OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE KAPASİTE GELİŞİMİ
İlk Adım Yayınevi ve Dörtler Copy Center´in birlikte düzenledikleri ve bazı katılımcı firmaların yer aldığı “Okul Öncesi Dönemde Kapasite Gelişimi” adlı seminerde Marmara Üniversitesitesi´´de Doç Dr. Özgül Polat tarafından uygulamalı seminer gerçekleştirildi. (Haber Cumali Karataş)
Tarih: 15.5.2018 12:55:26/ 398okunma / 0yorum

/resimler/2018-5/15/1258354206282.jpgİlk Adım Yayınevi ve Dörtler Copy Center´in 11 Mayıs Cuma günü saat:13:00/16:30 arasında Seyhan Oteli´nde gerçekleştirdikleri; Stabilo, Craft-Arts, Uhu, Lino, Carioca, Kiddyworld ve Lets gibi eğitim alanındaki bazı katılımcı firmaların da yer aldığı “Okul Öncesi Dönemde Kapasite Gelişimi” adlı seminerde Marmara Üniversitesi´´den Doç Dr. Özgül Polat tarafından uygulamalı seminer eğitimi gerçekleştirildi. Seminer sonunda Dörtler Copy-Center sahibi Remzi Karataş tarafından Doç Dr. Özgül Polat´a; İlk Adım Yayınevi Ceosu Turan Dikmetaş tarafından da Remzi Karataş´a plaket verildi.   

Atatürk´ün Gençliğe Hitabe´sinin okunmasıyla başlayan seminerde daha sonra İstiklâl Marşı okundu. Doç Dr. Özgül Polat, “Okul Öncesi Dönemde Kapasite Geliştirme” konusunda /resimler/2018-5/15/1259239988464.jpgdinleyicilere slaytlı sunumda bulunduktan sonra verilen molada katılımcı firmaların tanıtım olarak sergilenen ürünleri davetliler tarafından ilgiyle incelendi. Mola sonrası Doç. Dr. Özgül Polat´ın sürdürdüğü uygulamalı ve davetlilerin katılımıyla sürdürdüğü “Okul Öncesi Dönemde Kapasite Gelişimi”nin ikinci bölümünde farkındalık yaratma çabalarının pratiğe yansıtılmak istenen duyarlı yaklaşımlar izlendi.   

Sunumunu Hakan Tokatlı´ın yaptığı seminerde daha sonra mikrofona gelen İlk Adım Yayınevi Ceosu Turan Dikmetaş 2019 yılı eğitim sezonu adına başarılar diledi. Dörtler Copy Center´in kitap ve yayın anlamında Adana´ya hizmetinden olumlu bir biçimde söz eden Turan Dikmetaş; yayınevi olarak eğitime katkıları konusunda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini dile getirdi.

*SİZDEN BİRİ

/resimler/2018-5/15/1300143427114.jpg            İlk Adım Yayınevi Ceosu Turan Dikmetaş´tan sonra söz alan Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Temel Eğitim Bölümü´nden Doç. Dr. Özgül Polat´ın davetlilere hoş geldin dedikten sonra, dikkat toplayan, sıcak bir iletişim gerçekleştirdiği gözlendi… Kendisinin bir akademisyen olmasına rağmen okul öncesi eğitim öğretmenliğinden gelen biri olduğunun altını çizerek “sizden biriyim” diyen Polat; 1996´dan beri bu alanda hizmet verdiğini belirtip, “çalışıp, görüp öğreniyorum, sizlerin yardımına ihtiyacım var. Ana okulu öğretmeni olmaktan gurur duyarım. Akademisyen olarak da öğretmenim.” dedi.

