Türkiye´nin Suriye, Irak, Türkiye ve bölgedeki diğer Kürt vatandaşlarına yönelik kucaklayıcı ve kapsayıcı politikalarını içeren bir bilgi notu” yer aldı. İkinci dosyada ise, "YPG ve PYD terör örgütünün Suriye´de işlediği suçlar ve insan hakları ihlalleriyle ilgili bir bilgi notu ve belgeler” bulunuyor.

Suriye Kürtleri ile PYD-YPG´yi birbirine karıştırma” meselesi

Kalın, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ardından John Bolton´un PYD-YPG´yi Suriyeli Kürtler olarak nitelendiren açıklamalarına müzakere sırasında Türkiye olarak tepki verdiklerini de belirtti. Kalın, “DEAŞ ile mücadele ederken, Kürtler de dahil olmak üzere Suriye´de hiçbir sivilin canının ve malının zarar görmemesi için Türkiye üzerine düşen görevleri bugüne kadar yerine getirdiği gibi bundan sonra da getirmeye devam edecektir. Bu noktada Suriye Kürtleri´yle PKK terör örgütü ve onun Suriye kolu olan PYD-YPG´nin birbirine karıştırılması, adeta bunların aynı şeymiş gibi bir cümle içerisinde kullanılmasına Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hepimiz tepkimizi verdik. Bugün bunların birbirinden net bir şekilde ayrılması gerektiğini ifade ettik” dedi.

Türkiye´nin ABD askerleri çekildikten sonra “PYD-YPG de dahil sahada terör örgütlerine fırsat yaratılmasına” izin vermemek istediğini söyleyen Kalın, bu konuda ABD´yle koordinasyon içerisinde olunacağını da kaydetti. Kalın, ABD tarafını “müttefik” olarak niteleyerek, “Ama görünen o ki Trump yönetiminin, Obama yönetiminden devraldığı bir mesele olan bu PYD-YPG´ye destek konusu, Trump yönetimi için de bir sorun olmaya devam ediyor. Çekilme süreci, Suriye´nin toprak bütünlüğü ve terörden arındırılması noktasında önemli bir adım olmakla beraber, YPG ve PYD konusunda bizim tavrımızın net olduğunu da ifade etmek istiyorum. Bizim oradaki varlığımız, operasyonlarımız, izlediğimiz politikalar, Kürt kardeşlerimizin de can ve mal güvenliğini garanti altına almayı hedeflemektedir” diye konuştu.

Bolton´un bizzat Erdoğan´la görüşmeyi talep ettiğini ancak kendisine böyle bir görüşme teyidi verilmediğini de açıklayan Kalın, Cumhurbaşkanı´nın Bolton´u kabul etmemesi için “Bunu bir tepki olarak değerlendirmek de doğru olmaz” görüşünü aktardı. Kalın, Bolton´un son olarak İsrail´deyken yaptığı açıklamalar konusundaysa, "Türkiye girince Kürtler´i katledecek, Kürtler zarar görecek gibi argümanlar PKK propagandasıdır. Bunlara Amerika gibi ciddi bir devletin kulak asmaması gerekir. Ayrıca bizim ülkemizde milyonlarca Kürt barış içerisinde yaşamaktadır. Kendileri siyasi hayata katılmaktadır, parlamentomuzda Kürt milletvekillerimiz vardır, kabinemizde Kürt bakanlarımız olmuştur, vardır. Bunlar bizim için eski tabirle çok ´bedihi´ son derece açık-seçik hakikatler olmasına rağmen bunları zaman zaman hatırlatmamız gerekiyor. Bu hatırlatmaları da bugün yaptık” dedi.

Kalın, Pompeo´nun Türkiye´den PYD-YPG konusunda güvence alındığı yönündeki sözlerine karşılıksa, “Oradaki Kürtler de dahil olmak üzere sivillerin can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda Türkiye en büyük hassasiyeti gösteren ülkedir. Ama hiç kimse Türkiye´nin bir terör örgütüne güvence vermesini, onu şu veya bu gerekçeyle aklayıp meşrulaştırmasını beklemesin” açıklaması yaptı.