            Sayısal uygulamalı oyunlarla okul öncesi çocukların kapasitesini arttırmayı oyunlu, /resimler/2018-5/15/1306497028484.jpgdanslı gösterilerle zevkli, içten katılımı sağlayıcı bir neşeli pratiğe dönüştüren Doç.Dr. Özgül Polat; izleyicilerin de hayli beğenip, eğlendiği koro halinde eğlenceli bir katılımla anlattıklarını uygulamalı bir tempoyla pekiştirmenin yollarını denedi. Okul öncesi eğitimde 21. yüzyıl eğitimini anlatan Özgül Polat; 21 yüzyıl bireylerini yetiştirecek öğretmenlere yönelik sürdürdüğü seslenişinde; “Beş, beş buçuk ve altı yaş gruplarında üç binin üzerinde uygulamalı eğitimde şunu gördüm. Çocuk bu yaşlarda iyi eğitilirse hayata on sıfır önde başlıyor. Okul öncesinde öyle çalışmalar yapmalıyız ki, matematik olgunluk düzeyini çok iyi duruma getiren, hayattaki başarısını arttıracak düzeye getirmeliyiz çocuğun. Biz bunu düşündük. Okul öncesinde gerekli eğitimi alan bir çocuğun ilkokulu iyi, ortaokulu, lisesi, üniversitesi iyi gidecektir. Bu bir domino etkisidir. Bu yüzden kendinizi önemseyin, önem verin, çalışmalarınızı en üst düzeyde gerçekleştiren araçlar kullanın. Sağlıklı toplumda yaşayabilmek için, hayatla baş edebilmek için çocukları iyi yetiştirin.” dedi.   

            *ÇOCUK GELİŞİMİ 

/resimler/2018-5/15/1301104209311.jpg            “Soru soran, sorgullayan, eleştirel düşünceyi öğretmeliyiz çocuğa.” diyen    Doç. Dr. Özgül Polat; çocukların yaratıcılık ve sorun çözme konularına da dikkat çekip; okumak ile okuryazarlık arasındaki farkın altını çizerek; bilgi okur yazarlığı konusundan söz etti. Değindiği bilgi okuryazarlığı boyutlarında çocuğa ulaştırılan bilginin nasıl kullanılacağı konusunun da öğretilmesi gerektiğini ifade eden Polat; ihtiyaç duyulan bilginin nasıl tespit edilmesi konusundan söz ettikten sonra; bilgi okuryazarlığının küresel, finansal, ekonomik, sağlık, yurttaşlık iş ve girişim, çevre okuryazarlığı olarak bölümlere ayırdı. “Bunları analiz ederek çocuk gelişimine olan yararlı katkılarından söz eden Doç. Dr. Özgül Polat; devam eden yaşamda bilginin gerekliliğini gelecek kuşaklara aktarmanın zorunluluğunu vurguladı.

/resimler/2018-5/15/1301475772539.jpg                Marmara Üniversitesi´´nden Doç Dr. Özgül Polat fark yaratmak konusunda verdiği bilimsel örneklerle çocuğu fark yaratan konumdaki bir kapasite kullanımına değinerek; çocuğu standarta sokmayan alternatif üretmeye dikkat çekti. 2752 kişi ile çalıştığı anketin oldukça katkı sağlayan, inanılmaz yararlı sonuçları olup, okul öncesi eğitime katkı sağladığını belirtti.

            *ÇOCUĞU TANIMAK

            Çocuğu tanımadan uygulama yapamayacağını belirten  Doç. Dr. Özgül Polat; çocuğu tanımadan onun kapasite kullanımının, gelişimin sağlanamayacağına dikkat çekti. Çocuk, bilgi ilişkisinde, bilginin önemine dikkat çekerek, bilginin ne kadar sürede eskidiğini dinleyicilere soran Polat; bilginin, 1960´a kadar 36 yılda, 2000 yılından beri 5 yılda ve 2020 geldiğinde de, bilginin eskime süresinin 6 ayın altına ineceğini vurguladı.

/resimler/2018-5/15/1302182648193.jpg            *ANNE BABALAR

            “Şurda anne babalara, “Bizim çocuklarımız eksik kalmasın.”, Bizim çocuklarımız acaba hiç kimsede olmayan neye sahip olmalıdır?” demekte olduklarını göz önüne alarak, bu açıdan baktığımızda  anne babaların da eğitimi gerekecektir.” diyen Doç Dr. Özgül Polat;  internet kuşağı çocukların daha uzun süreli bir yaşama sahip olacaklarına değindi.