ABD tarafıyla askeri düzeyde ayrıntılı müzakereler yapılmaya devam edileceğini de açıklayan Kalın, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford´un Suriye´nin kuzeyinde 16 askeri üs ve lojistik merkezi bulunduğunu söylediğini de aktardı. Kalın, “Beklentimiz verilen tüm silahların toplanması. Bununla ilgili çalışma yaptıklarını ilettiler ama detayları muhtemelen önümüzdeki günlerde biraz daha ortaya çıkacak. Bu silahların orada kalması sadece bizim açımızdan, o bölgedeki güven ve istikrarın sağlanması açısından da bir şart. Dolayısıyla bununla ilgili bizim beklentimiz bütün silahların toplanması yönünde. Askeri üslerin de aynı şekilde boşaltılması ya da oradaki yerel unsurlara devredilmesi şeklinde. Bu konuda bir çalışma yaptıklarını anlıyorum ama neticelerini hep birlikte sahada görmek durumundayız. Neredeyse Suriye´nin üçte birine tekabül eden bir coğrafyada bu insanlara verilmiş silahlar var, kurulmuş merkezler var. Bunların toplanması ve tamamen bertaraf edilmesi, PYD/YPG terör unsurlarının elinden alınarak nötralize edilmesi bizim temel beklentimizdir, bunun dışında bir alternatifi zaten kabul etmemiz söz konusu değil. Operasyonel detaylar konuşuldukça önümüzdeki günlerde bu konuyu çok daha şekilde net göreceğiz. Bunun çok yakın takipçisi olacağız” dedi.

Kalın, Suriye´de ABD´nin sınır bölgesinde 30 kilometrelik tampon bölge oluşturabileceği iddiasıyla ilgili ise "Amerikalılar ile görüşmemizde bir tampon bölge, bir harita, sınır hattı konuları gündeme gelmedi. Böyle bir şey açmadılar” yanıtını verdi.

Kalın, ayrıca Türkiye´nin Menbiç konusunda oradan PYD-YPG´nin tamamen çekilmesini beklediğini vurguladı.

ABD Heyeti protestoyla karşılandı

Öte yandan ABD heyetinin Cumhurbaşkanlığı´nda bulunduğu dakikalarda Beştepe civarında Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup protesto eylemi düzenledi.