            *DÜŞÜNCE KUTUSU BEYİN

            Gelişen bilim doğrultusunda farklı olan, hataya düşürmeyen bir beyin düşünür hale getirilebileceğini belirten Doç. Dr. Özgül Polat; “Beynimizin daha fazlasını kullanmalıyız. Kullanım kapasitesini artması için nöronlar arasındaki bağlantı sayısını arttırıp, beynimizi daha çok geliştirebiliriz. Çocukların okulda ve her çocuğun kendisine ait olan ve ailelerinin birlikte uyguladığı basit proğramlarının olması lazım. Bu nedenle gelecek kuşakları yetiştiren biz öğretmenlere ciddi ve önemli görevler düşmektedir… Öğretmenler, mesleki yeterliliğin üstünde kaliteli ve donanımlı öğretmenler olmalı zorunluluğunu hiissetmelidir… Nasıl fark yaratabiliriz?.. Kapasiteyi nasıl geliştirebiliriz?.. Çocuğun bulunduğu düzeyi uygun ölçülerle tespit ederek, altı ay sonra yeniden ölçmeliyiz. Çocuğu, sahip olduğu düzeyden daha üst düzeye çekmeye çalışmalıyız.” dedi.                  

            *ÇOCUK VE FELSEFE

/resimler/2018-5/15/1302503898774.jpg         Beyin sağlığına değinip, aydın bir duyarlılık ve bakış açısıyla,çok yönlü düşünmeyle birliktefelsefenin çocuklar için olmazsa olmazlığına dikkat çeken   Doç. Dr. Özgül Polat; “Neden felsefe önemli?. Çok yönlü düşünen bireyler için önemli… Farklılık, düşünmek ve adalet kavramlarının bu doğrultudaki yerine değinen Polat; çok yönlü düşünceyi sağlamak zorunda olmanın altını çizerken, ”Çocuğu; soran, düşünmesini sağlayan, ezber bozmak zorundasınız. Resme bakan bir çocuğa, bakmayı değil, görmeyi sağlarken, önce nasıl bakmasını öğretmeliyiz aslında.” dedi.         

            *TEKNOLOJİ-MOTİVASYON

         Dikkat tembelliği yapan çocuklara değinen çeken   Doç. Dr. Özgül Polat; geçmişle günümüz arasında köprü kurmanın gerekliliğini işaret edip; yazıyı öğretirken de önce yazının icadından başlanmasının altını çizdi.  Ünlü bilim adamı Einstein´ın: “Benim çok farklı bir yeteneğim yok, ben sadece tutkulu bir meraklıyım.” dediğini anımsatan  Doçent Polat;  /resimler/2018-5/15/1303334993409.jpg“Çocuklarda merak uyandıran şeylerle bunu sağlamalıyız” dedi. Bilginin araştırmakla bulunup, kullanılabileceğini ifade een Polat; çocuk eğitiminde felsefe, bilgi, bilim olmadan 21. yüzyıl bireyinin yetişmesinin mümkün olamayacağını vurguladı. Problem çözen, esnek düşünen bir çocuğun yetişmesinin gerekliliğini anlatan Polat; yaratıcı düşüncenin önemine çekip, müziğin aynı zamanda matematik olduğunu belirterek, Pisagor´un matematikten sonra en önemli bilimin müzik olduğunu söylemesinden söz etti.    

            22 yıldan beri okul öncesinde bulunduğunu belirten Doç. Dr. Özgül Polat;   uygulamalı seminere dönüşen ikinci bölümde güleryüz, bilgi, iyimserlik, pozitif düşünce, sevgi, hoşgörü gibi insancıl erdemlerin okul öncesindeki yeri ve önemini vurguladı. Daha sonra oyun, dans vs. eşliğinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle anlatımını sürdüren Polat; izleyicelerden soru almak istediğini de belirtikten sonra, eğlenceli bir hale getirdiği öğrenim algısını Pisagorun matematiğine denk tutarcasına, okul  öncesi meslektaşlarını Rüştü Şardağ´ın şiirini yazdığı, Fehmi Tokay´ın güzel bir Bayati bestesiyle uğurladı:

            Benzemez kimse sana tavrına hayran olayım.

            Bakışından süzülen işvene kurban olayım.

Lütfuna ermek için söyle perişan olayım.  