Vatan Partisi´nin gençlik yapılanması niteliğindeki TGB´li gençler, “Bolton-Jeffrey-Dunford PKK´yı kurtaramaz” yazılı pankart arkasında Cumhurbaşkanlığı´na doğru yürümek istedi. Ancak “izinsiz gösteri” gerekçesiyle polis gençlere müdahalede bulundu. Müdahale sırasında arbede yaşanırken 7 kişi gözaltına alındı.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: TÜRKİYE ARASINDA ÇIKMAZI SÜRÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belçikalı bakandan Musul´da mülteci kampı ziyareti
Belçikalı bakandan Musul´da mülteci kampı ziyareti
Belçika Federal Hükümeti Kalkınma İşbirliği Bakanı Alexander De Croo, Irak´ın Musul şehrinde mültecilerin yaşadığı kampları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Papa, çocuk istismarını görüşmek üzere 190 piskoposu Vatikan´da topladı
Papa, çocuk istismarını görüşmek üzere 190 piskoposu Vatikan´da topladı
Dünya genelinden 190 piskopos ve prelates, kiliselerde rahiplerin çocuklara, rahibelere ve yetişkinlere cinsel tacizde bulunmasına bir çözüm bulmak üzere bugün Papa Fransis´in çağrısı üzerine Vatikan´da toplanıyor.
Belçika´da eski bakan Francken´den belediye başkanına suç duyurusu
Belçika´da eski bakan Francken´den belediye başkanına suç duyurusu
Eski Belçika Göç ve Mülteci Bakanı Francken, Verviers Belediye Başkanı Muriel Targnion hakkında suç duyurusunda bulundu.
Kerç Boğazı´nda yanan gemiler 1 ay sonra söndürülebildi
Kerç Boğazı´nda yanan gemiler 1 ay sonra söndürülebildi
Kerç Boğazı´nda 1 ay önce başlayan, Türk ve Hindistanlı denizcilerin ölümüne yol açan gemi yangını söndürüldü.
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile ilişkilerin askıya alınması önerisini onayladı
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile ilişkilerin askıya alınması önerisini onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi, Avrupa Birliğinin Türkiye ile üyelik müzakerelerini resmen askıya alması önerisini onayladı.
Brezilya Devlet Başkanı: "Emeklilik yaşı 65 olmazsa Brezilya iflas edecek"
Brezilya Devlet Başkanı: "Emeklilik yaşı 65 olmazsa Brezilya iflas edecek"
Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, emeklilik reformu tasarısının yasalaşmaması durumunda Brezilya´nın 2022 veya 2023 yılında iflas edeceğini savundu. Bolsonaro, yeni sistemde çalışanlara yaş sınırı getirilmesi planlandığını aktararak 300 milyar doların üzerinde tasarruf beklendiğini kaydetti.
Bangladeş´te yangın faciası: 70 ölü, 50 yaralı
Bangladeş´te yangın faciası: 70 ölü, 50 yaralı
Bangladeş´in başkenti Dakka´nın Chawkbazar bölgesinde bir binada çıkan ve çevreye yayılan yangında en az 70 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.
İntihar olaylarında Litvanya 1.sırada
İntihar olaylarında Litvanya 1.sırada
İntihar olaylarındaki ülke sıralamaları belli olurken, bu tür vakaların en çok Litvanya´da yaşandığı saptandı. Türkiye ise bu sıralamanın 94´üncü basamağında yer aldı.
ABD Dışişleri Bakanlığı: "ABD Suriye´nin kuzeyindeki tampon bölge üzerine Türkiye ile görüşmeye devam edecek"
ABD Dışişleri Bakanlığı: "ABD Suriye´nin kuzeyindeki tampon bölge üzerine Türkiye ile görüşmeye devam edecek"
ABD Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Yardımcısı Robert Palladino, Türkiye ile ABD´nin Suriye´nin kuzeyinde tampon bölge oluşturma üzerine yaptığı görüşmelere devam edeceğini söyledi.
Kimlik kartlarında parmak izi AB de zorunlu
Kimlik kartlarında parmak izi AB de zorunlu
Avrupa Birliği (AB), kimlik kartlarında parmak izi bulundurulmasını zorunlu hale getirdi.
Belçika´da terörle mücadele kapsamında yeni uygulamalar
Belçika´da terörle mücadele kapsamında yeni uygulamalar
Belçika´da terörle mücadele kapsamında yıl sonunda uluslararası otobüs ve tren yolcularının kimlik bilgileri kaydedilmeye başlanacak.
Fransızlar Akdeniz sahilindeki çöpleri topladı
Fransızlar Akdeniz sahilindeki çöpleri topladı
Fransızlar, Akdeniz sahilinde bulunan Narbonne kentinde Pazar sabahı gönüllü olarak denizden kumsala vuran çöpleri topladı. Denizlerin temizliği için çalışmalar yapan ‘Okyanusları Kurtarma Projesi´ (Project Rescue Ocean) Derneği´nin çağrısına cevap veren halk birkaç saat içerisinde 2 ton çöp topladı.
ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakereleri başlıyor
ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakereleri başlıyor
ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerinin yeni turu Washington´da başlıyor.
Rusya petrol üretiminde Arabistan´ı geçti
Rusya petrol üretiminde Arabistan´ı geçti
Petrol üretiminde lider ülkelerin sıralamasında Rusya, Suudi Arabistan´ın önüne geçti.
Trump, ‘Başkanlar Günü´nde protesto edildi
Trump, ‘Başkanlar Günü´nde protesto edildi
ABD Başkanı Donald Trump, 18 Şubat´ta ‘Başkanlar Günün´de başkent Washington da olmak üzere ülke genelinde 250 ayrı noktada protesto edildi.
Uruguay ile Venezuela arasında kara para aklama davası
Uruguay ile Venezuela arasında kara para aklama davası
Uruguay´da muhalefet, Devlet Başkanı Tabare Vazquez hükümeti ile Venezuela rejimi arasındaki kara para aklama iddiasıyla ilgili delilleri mahkemeye sundu.
Trump: "Maduro vatansever değil, Küba´nın kuklası"
Trump: "Maduro vatansever değil, Küba´nın kuklası"
ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicols Maduro için, "Vatansever değil, Küba´nın kuklası" dedi.
Rusya ile Türkiye arasında helikopter anlaşması
Rusya ile Türkiye arasında helikopter anlaşması
Rus medyası, Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre, Rusya´dan 3 adet helikopter alımı için imzaların atıldığını duyurdu.
Belçika´da anket sonuçları Yeşiller Partisi Başkanı Almacı´nın yüzünü güldürdü
Belçika´da anket sonuçları Yeşiller Partisi Başkanı Almacı´nın yüzünü güldürdü
Belçika genelinde yayın yapan basın-yayın kuruluşları tarafından gerçekleştirilen siyasi partilerin ‘barometreleri ve oy oranları´ anketi Yeşiller Partisi Başkanı Meyrem Almacı´nın yüzünü güldürdü.
Muhammed bin Selman, Manchester United´ın peşinde
Muhammed bin Selman, Manchester United´ın peşinde
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın, Premier Lig ekiplerinden Manchester United´ı 3.8 milyar Pound karşılığında satın almak istediği iddia edildi.
Kaliforniya´da ağaçtaki pumayı itfaiyeciler kurtardı
Kaliforniya´da ağaçtaki pumayı itfaiyeciler kurtardı
ABD´nin Kaliforniya eyaletinde hafta sonu bir evin yakınlarındaki ağaçta fark edilen puma itfaiyeciler tarafından kurtarılarak doğaya geri bırakıldı.
Japonya´da sağlıkta korkutan tablo
Japonya´da sağlıkta korkutan tablo
Japonya´da, Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı´nın yaptığı çalışma, 2036 yılında 24 bin doktor açığıyla karşılaşılabileceğini ortaya koydu.
Olimpiyat trafiğine Japonya´dan ilginç çözüm
Olimpiyat trafiğine Japonya´dan ilginç çözüm
Tokyo´da gerçekleştirilecek 2020 olimpiyatları süresince yoğun trafik sıkışıklığı bekleyen yerel hükümet, şirketlerden çalışma saatlerini değiştirerek ve evden çalışmayı teşvik ederek, trafiğin azaltılmasına katkı sağlamasını isteyecek. Ayrıca şirketlere, çalışanlarını olimpiyat döneminde yaz tatiline çıkarmaları için çağrı yapılacak.
İngiltere´nin en eski katedraline Rus bayrağı asıldı, siyasi kriz çıktı
İngiltere´nin en eski katedraline Rus bayrağı asıldı, siyasi kriz çıktı
Çift taraflı çalışan eski Rus casusu Sergey Skripal´in zehirlendiği Salisbury´deki katedrale Rus bayrağı asıldı. İngiltere´nin en eski katedraline Rus bayrağı çekilmesi yeni bir siyasi kriz başattı.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
22.HAFTADA BİRER PUANLA YETİNDİK
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
BEYLİKDÜZÜ´NDEN SEFAKÖY´E İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
‘ŞİRK DİNİ´ VE BU DİNİN İLAHLARI
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
ADANA RESMİNE BAK
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
ATATÜRK İLKELERİNİN VE DEVRİMLERİNİN ÖLÜMSÜZ VE SADIK BEKÇİSİ UĞUR MUMCUNUN ŞEHADETİNİN 26.YIL DÖNÜMÜ
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
TOPLUMSAL AYRIŞMA VE EĞİTİM
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Yılmaz Özdil´in “Mustafa Kemal´i”
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
SOSYAL DEMOKRASİDE YEREL YÖNETİMLER
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
FRANSA´DA SARI-YELEKLİLER, YENİ BİR UYGARLIK TASARIMI ARIYORLAR - ARADIKLARI, ATATÜRK´ÜN UYGARLIK TASARIMI OLMASIN?! -
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Nasıl Bir Eğitim Sitemimiz Olsaydı Ar-Gör Ceren Şenel Öğrencisi Tarafından Öldürülmezdi
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Alp And
Ata Alp And
DOSTLAR HATIRLANDIKÇA-2
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
EĞİTİMCİNİN KALEMİNDEN-Kemal Çelikkaya
Gözlemler…İzlenimler…
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
BÖLGEYE PANORAMİK BAKIŞ
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
Dünya için Atatürk´ün anlamı ne
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN”
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Tarihten Ders Almak
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
AL BAŞINA BELAYI
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DEMİRSPOR´DA ÜMİTLER TÜKENİYOR
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANALI OLUNMAZ ADANALI DOĞULUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
DÜNYA FAZİLET SAHİPLERİ İLE ŞEREFLİ VE MUTLUDUR
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Volgada 11 gün-23
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2019-2/18/1521222535101.jpg