Bakışından süzülen işvene kurban olayım./resimler/2018-5/15/1304065775271.jpg

 

 

 

 

     
Kaynak: ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yurt dışı üniversite eğitiminde tercih Kanada
Yurt dışı üniversite eğitiminde tercih Kanada
Üniversite sınavlarının ardından gideceği okul ve okumak istediği alan ile ilgili araştırma yapan öğrenciler, alternatif olarak yurt dışındaki okulları da düşünüyor
AÜ´den ikinci üniversite fırsatı
AÜ´den ikinci üniversite fırsatı
ANADOLU Üniversitesi´nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül´de başladı.
Toros Üniversitesi´nde ´Madde Kullanımı ile Mücadele´ konferansı
Toros Üniversitesi´nde ´Madde Kullanımı ile Mücadele´ konferansı
Toros Üniversitesi´nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu çalışmaları kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Birimi yetkilileri tarafından ´Madde Kullanımı ile Mücadele´ konulu konferans gerçekleştirildi.
Adana´da ücretsiz eğitim için 25 bin öğrenci sınava girdi
Adana´da ücretsiz eğitim için 25 bin öğrenci sınava girdi
Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri´nde (ABEM) verilen ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyen 25 bin öğrenci giriş sınavına katıldı. Rekor katılımın olduğu sınavın sonuçları 20 Eylül´de açıklanacak.
Adana´da 500 bin öğrenci ders başı yaptı
Adana´da 500 bin öğrenci ders başı yaptı
Adana´da yaz tatilinin sona ermesiyle yaklaşık 500 bin öğrenci 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başladı.
TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ:ASGARİ ÜCRETLİLERİN OKULA GİDEN ÇOCUKLARININ TÜM GİDERLERİNİ DEVLET KARŞILASIN
TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ:ASGARİ ÜCRETLİLERİN OKULA GİDEN ÇOCUKLARININ TÜM GİDERLERİNİ DEVLET KARŞILASIN
TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ:"MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI, HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞINI, SAĞLIK BAKANLIĞINI VE DİĞER YETKİLİ KURUMLARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ."
Öğretmenler, öğrencileri için boyacı, inşaat ustası ve bahçıvan oldu
Öğretmenler, öğrencileri için boyacı, inşaat ustası ve bahçıvan oldu
Adana´da bir ilkokulun müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenleri ellerine fırça, mala ve balyozu alarak inşaat ustası olup okulu öğrencilere hazırladı
Mersin´de 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güvenlik toplantısı yapıldı
Mersin´de 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güvenlik toplantısı yapıldı
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güvenlik toplantısı Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.
Tarsus Üniversitesi´nde rektör devir teslim töreni yapıldı
Tarsus Üniversitesi´nde rektör devir teslim töreni yapıldı
Tarsus Üniversitesi´ne kurucu rektör olarak atanan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, görevini Tarsus Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Orhan Aydın´a teslim etti.
MEB´in "Türk Dili ve Edebiyatı" ders kitabını Adana´daki öğretmenler hazırladı
MEB´in "Türk Dili ve Edebiyatı" ders kitabını Adana´daki öğretmenler hazırladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanarak öğrencilere dağıtılacak olan 12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı kitabı Adana´daki öğretmenler tarafından hazırlandı.
Veliler istenen ´fazla´ malzemelerden şikayetçi
Veliler istenen ´fazla´ malzemelerden şikayetçi
Yeni eğitim-öğretim yılının uyum süreci ile başlamasıyla beraber aileler okul alışverişine ağırlık veriyor. Kıyafetten kalemliğe, kağıttan oyun hamuruna birçok malzeme okul öncesinde çantalara girerken, bazı öğretmenlerin istekleri de aileleri zor durumda bırakabiliyor.
Kimyasal katkılı kırtasiye malzemeleri çocukların sağlığını tehdit ediyor
Kimyasal katkılı kırtasiye malzemeleri çocukların sağlığını tehdit ediyor
Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şube Başkanı Ümit Türkmen, çocukların okul stresini eğlenceye dönüştüren kırtasiye ürünlerinin, bilinçsizce yapılan alışverişler sonucunda çocukların sağlığını bozabilen tehlikelere dönüşebildiğini belirtti
Dünyada 750 milyon kişi okuma yazma bilmiyor
Dünyada 750 milyon kişi okuma yazma bilmiyor
Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.
Mersin polisi öğrencileri bilgilendiriyor
Mersin polisi öğrencileri bilgilendiriyor
Mersin polisi, tren garına stant kurarak öğrencileri özellikle terör ve uyuşturucu gibi konularda bilgilendirerek, broşürler dağıtıyor.
Eğitim kalitesi bakımından sınıfta kaldık
Eğitim kalitesi bakımından sınıfta kaldık
Eğitim Kalitesi 2018 raporuna göre Türkiye 99´uncu sırada yer alırken, listenin başına yerleşen ülke İsviçre oldu.
MEÜ´de özel yetenek sınavı heyecanı
MEÜ´de özel yetenek sınavı heyecanı
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna (BESYO) bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Öğretim Bölümlerine 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öğrenci alımı için özel yetenek sınavı düzenlendi.
AKÇA: EBEVEYNLER ÇOCUKLARINIZI DİKKATLE TAKİP EDİN
AKÇA: EBEVEYNLER ÇOCUKLARINIZI DİKKATLE TAKİP EDİN
Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Çiğdem Akça, yaptığı yazılı açıklamayla ebeveynleri uyardı.
ÇÜ POZANTI MESLEK YÜKSEKOKULU YENİ HİZMET BİNASINDA EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR
ÇÜ POZANTI MESLEK YÜKSEKOKULU YENİ HİZMET BİNASINDA EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR
Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Pozantı Meslek Yüksekokulu yeni binasında 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi hazırlıklarını tamamladı. MYO Müdürü Prof. Dr. Semih Tangolar, örnek alınan ve varlığı ile bilimsel çevrelerin dikkatini üzerine toplayan bir Meslek Yüksekokulu olmayı amaçladıklarını ifade etti.
BTÜ´de öğrenci kontenjanının yüzde 6´sı yabancı uyruklu
BTÜ´de öğrenci kontenjanının yüzde 6´sı yabancı uyruklu
Rektör Prof. Dr. Tümay: ”Şehrimize ve ülkemize faydalı insan yetiştirmek ve projeler üretmek istiyoruz”
Büyükşehir öğrencilerin hizmetinde
Büyükşehir öğrencilerin hizmetinde
Adana Büyükşehir Belediyesi YKS´de başarılı olan öğrencilerle doğru tercih yapmaları için bu yıl da ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor
Başkan Çetin´den üniversite öğrencilerine destek
Başkan Çetin´den üniversite öğrencilerine destek
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, üniversite sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, ilçenin 3 yerinde oluşturduğu tercih merkezleri ile üniversite öğrencilerine destek oluyor.
   TÖMER´DEN BU YIL 150 YABANCI ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
TÖMER´DEN BU YIL 150 YABANCI ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
TÖMER´DEN BU YIL 150 YABANCI ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
PDR Öğrencileri Mersin´de toplandı
PDR Öğrencileri Mersin´de toplandı
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği işbirliğinde düzenlenen ´15. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi´ yoğun katılımla başladı.
Toplu taşıma şoförlerine eğitim
Toplu taşıma şoförlerine eğitim
Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Adana Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde, toplu taşıma şöförlerine Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim Yolları eğitimi verildi.
EKONOMİYE BAKIŞ
BAŞYAZI VE GÜNÜN YORUMU Çetin Remzi YÜREGİR
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
Nurettin ÇELMEOĞLU - BİRAZ GÜL BİRAZ DİKEN
VOLGA´DA 11 GÜN - 13
Vahit ŞAHİN
Vahit ŞAHİN
ADANA DEMİRSPOR´A BAŞARILAR DİLERİZ
Cumali KARATAŞ
Cumali KARATAŞ
LİSE DERGİLERİ
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
Yılmaz AYDOĞAN / BÖYLE GİTMEZ!
TEDAŞ´TAN AÇIKLAMA VAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
Zeynep Kural-İNCE DOKUNUŞLAR
İZMİR´İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAR
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
Ali MARALCAN- EMEKLİ KURMAY ALBAY
MUSTAFA KEMAL´İN 20 EYLÜL 1917 İSYAN RAPORU (MIHTIRASI)
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
Hasan GÜNEŞ- İLK ADIM
BİR MİLYON ÖĞRETMEN BİR MİLYON FİKİR VE ÖĞRETMENLERİN KARARA KATILMASININ SONUÇLARI
Ahmet ERDOĞDU
Ahmet ERDOĞDU
YENİ ADANA GAZETESİNİN KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA 100. YILI
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
Dost acı söyler sayın Kılıçdaroğlu
Ahmet DUMAN
Ahmet DUMAN
Bu, İlk Rahip Değil.
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
Mustafa Gazalcı -"Öğretmenin Not Defterinden"
SAVCI DOĞAN ÖZ´Ü SAYGIYLA ANARKEN...
M. Ziya YERGÖK
M. Ziya YERGÖK
SAHADAN GÖZLEMLER: HAYIR YÖNÜNDE
Cezmi DOĞANER
Cezmi DOĞANER
MAHATAMA GANDİ´DEN DERS
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY
EKONOMİ YÖNETİMİNİN SORUMLULUĞU ARTIYOR!
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
Prof. Dr. Özer OZANKAYA
9 EYLÜL ZAFERİ GÜNÜNDE ULUS YÖNETİCİLERİ İÇİN STRATEJİ DERSİ!
Zekai BULUÇ
Zekai BULUÇ
HASTA VELİNİMETİMİZDİR !
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ,
ABD´yi Yerli Malı ile Protesto Etmek Yerine Beyin Göçünü Engellemek ve Bilimin Öngörüsü ile Geleceği Kurmak Gerekir
OKUR KÖŞESİ
OKUR KÖŞESİ
BAYRAM MI GELMİŞ?
Ata Ali Alp
Ata Ali Alp
AŞK ÜZERİNE DİPNOTLAR-3
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
1923 YENİDEN - Ercan AKARPINAR
İDLİP
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
Can UĞURATEŞ-Sırası Geldikçe
EKONOMİK KRİZ Mİ ASİMETRİK SAVAŞ MI?
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
Orhan ÖZDEMİR -OBRUK
KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KORKMAK
Celal Topkan
Celal Topkan
KILIÇDAROĞLU´NUN SEÇİMLERDEN 87 GÜN SONRA YAPTIĞI ÖZELEŞTİRİ HAYRA ALAMET DEĞİL
ALİ TAŞ ADN.
ALİ TAŞ ADN.
“YAŞAMAYA GEÇ KALDIM”(*)
Av.Cemil DENLİ
Av.Cemil DENLİ
ATATÜRK 30 AĞUSTOS´U ANLATIYOR
Saniye Akay Demirel
Saniye Akay Demirel
´Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın.´
İlhan ALPER
İlhan ALPER
HÜLYA ŞENKUL VE EDEBİYAT
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Mahmut TEBERİK- AYRAÇ
Bereketli Hilal
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
Cihat OVALI-SPOR YORUM-PANORAMA
PUANIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
Ahmet DOKUZOĞLU-NE DEMİŞTİK?
DİŞLİ KEMAL
Adil OKAY
Adil OKAY
ADİL OKAY YAZDI: “ZAMANA ADANMIŞ YÜZLERİMİZ”*
Özcan İNCEOĞLU
Özcan İNCEOĞLU
DEMİRSPOR UMUT DOLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
TURUNCU ADAM - Mahmut REYHANİOĞLU
ADANASPOR BU KENTİN ASİL DURUŞUDUR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
Süreyya KÖLE - YANSIMALAR
ÜZÜNTÜYE CEZA
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
Tufan ALPAT-EMEKLİ HAKİM
AT NİTELİĞİ VE SEVGİSİ..
Hüseyin ÖZBEK
Hüseyin ÖZBEK
PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI
Ahmet YAHŞİ
Ahmet YAHŞİ
SEÇİM RENKLİ GEÇİYOR
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Düşler Düşünceler-Tekgül Arı
Okur Hareketi
Birgül Ayman GÜLER
Birgül Ayman GÜLER
AKP´NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONDA ELE ALINIRKEN, “REJİM DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR” ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
TANSEL ÇÖLAŞAN
TANSEL ÇÖLAŞAN
Sevgili dostlar merhaba,
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
GÖKTEN GELEN-BASRİ GÖK
İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
AZ ve  ÖZ A.AKDAMAR
AZ ve ÖZ A.AKDAMAR
BİRİ ANLATSA!...
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
AHMET KAYTANCI-GÖKÇEBEL
ZELİHA VE ÇOCUKLARI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bugün
22 °C
Cuma
22 °C
Cumartesi
22 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÜÇ NOKTA SATIRBAŞI

/resimler/2016-2/23/1416139429844.jpg

ADANA`DA NÖBETÇİ ECZANELER

/resimler/2015-5/28/1255038362873.jpg

ADANA İLİ ÖNEMLİ TELEFONLAR

/resimler/2016-3/22/1515302901917.jpg

HAFTANIN PANAROMASI

/resimler/2018-9/10/1040464688482.jpg